Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да построим къща от камъни и дърво ?

Публикувано от Desi Gakova 
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 17:24:19
Desi,
Колегата bezopit, да е жив и здрав*drink1*, тук е скромен, но също има уникален опит по въпроса Ви.
Неговият вариант е малко "по-съвременен и разбираем", но заслужава сериозно внимание, за който има мерак.
[forum.imoti.net]
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 17:39:30
Къща от камък и дърво! Това е толкоз общо понятие. Питащата не споменава точно как си я представя тази къща, изцяло от камък като крепост, първи етаж от камък а втория от дърво, или като тази на Аргонафт. Затова и полемиката стана много объркана и хаотична като не знаем какво се обсъжда.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 18:33:05
Темата е на път да завие в грешна посока и пак да се започнат обсъжданията на конаците...
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 18:36:22
А има ли посока изобщо?
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 20:21:19
avatar
Хе хе хе ... Чета и се забавлявам... :] Вместо да се изпишат 3 страници с хипотези и догадки можеше чисто и просто да й предложите да си зададе коректно въпроса. Ако не може - темата е кошчето. Между другото и сега е все още за кошчето. Деси (или както й е името) повече няма да влезне тука и да ни осветли за последната си хрумка.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 20:49:07
Предполагам че Деси е разочарована, три страници и още няма отговор на простичкия си въпрос - как да си построи къщичка от камък и дърво по 100м2 на етаж.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 20:53:27
Quote
Nasko.Stoykov
Предполагам че Деси е разочарована, три страници и още няма отговор на простичкия си въпрос - как да си построи къщичка от камък и дърво по 100м2 на етаж.

Поне се сетихме,че и камъка става за строителство:]подобно на онзи кръчмар,дето на смъртния си одър доверил на синовете ,че и от грозде става вино и ракия!*drink1*
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 21:03:09
avatar
Quote
Nasko.Stoykov
Предполагам че Деси е разочарована, три страници и още няма отговор на простичкия си въпрос - как да си построи къщичка от камък и дърво по 100м2 на етаж.
Щото и отговора е много прост - като ми се обади по телефона... :] *beer*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 21:05:33
Това че става не означава че се използва. Важи и за строенето с камък и за производството на вино и ракия. И в двата случая трябва или да си милионер за да си го позволиш, или да си DIY.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 21:09:54
Здравейте отново smiling smiley

Не съм писала защото си имам дечко на 1 годинка и чак сега намерих време да седна да прочета. Първо наистина все още не сме решили какво точно да бъде, само знам че или ще има стени от цепен или цял камък и стени от дърво, или първият етаж ще бъде изцяло от камък а вторият от дърво.
Съпругът ми е дърводелец и цялото му семейство- също. Имаме си машини и всичко така, че дървената част е решена. Не искаме сложно строителство. Дори това което се прави с толкова много чупки ме дразни адски много. Фен съм на гръцките къщички - квадратни на два етажа с огромни тераси а под терасата - веранда! Това е което искам. Видях една къща в нета, и част стените са правени от цепен камък без изолация и стени от дърво - влюбих се направо - красота !

Наистина наличието на камъни усложнява малко нещата, но пък ще е много красиво, освен това знам че и доста изолират. Къщите на неговите баби и дядовци също са от камъни и дърво , както и къщата на моите. Мисля че цепеният камък, когато вече намерим подходящи, ще улесни малко нещата в строежа, според мен важното е хоризонтално да е равен а отвътре и отвън дали ще е - не е от значение!

До тук поне разбрах че не е невъзможно, ако си намерим камъните, освен това моето село е на място където се добива мрамор smiling smiley . От тук нататък ще ровя за още инфо по въпроса!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход