Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 18:07:03
Мислех, че в камарата има нещо като приемен изпит и могат да влязат само можещите. Като гледам моженето на моите строители - явно е само въпрос на пари. Какъв е смисъла от тая камара тогава? Защо се надуват членовете им и се хвалят с това, като явно няма нищо общо с качеството на работа?
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 18:32:41
Бул, чини ми се че си се отчаял! Я горе главата, всичко ще е на ред. Ще построиш къщето, ще заживеете с жената и челядта и ще забравиш за строителните си терзания. И не забравяй да си пазиш нервите и здравето, че то това си е само груб строяж, че после иде и финен, а и по-скъп май*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 18:39:24
Все си повтарям да не се ядосвам ама не се получава. Толкова ли е трудно да се иззида права стена или да си направиш стабилен кофраж? Ами като не можеш нещо - не се хващай! Съмнява ме че ще са до тая седмица....
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 18:50:10
Трепи бе , толкова ме е яд на некадърните мошенници-всеки път се ядосвам с подобни.И то винаги когато бързам и няма вревме , читавите майстори са на други обекти и хвана някой в движение -веднъж дваж изгоних такива некадърници без цялостно заплащане .Хири са мамицата им , и без пари не почват -големи психолози , знаят как да изврънкат предварително някой лев .Септември мисля пак да подхвана нещо -направо се чудя дали още от вратата да им давам нота -ако не бачкате както искам аз -мъната без пари.А за камарата сигурно това членство е само за пари.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-22 18:51 от filmatoplo.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 18:53:31
Булхоумс, не е много трудно да се изида права и отвесна стена, ама я ми кажи колко трудно е да отвесираш една подпорна колона от Ф100мм тръба или да забиеш пирон през шперплат като улучиш 5см гредичка отзад, а не да го натряскаш нейде в пространството.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 19:20:24
avatar
Всички тези неща са лесни, когато се правят със знания. Членството в Камарата не дава знания. Не дава нищо. Само взема. Освен пари си длъжен да резюмираш всичките си договори през текущата година, за да ти знаят всички търговски тайни - доставчици, подизпълнители, с кои държавни и общински управи си работил най-често, колко си "наедрял" и съответно дали си заплаха за тях и т.н. Пуснаха малко парички по журналюгите да ги рекламират и "как всичко вече е с регламенти" и "само сериозни строителни субекти ще са членове на камарата", за да могат потенциално заинтересуваните да го искат като реквизит, който нищо не значи. Bulhomes вече на практика се е убедил в това. Става ми смешно понякога, когато клиент, пообразовал се от медиите идва и ме пита дали съм член на Камарата и коя категория съм (на която аз с основание отговарям - тежка!!! :])

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 19:24:36
Kak се става член на камарата на строителите?
1.регистрираш фирма
2.назначаваш строителен техник по чл.112 от КТ
3.купуваш жипка втора ръка в движение
4.наемаш неголям офис
5.подаваш молба за регистрация в камарата и плащаш членски внос
6.рекламираш си членството и ниските цени на СМР при най-високо качество!
7.ако някой ти се върже, спешно набираш група мангали за работа
8.назначаваш секретарка срещу обещания за бъдещо жилищно устройване да отговаря на обажданията на фирмения GSM и да казва ,че те няма
winking smiley
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 19:30:31
Като си търсил с най-ниските цени да не искаш Уста Колю Фичето да ти кове пирони? Не стига, че нещо вършат, а не са ти продали материалите и духнали към следващият дзифтар, а и се оплакваш. Хващай бичкията и на обекта с брато и бадженака, че иначе не става.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 19:50:28
др. Иванов ..строителните дейности съм се убедил,че са в голямата си част специализирани.Да,някои неща се научават само с гледане и от обща култура,но те са не повече от 5-10% от работите,които изобщо се правят по един строеж от дупката,та до пълното му завършване.За другото трябва опит,а освен опит-изискват и от изпълнителя проява на някаква съвест.Която естествено му бива заплащана.Това е т.нар. "качествена работа"...не само да можеш,ми и в конкретния случай да направиш това,което можеш.Виждал съм такива майстори-не е до парите-когато му е кеф,работи перфектно.Не много бързо,изпипва нещата,оглежда,мери по пет пъти и т.н.След това идва момента,когато взима по-голям обект за повче пари и...е тука ела да видиш какво става-всеки мангал дето хванеш от улицата,ще го направи по-добре.Брутално претупване на всичко.Един и същ човек,една и съща работа,само различна по обем и заплащане.Големите фирми са свикнали да работят големи обеми и за съжаление всичко им е точно като при майстора с многото работа-колкото повече,толкова повече се претупва.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 20:12:55
Quote
др. Иванов
Като си търсил с най-ниските цени да не искаш Уста Колю Фичето да ти кове пирони? Не стига, че нещо вършат, а не са ти продали материалите и духнали към следващият дзифтар, а и се оплакваш. Хващай бичкията и на обекта с брато и бадженака, че иначе не става.

Нещо се обърка. Цената им не беше най-ниската. Предпочетох ги като първата фирма в Троян, член на камарата, фирма с инструменти, механизация, кофражи и прочие. Но иначе както каза Фло в т.7 дойдоха 5 помака и това е фирмата. Шефовете идват само като ги викам, но утре може да е за последно. Иначе пари напред не съм давал - уговорката е за плащане при завършен и одобрен етап.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-22 20:21 от bulhomes.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход