Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Kak се става член на камарата на строителите?

Публикувано от bulhomes 
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 20:39:02
Quote
bulhomes
[Нещо се обърка. Цената им не беше най-ниската. Предпочетох ги като първата фирма в Троян, член на камарата, фирма с инструменти, механизация, кофражи и прочие. Но иначе както каза Фло в т.7 дойдоха 5 помака и това е фирмата. Шефовете идват само като ги викам, но утре може да е за последно. Иначе пари напред не съм давал - уговорката е за плащане при завършен и одобрен етап.

Бул, нещо ти се обърка.

Първите няколко фирми в Троян ни приеха заедно. Ти поиска ли да видиш дали са си продължили членството до 09.2011, че много не успяха да съберат по някой лев и да си платят вноската?

ПС: На кого все пак се спря сред тоновете оферти?
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 21:06:39
Така ми бяха казали. Иначе за сега дали са членове не съм ги питал. Тони и Гошо (Острова) - съученици сме. Иначе със сигурност знам, че го бяха закъсали с парите, защото трябваше да имат още няколко къщички на Острова по проекта, обаче кризата...
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 21:11:37
bulhomes , обекта ти предполагам е пета категория. За такъв обект , строителната фирма не е задължително да е регистрирана в камарата. Членството в камарата естествено не е предимство.
Дай да видим какво е станало- изляли са ти колоните , като са сипали вода. От тук , ти направи генералните изводи , че къщата ти ще падне и ... тръгна да ставаш депутат/да пишеш закони/. Сега, викни си конструктора на къщата , консултирай се с него , обследвай якостта на излятите колони , ако трябва и гледай как да продължиш напред. Ако е наложително , това , което е излято ще се премахне , но може и да не трябва. Може да смениш и фирмата , може да си намериш и бригада , но първо си изясни нещата.
Общо взето , покрай твоите коментари тук , се изписаха трудове / не искам да омаловажа писаното от колегите *bow*/ , но твоята работа е горе - долу да питаш Дядо Поп , да ли може да ядеш шунка по велики пост.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 21:15:22
Колега bulhomes, "бригадите" са едни и същи като качество независимо дали са "фирма" или свободни бригади!Даже при фирмите са по-калпави заради по-ниското заплащане и който "бригадир" чувства колеблива увереност в собствените си възможности е на свободния пазар.Затова правилния ти ход е да си наемеш собствен технически ръководител,да му осигуриш чадър,кафе и студена вода ,да стои на обекта и да отсява една по една "бригадите" дето ще се появят да се предлагат за различните дейности! Троян не е Ню- Йорк и няма да е трудно от уста на ухо да си намериш подходящия човек!" Бригадите" пък сами ще те намерят,ако не си съвсем в гората!
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 21:24:05
Аргонавт, не е само разредения бетон. Колоните са с дупки, зидовете криви. Май в другата тема споменах, че вече си наех отделен консултант (не го наричам технически ръководител, защото такъв си имат). За него смея да твърдя, че е много добър - технически ръководител е на Слънчо.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 21:30:30
Quote
argonavt
[Общо взето , покрай твоите коментари тук , се изписаха трудове / не искам да омаловажа писаното от колегите *bow*/ , но твоята работа е горе - долу да питаш Дядо Поп , да ли може да ядеш шунка по велики пост.

Като се замисля - действително за всяко нещо питам тук. Не веднъж съм споменавал, че малкото ми познания в областта на строителството са 90% от тоя форум, на Вас вярвам, за което благодаря на всички. Не предполагах, че е отегчително и спирам вече.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 21:44:24
avatar
Привет!
Нещо си отчаян!?!
Не бери грижа - ще помагаме - но ако трябва да съм точен - смени веднага бригадата.....

Чест и почитание
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 21:46:29
Quote
bulhomes
Quote
argonavt
[Общо взето , покрай твоите коментари тук , се изписаха трудове / не искам да омаловажа писаното от колегите *bow*/ , но твоята работа е горе - долу да питаш Дядо Поп , да ли може да ядеш шунка по велики пост.

Като се замисля - действително за всяко нещо питам тук. Не веднъж съм споменавал, че малкото ми познания в областта на строителството са 90% от тоя форум, на Вас вярвам, за което благодаря на всички. Не предполагах, че е отегчително и спирам вече.


О- о- о- о -опс! Сакън! Това ,което споделяш и питаш тука е живата действителност! Тя е интересната и какво като я няма,да останат рекламите ли тука в дискусионния форум?Продължавай да питаш и споделяш,на мен ми е интересно,даже много! Така хората,които посещават форума дори и да не научат нещо ново,поне ще им светне някоя лампа за това какво ги чака при едно такова предизвикателство-собствения строеж!
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 21:54:07
Бул, момчетата са си свястни, ама не могат да стоят по цял ден на главата на бригадата. Освен това явно не разчитат да направят пари на твоят обект :]
Да им набият добре канчетата на майстори - Строй се, преброй се, че ще останат без работа, ако не се съобразяват с твоите изисквания - тях това ги плаши, а идва и зима!

Иначе подкрепям Арго - споко, къщата няма да падне.
А и знам конструктора ти , той се е презастраховал по 3,14.winking smiley
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 22:24:10
Quote
bulhomes
Като се замисля - действително за всяко нещо питам тук. Не веднъж съм споменавал, че малкото ми познания в областта на строителството са 90% от тоя форум, на Вас вярвам, за което благодаря на всички. Не предполагах, че е отегчително и спирам вече.

Ама ти сега от едната крайност в другата. Не дей така.
С горното исках да кажа , че съветите , които ти даваме са без да сме видели нещата на място и говорим по принцип. Може да има отклонения , но все пак не строиш атомна централа и може да се преглътнат. Отчаянието няма да ти помогне. Не следвай примера на адаша ти от Русе , а виж как можеш да вземеш нещата в твои ръце.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход