Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Kak се става член на камарата на строителите?

Публикувано от bulhomes 
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
23-08-2010 - 21:59:15
май тябва да се смени...
Повечето проблеми поне с бетона нямаше да се получат ако се ползваха готови хартиени кофражи и вибратор.Иначе не виждам разлика с повечето строежи на къщи,които съм заглеждал.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
23-08-2010 - 23:31:08
Не е ли по-добре колоните, поясите, гредите и плочата да се отлеят наведнъж ?
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
23-08-2010 - 23:34:27
Quote
bulhomes


И тук са големите ми очаквания Фло да кръсти зида.

Уважаеми колега трябва да те разочаровам,но ми е бедна фантазията да давам имена на широко разпространени строителни технологии:]Практикуващите ги така или иначе ги съобщават като ги питат!Така беше и с прочутия и непознат за мен дотогава шопски зид!Шопския зид има две сериозни различия с обикновената зидария!Първото е видимо за всеки наблюдател и това е единичките да се зидат само в една посока,без застъпване и второто различие остана незабелязано за непредубедения наблюдател и беше обявено с гордост от инвеститора и това беше използвания зидарски разтвор,който се приготвяше в малка бетонарка с работен обем не повече от 80 литра,в която слагаха една торба цимент.Това обяснява и защо шопския зид не пада сам ,докато го издигат:]Сега да видим доближават ли се твоите майстори до върховете на шопската зидария?Очевидно е,че имат неудържим стремеж да застъпват фугите с горния ред и така стигат фуга от 4-5 см. обилно запълнена с як ВЦР и връзка от рязано парче от 5 см.като избягват използването на половин тухла, така само по разхода на разтвор се доближават до класическия вариант на шопския зид.Но признавам си,че това е някакъв нов начин за редене за мен,но много близък до обикновената зидария,аха,аха да е същото,обаче не е!По -добре ги питай!Това,което сериозно мога да ти кажа е,че има нарушение на правилата за зидане като не са оставили гъвкава връзка с колоната ,която е в дясната страна по периферията на изображението.Ако бяха спазили изискуемите 20 мм.от колоната със сигурност зида щеше да се подведе правилно и точно:първия ред с цяла тухла,втория с половин,третия с цяла ,четвъртия с половин и така до горе!Нямаше да има фуги от по 4 см. и 5 см пълнежна тухла!За последното може и да греша,защото това може да е някаква шайба за съвместна работа с колоната и ако е така би трябвало да е не в оградните стени а във вътрешността иначе при рамкова конструкция това е недопустимо.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-23 23:38 от фло.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
23-08-2010 - 23:59:11
avatar
Стопанино, собственико, друже Булхоме, гони ги тез хора докато е време.
Всяка помашка бригада ще ти направи чудесни неща без много умуване.
По добре се скарай навреме и докрай със псевдо шефовете, от колкото да си скубеш косите ненавремешка.
Вибриране с почукване ли.
Де гиди дряновица и бегом по пътя.
Каверните ги спасявай с репаратур малтер или с материалите на гогол за репаратур на бетони.
Не лягай на надеждата че нема страшно.
Имаш нарушени сечения, и замазване с бетонец е най лошия вариант.
Ядох я попарата на разбирачите и повярвай много е горчива.
И скъпа.
А ако и конструктора хареса това чудо, гони и него.
Лайнарите приети сега, ще вмиришат цялото начинание.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
24-08-2010 - 03:45:06
Конструктора идва вчера - каза да ги замажат. По щастливо стечение на обстоятелствата нарушените колони са на места, където са по-нагъсто.

Темата я пуснах, защото наистина се чудех не ги ли проверяват могат ли да строят преди да ги приемат в камарата и от там - каква е практическата функция (бюрократичната ми е ясна) на тая камара. Не съм мислил да се оплаквам или да търся тук решение на проблемите, защото не са рядкост и решенията им са ясни.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
24-08-2010 - 04:09:16
Quote
фло
Quote
bulhomes


И тук са големите ми очаквания Фло да кръсти зида.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
24-08-2010 - 04:18:54
Кръстник,:] направи някакъв паралел. В земята на Голямата Мечка и Седящия Бик, така се работи...поне когато нещо ще се вижда, иначе....мазачо че го оправи. Булхоумс, съчувствам ти. Гледам че сън не те хваща. Послушай хората и натири тези самозвани майстори до като не са оцапали работата до край.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
24-08-2010 - 07:53:31
avatar
И за да не може сън да ги хваща майсторите - материала с който ще трябва да поправят се казва МЕГАКРЕТ 40 и струва 26 лв . за торба.
Просто им ги актувай.....
И ги махай ,че са беладжии....

Чест и почитание
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
24-08-2010 - 08:28:51
Разкарай тези боклуци,разбират от строителство колкото аз от квантова механика.Не си длъжен да плащаш ,а други да се учат как се строи.Грешките в грубия строеж водят и до оскъпявате на довършителните работи.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
24-08-2010 - 08:38:57
Не мога да изгоня толкова лесно жив човек. Обещаха да си поправят грешките за тяхна сметка. Надявам се по-нататък да предпочетат да не ги правят. Допускам, че не са мислели, че ще бъда толкова стриктен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход