Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Kak се става член на камарата на строителите?

Публикувано от bulhomes 
Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 18:07:03
Мислех, че в камарата има нещо като приемен изпит и могат да влязат само можещите. Като гледам моженето на моите строители - явно е само въпрос на пари. Какъв е смисъла от тая камара тогава? Защо се надуват членовете им и се хвалят с това, като явно няма нищо общо с качеството на работа?
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 18:32:41
Бул, чини ми се че си се отчаял! Я горе главата, всичко ще е на ред. Ще построиш къщето, ще заживеете с жената и челядта и ще забравиш за строителните си терзания. И не забравяй да си пазиш нервите и здравето, че то това си е само груб строяж, че после иде и финен, а и по-скъп май*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 18:39:24
Все си повтарям да не се ядосвам ама не се получава. Толкова ли е трудно да се иззида права стена или да си направиш стабилен кофраж? Ами като не можеш нещо - не се хващай! Съмнява ме че ще са до тая седмица....
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 18:50:10
Трепи бе , толкова ме е яд на некадърните мошенници-всеки път се ядосвам с подобни.И то винаги когато бързам и няма вревме , читавите майстори са на други обекти и хвана някой в движение -веднъж дваж изгоних такива некадърници без цялостно заплащане .Хири са мамицата им , и без пари не почват -големи психолози , знаят как да изврънкат предварително някой лев .Септември мисля пак да подхвана нещо -направо се чудя дали още от вратата да им давам нота -ако не бачкате както искам аз -мъната без пари.А за камарата сигурно това членство е само за пари.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-22 18:51 от filmatoplo.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 18:53:31
Булхоумс, не е много трудно да се изида права и отвесна стена, ама я ми кажи колко трудно е да отвесираш една подпорна колона от Ф100мм тръба или да забиеш пирон през шперплат като улучиш 5см гредичка отзад, а не да го натряскаш нейде в пространството.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 19:20:24
avatar
Всички тези неща са лесни, когато се правят със знания. Членството в Камарата не дава знания. Не дава нищо. Само взема. Освен пари си длъжен да резюмираш всичките си договори през текущата година, за да ти знаят всички търговски тайни - доставчици, подизпълнители, с кои държавни и общински управи си работил най-често, колко си "наедрял" и съответно дали си заплаха за тях и т.н. Пуснаха малко парички по журналюгите да ги рекламират и "как всичко вече е с регламенти" и "само сериозни строителни субекти ще са членове на камарата", за да могат потенциално заинтересуваните да го искат като реквизит, който нищо не значи. Bulhomes вече на практика се е убедил в това. Става ми смешно понякога, когато клиент, пообразовал се от медиите идва и ме пита дали съм член на Камарата и коя категория съм (на която аз с основание отговарям - тежка!!! :])

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 19:24:36
Kak се става член на камарата на строителите?
1.регистрираш фирма
2.назначаваш строителен техник по чл.112 от КТ
3.купуваш жипка втора ръка в движение
4.наемаш неголям офис
5.подаваш молба за регистрация в камарата и плащаш членски внос
6.рекламираш си членството и ниските цени на СМР при най-високо качество!
7.ако някой ти се върже, спешно набираш група мангали за работа
8.назначаваш секретарка срещу обещания за бъдещо жилищно устройване да отговаря на обажданията на фирмения GSM и да казва ,че те няма
winking smiley
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 19:30:31
Като си търсил с най-ниските цени да не искаш Уста Колю Фичето да ти кове пирони? Не стига, че нещо вършат, а не са ти продали материалите и духнали към следващият дзифтар, а и се оплакваш. Хващай бичкията и на обекта с брато и бадженака, че иначе не става.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 19:50:28
др. Иванов ..строителните дейности съм се убедил,че са в голямата си част специализирани.Да,някои неща се научават само с гледане и от обща култура,но те са не повече от 5-10% от работите,които изобщо се правят по един строеж от дупката,та до пълното му завършване.За другото трябва опит,а освен опит-изискват и от изпълнителя проява на някаква съвест.Която естествено му бива заплащана.Това е т.нар. "качествена работа"...не само да можеш,ми и в конкретния случай да направиш това,което можеш.Виждал съм такива майстори-не е до парите-когато му е кеф,работи перфектно.Не много бързо,изпипва нещата,оглежда,мери по пет пъти и т.н.След това идва момента,когато взима по-голям обект за повче пари и...е тука ела да видиш какво става-всеки мангал дето хванеш от улицата,ще го направи по-добре.Брутално претупване на всичко.Един и същ човек,една и съща работа,само различна по обем и заплащане.Големите фирми са свикнали да работят големи обеми и за съжаление всичко им е точно като при майстора с многото работа-колкото повече,толкова повече се претупва.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
22-08-2010 - 20:12:55
Quote
др. Иванов
Като си търсил с най-ниските цени да не искаш Уста Колю Фичето да ти кове пирони? Не стига, че нещо вършат, а не са ти продали материалите и духнали към следващият дзифтар, а и се оплакваш. Хващай бичкията и на обекта с брато и бадженака, че иначе не става.

Нещо се обърка. Цената им не беше най-ниската. Предпочетох ги като първата фирма в Троян, член на камарата, фирма с инструменти, механизация, кофражи и прочие. Но иначе както каза Фло в т.7 дойдоха 5 помака и това е фирмата. Шефовете идват само като ги викам, но утре може да е за последно. Иначе пари напред не съм давал - уговорката е за плащане при завършен и одобрен етап.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-22 20:21 от bulhomes.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход