Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Саниране
15-07-2010 - 14:26:42
Quote
messershmit77
Може ли някой да обясни за какво става въпрос,какво е едното, какво е другото?


Корена на думата саниране произхожда от латинското sanum/здраве/! В този смисъл, приет в строителството и ремонтите означава оздравяване или заздравяване!Това е цял комплекс от мерки ,предприети за всеки конкретен случай,за всеки конкретен обект! Може да включва различни работи:дренажи ,заливки ,подмяна на елементи и ред други,които са в компетенцията на проектант-конструктор! Докато за топлоизолацията и нейното проектиране се грижи инж. със специалност топлотехника,който изработва и тази част от проекта,която се нарича: Топлосъхранение и икономия на енергия в сградата!В този смисъл саниране и топлоизолация са различни неща!
Re: Топлоизолация
15-07-2010 - 16:30:01
Благодаря за перфектното обяснение*beer*
Re: Саниране
15-07-2010 - 17:38:39
Quote
фло
Quote
hithiker
В Гърция съм виждал да се строи така. Моя братовчедка строи там по описания от Вас начин. Доста скъпо обаче излиза.

Защо да излиза скъпо колега?Напротив ! Едновременно със зидането се влага и топлоизолацията в междуредието/пространството между редовете/Броят на тухлите,зидани в трислойна зидария е същия както и да ги редиш по друг начин,легнали,прави и т.н. в един квадратен метър или 32 бр. за обикновенните четворки.Значи нямаме повече тухли,които да оскъпяват!Какво остава, изолацията?! Тя също е на доставна цена без оскъпяване от скелета,армиращи мрежи,шпакловки и т.н.Майстора зида едновременно двата реда и пъха в средата изолация! Какво му е оскъпяването? За стени,които са откъм страната на евентуален източник на шум препоръчвам перлит! Перлита освен добрите свойства на топлоизолатор е и с добри качества на звукоизолатор.Даже е по-удобен за работа,тъй-като позволява да се изсипе при по-голяма височина на зидарията,или зидаря може да нареди 4-5 реда и тогава засипва.Неудобството за калпазанина майстор е ,че трябва да зида без да остава дупки между тухлите в реда ,да не се изсипва навън перлита.Цялата тази работа не е нито новост ,нито моя идея а е основен елемент от добрата строителна практика!

И какво точно спестяваш? Няма ли да шпакловаш отвън? За да измажеш, шпакловаш и сложиш финиша (минерална мазилка например) отвън ще летиш около къщата щото трислойния зид ти спестява скелето ли?
Re: Топлоизолация
15-07-2010 - 19:07:58
За цената ще защитя Фло. Тъй като започвам строеж бях тръгнал към този тип строителство. Фирма ми изчисли, че действително ще ми е по-евтино с около 8 лв/кв.м.
Недостатъка сравнен с конвекционалното строителство е по-малката здравина на сградата като цяло, макар че едва ли някога ще ни се случи да извлечем полза от това (примерно - сградата със стандартния зид е с 10% по-устойчива на земетръс отколкото с двойния зид - кога ще се случи баш такова заметресение, че да е в тия 10% и да извлечеш полза от това). Втори недостатък е наличието на термомост, който също не е кой знае какво. Най-големия недостатък е това, че нашите строители не са строили така и ще ти извадят от 10 кладенеца вода да ти обяснят, че нищо не разбираш...
Re: Саниране
15-07-2010 - 21:39:59
Quote
Boby
Quote
фло
Quote
hithiker
В Гърция съм виждал да се строи така. Моя братовчедка строи там по описания от Вас начин. Доста скъпо обаче излиза.

Защо да излиза скъпо колега?Напротив ! Едновременно със зидането се влага и топлоизолацията в междуредието/пространството между редовете/Броят на тухлите,зидани в трислойна зидария е същия както и да ги редиш по друг начин,легнали,прави и т.н. в един квадратен метър или 32 бр. за обикновенните четворки.Значи нямаме повече тухли,които да оскъпяват!Какво остава, изолацията?! Тя също е на доставна цена без оскъпяване от скелета,армиращи мрежи,шпакловки и т.н.Майстора зида едновременно двата реда и пъха в средата изолация! Какво му е оскъпяването? За стени,които са откъм страната на евентуален източник на шум препоръчвам перлит! Перлита освен добрите свойства на топлоизолатор е и с добри качества на звукоизолатор.Даже е по-удобен за работа,тъй-като позволява да се изсипе при по-голяма височина на зидарията,или зидаря може да нареди 4-5 реда и тогава засипва.Неудобството за калпазанина майстор е ,че трябва да зида без да остава дупки между тухлите в реда ,да не се изсипва навън перлита.Цялата тази работа не е нито новост ,нито моя идея а е основен елемент от добрата строителна практика!

И какво точно спестяваш? Няма ли да шпакловаш отвън? За да измажеш, шпакловаш и сложиш финиша (минерална мазилка например) отвън ще летиш около къщата щото трислойния зид ти спестява скелето ли?

Както,някои сервитьори слагат датата към сбора на сметката ,тъй може да ти сложат едно скеле в цената два пъти например! И какво има в тия 40 лв. на квадрат ,дето искат за топлоизолация,можеш ли да предположиш колега? Та не е въпроса в скелето а в ценообразуването и в напълно излишната операция външна топлоизолация на нов строеж!Или за по ясно: като слагаш топлоизолацията в средата на зида в процеса на зидане спестяваш поне 35 лв. на квадратен метър !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-15 21:47 от фло.
Re: Топлоизолация
15-07-2010 - 21:47:18
Не смей да ме коментираш бе смешник ,виж си постовете и се засрами .Ще разправяш на хората как се говорело в бранша, в кой бранш си ти бе нещастник и колко книги трябва да си прочел че да си видял трислойна зидария с права четворка .С нея спестявал скелета и шпакловки *xxx* .... безсрамник пий си хапчетата и не пиши глупости.
Няма ли един професионалист тука бе, айде събудете се и се обадете.Те повечето които само четат и не пишат го правят познайте по каква причина - за да не се налага да водят диалог с такива "специалисти" неоценени.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-16 09:40 от moderator.
Re: Топлоизолация
15-07-2010 - 22:04:27
stiveRmaster!

Когато нямаш какво да кажеш ...! Рискуваш ... !Сещаш се с какво,макар,че в твоя тежък случай би трябвало да ти се каже директно:Не говори с пълна уста!

MНЕНИЕТО Е РЕДАКТИРАНО ОТ МОДЕРАТОРА...
НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ГРУБ И НЕЦЕНЗУРЕН ЕЗИК, И НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕТО НА ФОРУМА !




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-07-16 09:40 от moderator.
Re: Саниране
16-07-2010 - 13:51:46
Quote
stivemaster
Обръщам се към хората които само четат и не се унижават да пишат но са възмутени от глупостта ,включете се моля в така наречената дискусия.Нека изясним какво по дяволите иска да каже човек които прави сметки без кръчмаря и след него другия поема вдигнатата топка и си говорят по начин по които се говори ,ако не си си пил хапчетата..

Отговарям на призива, като изключение, защото (засега) не бих участвал в дискусия с автора на цитата.
"Колега",
Лично съм влизал в дълбоки СПОРОВЕ с колегата Фло. Имаме и незавършени 1-2.
НО, пак подчертавам СПОРОВЕ, с аргументи, доказателства и препратки (издържани или не). Сигурно и на двамата ни е идвало да се наричаме с епитети, но мисля не сме го правили никога.
Фло е един уважаван от мен и доста хора тук събеседник, с полезно (според мен) нестандартно мислене, на което се доверявам, особено в "неговите" области.
И обратното - краткото ти присъствие тук, намирам за недостойно, вероятно и безполезно (още не знам).
Лично мнение!
А модераторите, моля да мерят с един "аршин".
Re: Топлоизолация
16-07-2010 - 14:19:03
Интересно ,защо Любо не потърси малко достойнство в самия себе си и в опит да защитиш позиция не каза нещо по същността на темата ,а трябваше да плеснеш това
" И обратното - краткото ти присъствие тук, намирам за недостойно, вероятно и безполезно (още не знам).
Лично мнение! "
Когато ти свършат аргументите ползваш квалификации така ли , за кого е от полза такава тема.Оказвайте си подкрепа колкото искате ,но така не се защитава позиция.Като наговориш някакви неща ,трябва да имаш достойнството или да ги защитиш или да се откажеш от тях.
Re: Топлоизолация
16-07-2010 - 14:49:26
Не се ядосвайте бе. Ще намерим гъби.*beer*

От тези караници няма печеливши
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход