Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топлоизолация

Публикувано от hithiker 
Re: Топлоизолация - от каменна вата или от пенобетон?
27-07-2010 - 11:51:42
Това е предложение за заместване на замазката. Не отменя необходимостта от хидроизолация и то сериозна. 50 квадрата тераса над жилищни помещения си е сериозно нещо и може да докара главоболия. Аз бих сложил поне 20 см топлоизолация и много сериозна хидроизолация.
Re: Топлоизолация - от каменна вата или от пенобетон?
27-07-2010 - 12:12:24
Quote
panelov

В детайла за настилка на открита тераса около 50 кв.м над жилищни помещения е заложено по проект 10 см. каменна вата с още 5 см. хидро-изолации и замазки под граниторгеса. Съветват ме вместо изпълнението на този детайл, да налея 12-13 сантиметра с лек пено-бетон и да слагам гранитогреса отгоре му? Щяло да бъде хем по-топлоизолирано, хем по-безопасно за течове, хем по – евтино. Къде е истината?


Не всеки гранитогрес е за външно приложение! Даже доколкото си спомням от всички модели 1-2 само са за отвън!За топлоизолация на открита тераса аз бих използвал фибран или стиропор бетон.По-бързо,по-лесно и по-скъпо става с фибрана,върху който се полага армировъчна полипропиленова мрежа за под с тънка циментова шпакловка.Отгоре 2 ръце течна хидроизолация/Изофлекс/ с баданарката или валяк,което излиза към 6,60 лв.квадрата и може да го оставите така дълго време докато се избере подходящия гранитогрес.
Не бих препоръчал пенобетон в този конкретен случай за открита тераса!Той пие вода като смок и недай боже има малък пробив през фуги,замазки и надигнат гранитогрес всичката идея за топлоизолация директно отива в канала заедно с инвестираните средства!
Re: Топлоизолация - от каменна вата или от пенобетон?
27-07-2010 - 14:58:59
Quote
фло
Quote
panelov

В детайла за настилка на открита тераса около 50 кв.м над жилищни помещения е заложено по проект 10 см. каменна вата с още 5 см. хидро-изолации и замазки под граниторгеса. Съветват ме вместо изпълнението на този детайл, да налея 12-13 сантиметра с лек пено-бетон и да слагам гранитогреса отгоре му? Щяло да бъде хем по-топлоизолирано, хем по-безопасно за течове, хем по – евтино. Къде е истината?


Не всеки гранитогрес е за външно приложение! Даже доколкото си спомням от всички модели 1-2 само са за отвън!За топлоизолация на открита тераса аз бих използвал фибран или стиропор бетон.По-бързо,по-лесно и по-скъпо става с фибрана,върху който се полага армировъчна полипропиленова мрежа за под с тънка циментова шпакловка.Отгоре 2 ръце течна хидроизолация/Изофлекс/ с баданарката или валяк,което излиза към 6,60 лв.квадрата и може да го оставите така дълго време докато се избере подходящия гранитогрес.
Не бих препоръчал пенобетон в този конкретен случай за открита тераса!Той пие вода като смок и недай боже има малък пробив през фуги,замазки и надигнат гранитогрес всичката идея за топлоизолация директно отива в канала заедно с инвестираните средства!

Благодаря съфорумци за навременното включване в темата! Ще се прегледа основно този детайл. Излиза май, че конктрукторът, който е заложил ватата е бил на прав път, отделен въпрос е икономията при заместването й с фибран. А за мазаната хидроизолация се сещам и от друг съфорумец. Чудя се обаче, като се напои тоя ти ми фибран/или вата/ с вода в случай на някакъв теч през хидроизолацията - пак ли към канала отива инвестицията? Благодаря още веднаж!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-27 15:18 от panelov.
Re: Топлоизолация - от каменна вата или от пенобетон?
27-07-2010 - 15:25:57
На фибрана нищо няма да му стане, виж за ватата може да имаш проблем. А и е скъпичка. Слагай 20 см фибран smiling smiley
Re: Топлоизолация
27-07-2010 - 18:37:37
avatar
Ихххххх че инвестиция......
Ще трябват поне 200 години за да си избиеш вложеното....

Чест и почитание
Re: Топлоизолация
28-07-2010 - 00:19:50
Предложиха ми каменна вата с 5 см. 135 кг./куб. дебелина за външна ТИ. Същата е руско производство. Ако някой да е работил с такава моля за мнение.
Благодаря

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Топлоизолация
28-07-2010 - 09:53:41
Истината ,колега panelov е такава - пенобетона неслучайно ти е препоръчан ,аз лично се учудвам на това ,че си попаднал на човек с напредничаво мислене ,браво на него.Работата с този материал обаче изисква опит или обучение, за да може системата която ще се изпълни да има гаранция.Ето ти и системата ,ТИ - пенобетон с плътност 500 - 8 см., пенобетон с плътност 700 - средно 5 см.за оформяне на наклони, пердашене с хеликоптер с посипка - 0.5 см.Следва ХИ - според желанието ви - лепена битумна или мазана едно или двукомпонентна полимерна.Чак след това може да лепите каквото си искате като обърнете допълнително внимание на холкерите ,воронки ако имате ,сифоните и непременно разделете тези 50м2 на четири с профил за дилатационна фуга.
Re: Топлоизолация
28-07-2010 - 12:12:54
Здравейте, може ли някой от вас отговарящите да ми даде приблизителни стойности като цена и термо съпротивление на описаните вариянти за външна стена.
1. 10 см стиропор+тухла четворка
2. 38 см поротерм
3. 38 см тивит
4. 38 см пенобетон
5. 38 см итонг.
Педстои ми строеж, моля помогнете при избора на система
Re: Топлоизолация
28-07-2010 - 13:59:51
Quote
gogol
Ихххххх че инвестиция......
Ще трябват поне 200 години за да си избиеш вложеното....

200 години за да избиеш по-малко от 1000 лв разлика в цената между 10 и 20 см?
Т.е. спестяваме 5 лв на година според теб?
Re: Топлоизолация
28-07-2010 - 14:01:31
Quote
paffkata
Здравейте, може ли някой от вас отговарящите да ми даде приблизителни стойности като цена и термо съпротивление на описаните вариянти за външна стена.
1. 10 см стиропор+тухла четворка
2. 38 см поротерм
3. 38 см тивит
4. 38 см пенобетон
5. 38 см итонг.
Педстои ми строеж, моля помогнете при избора на система

Колегата Любо може ,и ако няма нещо против и аз бих се присламчил с т.6 дървобетон 25 см;
1. 10 см стиропор+тухла четворка
2. 38 см поротерм
3. 38 см тивит
4. 38 см пенобетон
5. 38 см итонг.
6. 25 см.дървобетон D-500
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход