Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топлоизолация

Публикувано от hithiker 
Re: Топлоизолация
01-08-2010 - 18:15:43
много ви благодаря за бързия и уточнен(Наредба N4) отговор, насочил съм се към тивита(поли бет), но поради това че нямат 38 см изделия обмислям вариянта, строи се на 25 см страната и се изолира с 10 см стиропор.
някакви мнения за това строително решение, като начин на изпълнение и финиширащи покрития от вътре на вън?
Re: Топлоизолация
01-08-2010 - 19:05:08
Quote
paffkata
много ви благодаря за бързия и уточнен(Наредба N4) отговор, насочил съм се към тивита(поли бет), но поради това че нямат 38 см изделия обмислям вариянта, строи се на 25 см страната и се изолира с 10 см стиропор.
някакви мнения за това строително решение, като начин на изпълнение и финиширащи покрития от вътре на вън?

Колега,в сравнение на това,дето го има сега на пазара и аз бих се насочил към тивита!Сега за допълнителната стена от 10 см- стиропор,аз бих я сложил отвътре на 25 см. зид от полибет,по причина на по-голямата сигурност на залепянето ,липсата на външно влияние върху снадката и лепилния слой и проблема с надеждното анкериране ,ако беше отвънка!Отвън директна циментова шпакловка и минерална мазилка или сайдинг за тунинговане а отвътре според въображението,но като начало мрежа и шпакловка върху стиропора!
Re: Топлоизолация
01-08-2010 - 19:22:24
това е вярно, но вътрешната изолация ми яде от обема на стаята, а външната изолира изцяло като е в основата на избягването на термомостове, всякви греди, колони, плочи, основи от бетон дето пренасят студа и топлото като желязо (наживях се в бетонови изделия)
Re: Топлоизолация
01-08-2010 - 19:43:26
Фло, в някаква друга тема се пенехме, че EPS-а от вътре е лошо, защото лесно се наранява...
Re: Топлоизолация
01-08-2010 - 19:49:35
Не само по тази причина е лош.И за това сме писали.
Re: Топлоизолация
01-08-2010 - 19:53:35
Quote
paffkata
това е вярно, но вътрешната изолация ми яде от обема на стаята, а външната изолира изцяло като е в основата на избягването на термомостове, всякви греди, колони, плочи, основи от бетон дето пренасят студа и топлото като желязо (наживях се в бетонови изделия)
Разгледай им сайта на производителите на тивит,там хората са показали как се зида и,че колоните и въобще бетона остава вписан в зидарията,за да няма термомостове.Нищо не ти яде от обема! Проблема ще ти е как да закрепиш 10-те см. стиропор отвънка,изложен на силни ветрове и дъжд,като не можеш да го анкерираш стабилно за тивита.Якостта на тивита е 0,2 N/мм2,което е едно нищо и не може да ти задържи омокрен стиропор при силен вятър примерно 20 м./сек. и ще ти съблече къщата като опаковка от вафла.
Re: Топлоизолация
01-08-2010 - 20:37:22
Quote
bulhomes
Фло, в някаква друга тема се пенехме, че EPS-а от вътре е лошо, защото лесно се наранява...

Тука говоря конкретно за идеята на колегата да сложи 10 см. стиропор върху пеностиропорбетон отвън!Този пенобетон със стиропор е много слаб,без никакви якостни характеристики и не може да държи надеждно стиропора отвънка,подложен на атмосферни влияния-много силен вятър при зимни условия например.Да не споменавам,че качествата на този стиропор отвънка със всяка измината година се влошават и като почне да събира парчета из двора,ще се сети,че някой май му е напомнял нещо по този въпрос.
Re: Топлоизолация
01-08-2010 - 20:54:25
На едно изложение се опитах да размърдам дюбел със стърчаща видия, забит в Тивит (знам, че това е марка, но не помня на коя фирма точно беше мострата)... Мааалко над 130 кг съм, но не успях. Та мисълта ми е, че едва ли EPS-a отвън ще го натиска повече...
Re: Топлоизолация
01-08-2010 - 21:18:16
avatar
БУЛХОМЕ и Ти ли бе брат си с наднормено....?!?:]
То и аз ,ама майтап да става......*angel*

Чест и почитание
Re: Топлоизолация
01-08-2010 - 21:22:45
Quote
bulhomes
На едно изложение се опитах да размърдам дюбел със стърчаща видия, забит в Тивит (знам, че това е марка, но не помня на коя фирма точно беше мострата)... Мааалко над 130 кг съм, но не успях. Та мисълта ми е, че едва ли EPS-a отвън ще го натиска повече...

1. Вятър, със сила 140 km/h (какъвто е стандарта за конструкции в Европа) натиска един квадратен метър вертикална стена със сила около 95 kg/m2.

Не става въпрос за тивита ами за стиропора отгоре му!Както и да е,аз казвам как не бих го сложил и защо,пък който, както иска да си го разбира!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-01 21:38 от фло.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход