Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топлоизолация

Публикувано от hithiker 
Re: Топлоизолация
01-08-2010 - 22:00:51
Колега paffkata за повечето хора зидария със Тивит 30см ще им е достатъчна ,но като не ти стига си залепи 10см. стиропор ,само имай предвид следното.Конструктивната особеност на този материал ще я забележиш чак като си го купиш , защото на изложение примерно е отстранено като проблем.Какво искам да кажа - поради това че блоковете се получават чрез рязане, те са целите покрити с прахоляк от рязането които е хигроскопичен и т.н. В такъв случай преди лепенето отвън ,задължително отвън , трябва да се мине с духалка или мокра баданарка за отстраняване на праха ,освен това трябва да се повиши влажността на външната повърхност ,с цел по бавно изсъхване на лепилото после.Лепенето трябва да се извърши с лепило проверено в система а не с шпакловка.Примерно не е реклама ,ако можеш да си позволиш Baumit система проконтакт и дуоконтакт , с първото лепиш с второто шпакловаш. В полистиролбетона ,ковеш стиропора с дюбели с игла ,виж там над 150мм кви имат ,те стават добре ,пробвах вече .Бели дюбели с голяма глава и черна игла.
Съвет - още след първите квадрати зидария веднага залепи един лист стиропор отвън по тази схема , ако след една , две седмици като го дръпнеш успееш да отлепиш дори и една топка , ще се наложи да го шпакловаш тънко преди лепенето , целия полистиролбетон.
Re: Топлоизолация
02-08-2010 - 09:49:13
stivemaster,
значи така приключваме със зидането, от външната страна измиваме един вид стената намазваме с бетон контакт, шпакловаме, лепим на гребен възможно най едър зъб, след което от вън на стиропора, се слага мрежа по тежка и се дюбелира поне с 150 може и 200 мм пирон дюбел за стиропор, след което се шпаклова?
това как изглежда като решение
Re: Топлоизолация
02-08-2010 - 14:24:44
Ами точно така мисля и аз и същата технологична последователност съм виждал и в Германия да използват ,с разликата че там имам наблюдения над обекти с пенобетон ,който обаче също е рязан и праха е със същия състав . Само лека забележка ,все пак не измиване обилно , а овлажняване имах предвид и няма нужда от бетон контакт според мен .Шпакловката трябва да е по рядко приготвена от нея гладкост не търсим а получаване на стабилна основа за лепене на топки на стиропора .В интерес на истината германците нанасят лепилото на ивици с машина за мазилки (така е по икономично).Ето така [incantogroup.bg]
Re: Топлоизолация
02-08-2010 - 15:33:32
inoCOMB Picco MP18, много интересна и добра машина възможно ли е да се дава под наем?
а да питам грешно ли е ако мрежата се дюбелира преди шпакловането, защото на филма плоскостите бяха дюбелирани след което положено лепилото и мрежата?
stivemaster благодаря за бързия отговор.
Re: Топлоизолация
02-08-2010 - 23:16:27
Опаа мрежата не се дюбелира , сакън спазвай последователността която съм описал или от клипа ,само че за да постигнеш здрава основа за лепене върху полистиролбетона ,ти трябва предварително една ръка рядка шпакловка ,после караш по стандартния начин. Дюбелирането имай предвид, че според технологията е 10-12 часа след лепенето на сторопора . На местата ,където пробиваш за дюбелите ,издълбавай гнездо за главата на дюбела за да не го набиваш прекалено.Освен това пробивай само върху топка или върху ивица лепило.
Re: Топлоизолация
03-08-2010 - 08:29:36
avatar
Не сте прави тук с тая рядка шпакловка.....
Колкото повече вода - толкова по некачествен материал.
При топлоизолирането се нанася на гребен лепило-шпакловка,нанася се мрежата и се заглажда на първа ръка.
После следва втора и т.н.
Ако имаш прави стени лепи на гребен- но едва ли ще има точно такава повърхност*pardon*
Туй с топките си е жива излагация - повярвайте ......

Чест и почитание
Re: Топлоизолация
03-08-2010 - 08:42:23
Gogol прочети пак какво съм написал ,аз не съм казал нищо различно от това което мислиш тти .Сигурно не може да ми разбереш ,пробвай пак. Виж къде съм писал че е въпросната шпакловка - тя е върху полистиролбетона ,а не върху стиропора.
Re: Топлоизолация
03-08-2010 - 08:51:32
Ще стане "оти ги ручахме тия жабета" работата на колегата!За какъв му е цялата тая дандания само и само да сложи 10 см.стиропор отвън.Като не иска да губи вътрешен обем да изнесе напред зидарията на полистирол бетона и отвътре да сложи 10 см тежка вата и гипскартон за финиш! Между другото този слой от стиропор с нищо не му подобрява звукоизолацията на къщата. Ще чува околнолните шумове все едно живее в палатка.
Re: Топлоизолация
03-08-2010 - 10:41:09
Ами 10 см стиропор са най евтината изолация, ако ме спонсориаш колега фло мога да постря каквото където и както кажеш, а за шумо изолация бога ми кой измести темата, или аз нещо....
Re: Топлоизолация
03-08-2010 - 11:10:30
Quote
paffkata
Ами 10 см стиропор са най евтината изолация, ако ме спонсориаш колега фло мога да постря каквото където и както кажеш, а за шумо изолация бога ми кой измести темата, или аз нещо....

Колко излиза според теб квадратния метър на 10 см изолация със стиропор с всичките операции и материали и колко струва 10 см вата плюс рамките и гипскартона?Шумоизолацията не е извън темата ,щото като слагаш един материал трябва да съобразиш и останалите му свойства.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход