Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топлоизолация

Публикувано от hithiker 
Re: Саниране
14-07-2010 - 08:32:53
avatar
Дайте координати - ще ви препоръчам фирма която ще се отнесе към въпроса с чуство за отговорност.....

Чест и почитание
Re: Саниране
14-07-2010 - 10:09:51
Quote
gogol
Ами плати малко повече и ще си готов - читави майстори работят труд и материали за около 36-40 лв. за м2.
И пак повтарям ще работят с каквото Вие им кажете ,не изпадайте в цайтнот и да се вържете че те познават всичко най добро......

Взех да посмятам как би трябвало да се строи в общия случай сега! Надниците на зидарите се въртят около 25 лв и за ден,колкото и да е бавен майстора прави поне 10 м2! Така труда е 2.5 лв/м2. В 1 м2 тухли четворки броя е 32 при сегашна цена от 0,50 лв прави 16 лв./м2 и тъй-като тези тухли се зидат на два реда,което ще рече трислойна зидария в пространството между редовете се запълва с вата / 3.80 лв./м2/ или перлит за 5 лв/м2
Събираме:2.5+16+5=23.5 лв на квадрат за зидане с труд, материали и топлоизолация!Това е половината от парите дадени само за външна изолация,която след една петилетка трябва да подменим!За останалите до 40 лв.може да си направим замазки и от двете страни!Като допълнение-топлоизолацията е най-ефективна и дълговечна в средата на зида!
Re: Саниране
14-07-2010 - 13:00:01
Плевен. *sos*
Re: Саниране
14-07-2010 - 15:59:40
Здравей Фло,

като си смятал си забравил шпилките които държат двата зида да не се доближат опасно при най-малкото заметресение. В този форум имаше различни снимки на подобни зидове. Единия даже (мисля вътрешния го даваха по широк). Труда ще трябва да го умножиш по 2 защото рядко се дава цена за зидария на 12 см (широчина) зид и 25 см зид. Той майстора си зида на квадрат и Wieneberger да му дадеж ще каже - няма проблем. Интересно ще бъде и затварянето при прозорци на фугата към изолацията между двата зида - дай идея. Идеята ти е интересна и се вързва според мен и с средства и ефект от стройтелството, но странно защо почти никой не го прави на практика в БГ.

Поздрави
BАТ_GOIKO
Re: Саниране
15-07-2010 - 06:43:15
Здрасти BAT_GOIKO!

Аз имах предвид най- обикновени тухли-четворки!Шпилки и други крепежи са екстри и евентуален каприз,защото четворката се превързва на места с една тухла,сложена напречно и така се казва в занаята-превръзка.Цената на труда не може да се умножава по 2,защото майстора,както и да ги реди четворките винаги са 32 бр.в 1 м2.Защо трислойната зидария днес изглежда, както ти казваш като интересна идея и няма практика на използване?От незнание,неправилно разчетен фактор време,мързел и на цигания по цялата верига на строителството в желанието да докарат строителния продукт до свойствата на бързооборотните стоки едва ли не.
Re: Саниране
15-07-2010 - 08:33:38
Не мога да повярвам какви неща се пишат в този форум .На много малко места съм виждал да се упражняват в писане хора които не могат нито да четат нито да мислят.
Обръщам се към хората които само четат и не се унижават да пишат но са възмутени от глупостта ,включете се моля в така наречената дискусия.Нека изясним какво по дяволите иска да каже човек които прави сметки без кръчмаря и след него другия поема вдигнатата топка и си говорят по начин по които се говори ,ако не си си пил хапчетата.
Я си доведете хората и им организирайте работата ,така че на цената на мазилките ,да ми докарате и трислойната зидария и материалите и ви давам да се упражнявате колкото искате.Айде стига вече то чак е обидно да четеш такива работи.
Re: Саниране
15-07-2010 - 09:01:08
В Гърция съм виждал да се строи така. Моя братовчедка строи там по описания от Вас начин. Доста скъпо обаче излиза.
Re: Саниране
15-07-2010 - 13:08:09
Quote
hithiker
В Гърция съм виждал да се строи така. Моя братовчедка строи там по описания от Вас начин. Доста скъпо обаче излиза.

Защо да излиза скъпо колега?Напротив ! Едновременно със зидането се влага и топлоизолацията в междуредието/пространството между редовете/Броят на тухлите,зидани в трислойна зидария е същия както и да ги редиш по друг начин,легнали,прави и т.н. в един квадратен метър или 32 бр. за обикновенните четворки.Значи нямаме повече тухли,които да оскъпяват!Какво остава, изолацията?! Тя също е на доставна цена без оскъпяване от скелета,армиращи мрежи,шпакловки и т.н.Майстора зида едновременно двата реда и пъха в средата изолация! Какво му е оскъпяването? За стени,които са откъм страната на евентуален източник на шум препоръчвам перлит! Перлита освен добрите свойства на топлоизолатор е и с добри качества на звукоизолатор.Даже е по-удобен за работа,тъй-като позволява да се изсипе при по-голяма височина на зидарията,или зидаря може да нареди 4-5 реда и тогава засипва.Неудобството за калпазанина майстор е ,че трябва да зида без да остава дупки между тухлите в реда ,да не се изсипва навън перлита.Цялата тази работа не е нито новост ,нито моя идея а е основен елемент от добрата строителна практика!
Re: Саниране
15-07-2010 - 13:42:30
Quote
stivemaster
Не мога да повярвам какви неща се пишат в този форум .На много малко места съм виждал да се упражняват в писане хора които не могат нито да четат нито да мислят.
Обръщам се към хората които само четат и не се унижават да пишат но са възмутени от глупостта ,включете се моля в така наречената дискусия.Нека изясним какво по дяволите иска да каже човек които прави сметки без кръчмаря и след него другия поема вдигнатата топка и си говорят по начин по които се говори ,ако не си си пил хапчетата.
Я си доведете хората и им организирайте работата ,така че на цената на мазилките ,да ми докарате и трислойната зидария и материалите и ви давам да се упражнявате колкото искате.Айде стига вече то чак е обидно да четеш такива работи.

stivemaster! В тази част на форума,в дискусията за строителство и ремонти е приет добрия тон,възпитанието и културата на диалога!Всички участници са с изчетени поне три каруци книги повече от теб,докато съвсем видно е,че най-дебелата книга,която си държал в ръце е Закона за движение по пътищата!
Re: Саниране
15-07-2010 - 14:00:36
Quote
stenmark
Санирането е едно вънншна изолация друго още повече нова!
Може ли някой да обясни за какво става въпрос,какво е едното, какво е другото?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход