Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ГипсоКартона е БОКЛУК .

Публикувано от T34 
T34
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 22:01:15
Quote
salvador

Дай сега нещо конкретно против гипскартона,но обосновано.Това със здравината се отхвърля.Достатъчно здраво е за всекидневно използване.

Не разбирам на какви основания се отхвърля ...
съвсем не е достатъчно здраво ...

ами че то при самото боравене с него , при пренасянето ми се разпадаше в ръцете ...

листовете не могат да издържат и се мачкат и чупят от собствената си тежест ...

какво е това , Пясъчна Кула ?
Замък от Карти ...?
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 22:06:28
Господин ,Стойков каква част от дома ви е изпълнена с ГК.В моя вече няма този боклук.Не се заяждам.Лична гледна точка.За офиси да ,за жилища само за декоративни тавани и т.н.
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 22:27:03
Quote
salvador
брррр...звучи гадно...но като се сетя...навремето имах роднина,който живееше във ведомствено жилище...нещо тип общежитие,..по десетина гарсониери на всеки етаж...Та те наистина нямаха комин.Но там цялото строителство беше под всякаква критика...всички помещения бяха трапецовидни-къде малко,къде повече.
Наистина че това микрорайонче беше на жилфонд за нуждите на крайно нуждаещи се. Сега като си помисля наистина хората там трябва да са били крайно нуждаещи се млади семейства. Изглежда основната идея беше за Сплотяване на семейството-всички спяха в една стая. Това в кръга на майтапа. Калашников, ами 100% жилището ми е с ГК, внимаваме като се замеряме с тежки предмети, не се блъскаме по стените, не ги ритаме, а и предстената рамка е на доста малко разстояние. За сметка на това достъпа до ВиК и ел. инсталацията ми е "песен".
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 22:42:49
Господин ,Стойков за инсалациите сте прав.Аз живея в ЕПК от 1977година.И бях ползвал ГК, но се разочаровах.Вярно е ,че си преправях инсталациите и дори външните преградни стени изидах наново 25см, плюс изолация 4см стиропор ,и мазилка.Сега съм доволен.Съкратих балконите ,но за половин квадрат като се замисля за икономиите от парно е смешно.На 105 квадрата половин квадрат допълнително зидария като площ.Иначе ще има и гипсо картон в дома некаква шантава идея на жената за кухнята и осветлението балу си е мамата ако се запознаете с жена архитект никога не се женете.Никога не съм давал по добър съвет през живота си.:]
T34
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 22:46:46
Не мога да разбера , защо някои хора говорят толкова хищно против Панелките , все пак , те са бързи лесни , оптимални постройки ...
изпълняват ФУНКЦИЯ ...
Орнаментите не са от значение .
Красотата е в функционалноста .
Бързо , Ефтино , и Функционално .
и произведено в масови количества .
измислено е за да отговори на нуждата от ефтини и лесни за построяване жилища .
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 22:53:53
avatar
Щеш, не щеш , сине, ГК е бъдещето на строителството.Ако се направи като хората, от добре подбрани видове гипсокартон и се спазва технологията, няма да имаш проблеми със ГК стени, тавани и подове,Ремонтирал съм 35 годишни пъбове, правени с ГК в самата му зора, не беше мръднало нищо, едвам го свалихме.
Никой не ти е крив, че в Бг има само 3 вида ГК-бял, зелен и розов, 12,5мм.И на никой не му минава и през ум да го сложи на два пласта, разминавайки ги в джоинтовете, с 100 мм вата например.Тогава ми кажи, че не шумоизолира и не е здрава стената.
А и в училищата, където може малките пишлеменца нарочно да ритат стените, се слага чип-борд под ГК и воала-не може да хлътне.Има и системи за стени на трезори от ГК, разрови се из сайта на Кнауф.

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!
T34
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 23:22:26
Много ме съмнява че \"35 годишния ГК , не е мръднал\" ...
но както и да е ...
А колкото до \"едвам го свалихме \" хайде , хайде ...
той сам се сваля ...

Стени на сейфове !!! от гипсокартон !!!

Собствениците на сейфовете знаят ли за това !!!?

а Колкото до ватата , да , тя само прави още повече боклук за разчистване , когато в краяна краищата , тази ШЕГА се згромоляса .


а колкото до видовете ГК на запад , те там строят на ново след всяко торнадо ... или по силна буря .
не вярвам , някой да иска да прави това вобще .....освен ако не произвежда гипсо картон .
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 23:30:31
T34,ако някога измажеш поне 2 квадрата,груба мазилка,после фина мазилка,после гипсова шпакловка и пак ти стане на камилски гръб стената ,ще разбереш нещо за гипскартона!:]
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 23:48:50
avatar
Quote
T34
Много ме съмнява че \"35 годишния ГК , не е мръднал\" ...
но както и да е ...
А колкото до \"едвам го свалихме \" хайде , хайде ...
той сам се сваля ...

Стени на сейфове !!! от гипсокартон !!!

Собствениците на сейфовете знаят ли за това !!!?

а Колкото до ватата , да , тя само прави още повече боклук за разчистване , когато в краяна краищата , тази ШЕГА се згромоляса .


а колкото до видовете ГК на запад , те там строят на ново след всяко торнадо ... или по силна буря .
не вярвам , някой да иска да прави това вобще .....освен ако не произвежда гипсо картон .



T34 Много си прав ,аз съм на същото мнение.
И само да вметна че грамотно изпълнена ръчно положена гипсова мазилка по нивелирани "майки" става два пъти по изпъната и права от гипскартона.но понеже вече почти не останаха маистори които да я правят грамотно се нароиха под път и над път картонаджии и от тях я има 40 процента които го правят качествено я няма.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-21 23:50 от MASTERCAM.
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 23:56:35
avatar
Бронирани победителю от Великата Отечествена, сега си спомних даже, че преди няколко месеца правихме и рентгенова зала от гипсокартон в чисто нова болница. Гипсокартона си идва със залепени оловни листове на гърба и се припокрива пак в джойнтовете по специфичен начин..

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход