Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ГипсоКартона е БОКЛУК .

Публикувано от T34 
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
08-03-2010 - 14:51:15
Познавам картонджия-гурбетчия в Германия, човека казва, че там се работи с качествен материали,елементи и рядко има рекламации.Попитах го какво ще правят ако на клиент му се нацепи мрамориното заради картона.Майстора се засмя и каза -БАТЕ, КОЙТО ИМА ПАРА ЗА МРАМОРИНО НЕ СЛАГА ГИПСКАРТОН !!! Тогава се затвърди мнението ми за този БОКЛУК с ограничено приложение и не бих го ползвал никога.Цялата работа е,че хората които могат да работят качествено с гипс вече са малко,работата е трудоемка и неблагодарна а кашона е удобен на предприемача, бързо се отхвърля квадратура, мастара не свети - клиента плаща и после ОЛЕЛЕ !!!
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
08-03-2010 - 15:17:50
avatar
Quote
granit
Познавам картонджия-гурбетчия в Германия, човека казва, че там се работи с качествен материали,елементи и рядко има рекламации.Попитах го какво ще правят ако на клиент му се нацепи мрамориното заради картона.Майстора се засмя и каза -БАТЕ, КОЙТО ИМА ПАРА ЗА МРАМОРИНО НЕ СЛАГА ГИПСКАРТОН !!! Тогава се затвърди мнението ми за този БОКЛУК с ограничено приложение и не бих го ползвал никога.Цялата работа е,че хората които могат да работят качествено с гипс вече са малко,работата е трудоемка и неблагодарна а кашона е удобен на предприемача, бързо се отхвърля квадратура, мастара не свети - клиента плаща и после ОЛЕЛЕ !!!

Абсолютно си прав, гипскартона е за модерни бидонвили и за страни от 4тия свят каквато е нашата мила родина, единственото му предимство е че става по бързо ,материал за бедняци и "майстори" от типа "направи си сам", само във едно грешиш че няма вече качествени майстори за гипсови мазилки , малко са но ги имаи все още има разумни клиенти за нея.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
08-03-2010 - 15:53:09
Хубуу де...мацайте с гипс като ви влече и търсете майстори гипсаджии.Аз съм го гледал тоя филм веднъж точно,в апартамента на мой познат и гледката беше такава,че много ще си помисля преди да се хвана с такова нещо някога.
Стените и таваните станаха като стъкло...майстора си беше майстор.
Просто им трябваха два месеца за да изсъхнат.А беше лято.Не ми го побира акъла ако това трябва да се прави някъде в преходните сезони,колко време ще отнеме...Много вода е това.
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
08-03-2010 - 16:06:09
avatar
salvador Аз говоря за съвременните мазилки на гипсова основа,при тях използваното количество вода е в пъти по малко а и по бързо съхнат,а и това зависи от качеството на зидарията и бетона колкото са по криви толкова и пълнежа за изправяне е по голям. Наистина на времето когато нямаше голям избор на материал я правихме ,за основният пълнеж хоросановогипсов разтвор за ядрото и 3-4 мм чист гипс финиш, или само чист гипс използва се повече вода и съхне по бавно.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
08-03-2010 - 19:21:56
avatar
Quote
peco
Off:
Много моля корифея по българска граматика( и не само) от предния пост да си поправи правописната грешка в подписа, че дразни...
Ами старост-нерадост...какво да се прави...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
08-03-2010 - 20:22:52
avatar
Quote
MASTERCAM
...Абсолютно си прав, гипскартона е за модерни бидонвили и за страни от 4тия свят каквато е нашата мила родина, единственото му предимство е че става по бързо ,материал за бедняци и "майстори" от типа "направи си сам", само във едно грешиш че няма вече качествени майстори за гипсови мазилки , малко са но ги имаи все още има разумни клиенти за нея.

Много се впечатлявам, когато колеги се изразяват крайно и категорично за каквото и да е. Мисля, че не е редно. Колега, моля те опомени страна, която не е 4ти свят, а именно 3-ри, втори , че дори и първи, където употребата на гипсокартон не е масова? Напр. USA в кой точно свят са? Недейте така. Всяка технология си има своето достойно място в бранша и това, че нас нещо не ни харесва, не означава непременно, че на друг не трябва да му харесва! Само ако знаете колко неща на мене не ми харесват, но клиента го иска и си плаща. И толкоз. И първото нещо, което не ми харесва как строителните работници се наричат или самонаричат "майстори" без да имат и грам обучение и атестация, за да сме сигурни , че е така, ама ей го на - всеки вика "майстор", а аз казвам - работник с еди-какъв си профил.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
08-03-2010 - 23:03:51
Quote
n.nikoloff
... И първото нещо, което не ми харесва как строителните работници се наричат или самонаричат "майстори" без да имат и грам обучение и атестация, за да сме сигурни , че е така, ама ей го на - всеки вика "майстор", а аз казвам - работник с еди-какъв си профил.

Ти така им викаш щото нямаш пари за майстори .
Истинските майстори чакат да се по уталожи кризат и отново на вънка ко да правят тука в България да работят без пари ли? Един мазач ако неможе да си докарва 2000 евро на месец значе неработи докато в БГ незапоче да се плаща над 10лв.за кв.м. (работа гипсова мазилка) ще си лепите гипскартона щото мазачите ако случаино си пуснат машината ще почнат да пускат майките и накрая ще изправят стените със шпакловка.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-08 23:05 от zerto.
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
08-03-2010 - 23:34:04
avatar
Колега, когато се обръщаш по такъв начин във форума към човек като мен и още десетина в този форум вземи, пък малко почети тези хора какво са написали много преди тебе. Вероятно ще разбереш, че практиката за полагане на гипсова мазилка не започва от тебе. Дето се вика топлата вода отдавна е измислена. Нещата в категоризирането са много прости. Няма такава категория "майстор" в щатното разписание. Всички сте работници. Нещо повече - както каза един колега преди бая време - всички всъщност сте общи работници, само дето някои малко по-сръчни и нищо повече. Когато ми дойдете на прага на офиса и ми покажете съответния квалификационен документ, дори от някой ПУЦ - то тогава може и да минете за строителен работник с профил. Имаш ли си и най-малката шибана представа колко "велики майстори", особено мазачи със дълги и тъжни CV-та от Белгия, Холандия, Испания, Германия и къде ли още не са ми минали само през моите ръце (а често и през моите крака, когато ги пъдех)? За 2007г - над 350 човека! Само при мен. Имаш ли представа колко силоза на KNAUF и ROEFIX са ми минали през ръцете. Знаеш ли че си купих и влачех мотокар по обектите, защото не смогвахме да разтоварваме тировете със гипсова мазилка? Можеше и да знаеш, ако беше попрочел форума малко повече. И не съм само аз така в този форум. Понеже си отскоро да ти кажа - поне 10 колеги, че и повече сме били така. Затова имам пълното право да казвам да не се наричат строителните работници "майстори", защото не са. "Великите майстори" така са се надули, че само в чужбина работели. Ако поне един го бива то други 10 000 са пълен провал. Нали като се връщат от чужбина и от рейса на автогарата идват направо в офиса и ги виждам. Какви 2000 евра, какви 5 лева??? Какви 10лв на квадрат, къде се намира, какъв е тоя, дето най-често няма образование, а думата отговорност не знае как се тълкува и ще иска да взима повече пари от мене, дето съм се трудил дълги години за имам качествено образование и да нося отговорност за толкова хора? Що не искате по обектите и по 50 лв, та да разсмивате колегите повече? Липсата на безработица в строителството през последните години доведе до тия изкривявания с "великите майстори". Идват и ми носят лична карта, на която вместо адрес пише "извън регулация". Представяте ли си - адрес - извън регулация!!!
Аре че се ядосах нещо...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
09-03-2010 - 07:52:56
Ами едва ли заеш какъв съм, извинявай че съм те засегнал с нещо. Просто ми прозвуча като антихуманист дълго време съм жевял по белия свят и затова трудно свиквам със дебилното Българско отношение.
Между другото за твоя беда съм завършил стройтелен техникум и имам работници (преди бяха доста сега малко но както и да е...) Ако това че имаш повечко пари от тези който работят за теб нете прави повече човек от тях.
И неми парадирай че имаш офис това нете прави сериона фирма, от такива фирмички имам да събирам повече от колкоте те сами сртуват заедно с обектите им и всичките им активи.
T34
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
09-03-2010 - 14:57:38
Quote
n.nikoloff
Идват и ми носят лична карта, на която вместо адрес пише "извън регулация". Представяте ли си - адрес - извън регулация!!!
Аре че се ядосах нещо...


Епа , да не би Колю Фичето да е имал лична карта ?
Или Майстор Манол ....
Ти не разбираш , че ние сме хора земни ...
Строим по усет ...
по нюх ...
Мерим на око ...
ние излизаме на двора в куши ако трябва да построим нещо ...
измерваме го с Крачки .... една , две , три ...
маркираме земята като удряме с пета ... за да маркираме там където ще почва бъдещата стена...за навеса .. или там каквото строим ..
чераем планове с клечки по земята ....
няма нужда от сложни апарати , да замерват разтояние ...
далекогледи и глупости ...
треа ти само отвес .. и тук таме нивилир ...
и няма нужда никoй от общината да идва да ме проверява какво строя за най-малкото нещо ...

Легенда за Майстор Манол :

http://izkustvoto.com/content/view/1495/61/
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход