Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ГипсоКартона е БОКЛУК .

Публикувано от T34 
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 17:57:08
Nasko.Stoykov таман пишех същото
Изпревари ме ... *beer*
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 18:04:46
Като съдя по името Т34, и ми става ясно за какви къщи иде реч, явно за противотанкови убешища.:]
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 18:45:47
Quote
salvador
Глупости...гипскартона си е перфектен материал.Една стена като я намокриш,пак ще и падне гипсовата шпакловка.
ГК-то се монтира лесно,чисто,получаваш идеално равни стени и ако се ползва от дебелия картон-бая зор ще видиш,докато го счупиш.Ако се ползва гипсфазер пък съвсем.Лошото е,че фазера е на двойна цена почти.

С какво предлагаш да го заменим...варова замазка,при която половината материал е по земята,а на все пак захваналия се по стените му трябва едно лято,за да изсъхне...

Явно и ти си от майсторите с две леви ръце. Аз да ти кажа съм виждал да слагат варова замазка без да
пада почти нищо. И стените поне видимо са равни. Ама то око и ръка се иска за тая работа. Нали си чувал тая приказка че от всяко дърво свирка не става.

Иначе гипсокартона има само следните предимства. Слага се бързо, лесно и не иска съхнене. Все качества високо ценени от пишман строителите.
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 19:05:56
avatar
Абе най-добре в землянки! :]

Само за протокола - монтиран от мен гипсокартон в един бар през 1994 година още си стои непокътнат......

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 19:30:18
Нормално да стои...те крака няма да му порастнат,та да избяга.

steppenwolf...много ми е далече професията от строителството.Но напълно споделям принципа,че не бива едно нещо да се прави трудно,бавно и скъпо,след като може да се направи лесно,бързо и евтино.Заради което и уважавам гипсокартона като материал.Достатъчно траен е и не е компромис с комфорта в помещението,както много хора смятат.
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 19:47:31
Картона си е супер. За щастие не познавам хора, които се бутат в стените на дома си*angel*
Освен това технологията на картона е достатъчно дорбе обмислена за да не се получават недомислиците от клипа.
Не мож на краварник да сложиш картон и да искаш да стане 5 звезден хотел.

А за призива с панелките - върнете и телефоните с шайби!!!!!!
Въпрос на вкус, казало котето.....
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 20:12:23
"А за призива с панелките - върнете и телефоните с шайби!!!!!! "*ok*
Дайте и трабантите и сме в соц реализма.:}
PS.Или още по-добтре лада 1600 с шибедах купен от кореком и монтиран от комшията.
T34
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 20:31:20
Ето за Сравнение . Панелното строителство .
Панела е Много По устойчив от гипсо картона ....



Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 20:36:58
На тая тема и е време да ходи в кофата...
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 20:48:17
Малей, бях ги забравил тези чудеса на архитектурно-строителния гений на соца. Сега си спомням като запчна кризата с тока през средата на 80-те как съм гостувал на един познат в подобна панелка-душегубка през зимните месеци. Единственото що годе отоплявано помещение беше 10-12м2 кухня, като 30% от отоплението идваше от изпушените цигари, а останалите 70% от готварската печка. 5 етажен блок без асансьор и без комини. Настръхва ми косата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход