Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ГипсоКартона е БОКЛУК .

Публикувано от T34 
T34
ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 15:42:24







http://vbox7.com/play:0520f4e9



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-19 01:05 от T34.
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 16:20:44
Глупости...гипскартона си е перфектен материал.Една стена като я намокриш,пак ще и падне гипсовата шпакловка.
ГК-то се монтира лесно,чисто,получаваш идеално равни стени и ако се ползва от дебелия картон-бая зор ще видиш,докато го счупиш.Ако се ползва гипсфазер пък съвсем.Лошото е,че фазера е на двойна цена почти.

С какво предлагаш да го заменим...варова замазка,при която половината материал е по земята,а на все пак захваналия се по стените му трябва едно лято,за да изсъхне...
T34
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 16:46:13
Сужелявам ако си изхабил средства да купиш този боклук .
знаеш ли че при гипсокартона всеки може да влезе у вас , с нищо повече от удар в стената ...?

остави това , ами и най - лекото облягане води до образуване на падини в стената ...
особено ако говорим за хора с по едър ръст .

освен това , всичко в съседната СТАЯ СЕ ЧУВА !
никakва Шумо - изолация .

На гипса мястото му е в Болниците за ВРЕМЕННИ шини по - краката на хората не в Стените .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-21 16:53 от T34.
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 16:50:38
Quote
T34
Сужелявам ако си изхабил пари да купиш този боклук .
знаеш ли че при гипсокартона всеки може да влезе у вас , с нищо повече от удар в стената ...?

остави това , ами и най - лекото облягане води до образуване на падини в стената ...
особено ако говорим за хора с по едър ръст .

освен това , всичко в съседната СТАЯ СЕ ЧУВА !
никakва Шумо - изолация .

На гипса мястото му е в Болниците за ВРЕМЕННИ шини по - краката на хората не в Стените .
:]
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 17:05:41
T34, каква алтернатива ти предлагаш по стените - гранитче.. *ok*
И аз не съм привърженик на ГК по стените, но по пода (я какъв хубав сух под си направих с гипсфазер) и по таваните си има добро приложение.
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 17:14:00
Химия,брат...химия....ако имаше някаква идея от тая наука,щеше да знаеш защо гипсът е за предпочитане строителството пред варовите разтвори....Колко от масово ползваните минерали в строителството са pH неутрални.,,,
T34
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 17:21:40
Quote
Petar
T34, каква алтернатива ти предлагаш по стените - гранитче.. *ok*
И аз не съм привърженик на ГК по стените, но по пода (я какъв хубав сух под си направих с гипсфазер) и по таваните си има добро приложение.

Сериозно , ако си ходил по балкана ... трябва да знаеш че много стари къщи са от гранит , стените им са по полвин метър дебели ...
и wish още са си там ...
тоя гипсо картон , я го има яго няма до година ..
ама за какво говорим .

По пода ли ? хм , ами ако разлееш нещо то ще прояде дупка до мазето ...

ако питаш мен , това е друга тема , но според мен къщите треа да идват отлети от едно цяло парче бетон с арматура вутpе .. цялата къща от едно солидно парче желязо бетон , отлята като из калъп .
и като си поръча някои напрацво да му я пускат с парашут . от самолет . но това е друга тема .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-21 17:23 от T34.
T34
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 17:39:23
Quote
salvador
Химия,брат...химия....ако имаше някаква идея от тая наука,щеше да знаеш защо гипсът е за предпочитане строителството пред варовите разтвори....Колко от масово ползваните минерали в строителството са pH неутрални.,,,

pH неутрални ??

Ти какво строиш ? Сапун за ръце ... ? съдомялна машина ?
Шампоани ?

Незнам , ама одеве един познат само се облегна и така НЕyТРАЛНО се вдлъбна в стената ...
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 17:50:46
Мдааа, така е...
Гипсокартона се ползва, не защото е много хубав!
Причините са:
1. лесен за работа на строителите
2. Малотраен, след 2-3 години пак ремонт и пак работа за строителите и работа на фабриката за производство на картон. Осигуряват си вечна заетост, и вечен клиент.
Само клиента е преебан, но като се замисля, то кое съвременно производство не е направено да се скапе, след гаранцията...

Ха, сега гледах клипчето.
Хоарта са си го казали...
Съжалявам за повторението!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-21 18:03 от jikev.
Re: ГипсоКартона е БОКЛУК .
21-02-2010 - 17:53:43
Гипсокартона трябва да е устойчив на сблъсък с Т34. Минимум. А къщите да се спускат с парашут...ми че то при описаната от тебе конструкция няма смисъл от парашут, пускат се от предварително изчислена височина и ...воала, основите са готови, минимум метър и дваесе дълбоки.:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход