Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЕНЕРГО - ЕФЕКТИВНАТА КЪЩА

Публикувано от asseteng 
Re: ПАСИВНАТА КЪЩА
16-02-2010 - 17:03:01
е, така де, казвам моето мнение, че зависи как се проектира - тънки или дебели, и двете може да са красиви или грозни. не може по дефиниция да се каже, че дебело = грозно, 40 см = гот. виж за 20 см съм съгласен, е тъпо и неефективно, откъдето и да го погледнеш
Re: ПАСИВНАТА КЪЩА
16-02-2010 - 17:08:47
avatar
Quote
mehudi
.....не може по дефиниция да се каже, че дебело = грозно.....

...и правилно!!!!!winking smiley

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: ПАСИВНАТА КЪЩА
16-02-2010 - 17:32:01
Подкрепям Николов. Води ми само с 30 - 40 кг.
Re: ПАСИВНАТА КЪЩА
16-02-2010 - 18:09:49
Лелееееее, насметохте ме - ама...аз за друго говорех...хахахахахахааааааааааааааааа !!!!!! Е така стават скандалите в политиката - един казал едно, друг го цитирал...:} :}
Re: ПАСИВНАТА КЪЩА
16-02-2010 - 18:30:47
Мехуди, нека все пак да поясня какво имах в предвид употребявайки - "грозно и странно"
заради пасивността площта на дограмата трябва да се свие до минимум - малък прозорец на дебела стена...нещо не ми се връзва.
Отделно хората сме привикнали към стени с дебелина около 30 см. (не са много тези които живеят в сгради със 60 см. стени) Т.Е. ще е малко странно, непривично...вътрешни первази на прозорците са до 20 см...ако сложиш такива, отвън ще останат низши около 32-34 см. еми такива неща ми се въртят в главата. Ако сложиш прозореца по средата за отвътре няма да можеш да си сложиш фабричен перваз - няма размери...
отделно интериорните врати ако минеш дебелина от 16 см. на стената, касата става доста по-скъпа...или просто няма да има от модела който си избрал.
Re: ПАСИВНАТА КЪЩА
16-02-2010 - 19:38:09
avatar
Иво,
определено си прав, че дебелата стена ще превърне един по-тесен прозорец в амбразура, за да избегнем това прозорците са доста широчки - в трите спални на 2 етаж са с размер 2,80/1,70 , на първия етаж, почти цялата южна фасада е витрина, вярно е че стъклата са може би много за пасивна или ниско-енергийна къща, но функциалността и комфорта на обитаване са преди всичко.
Re: ПАСИВНАТА КЪЩА
17-02-2010 - 02:38:38
"Пасивноста" няма нищо общо с дебелината точно на ВЪНШНИТЕ зидове.За това май имаше писано вече и то напълно се покрива с това,което съм чел из западни сайтове по въпроса-на нискоенергийната къща не и трябват 60 сантиметрови плътни външни зидове.Просто няма смисъл.
Re: ПАСИВНАТА КЪЩА
17-02-2010 - 10:18:50
avatar
Salvador,
В случая, плътен външен зид, измазан от двете страни е задължително условие, само това са 30см . Дори да оставим настрана конструкцията, плътните стени имат и важна акумулираща фунция. От личен опит съм установил, че това нещо с акумулирането на топлина и отдаването и в последствие е най-оптималното решение. Без да навлизам в дебрите на топлотехниката, фактите са следните - при външни температури от - 13 до -1 градуса, за период от 18 часа вътрешната температура спада от 23 на 21 градуса. ТИ - EPS 10см, дограмата е добра но може още.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-17 14:19 от asseteng.
Re: ПАСИВНАТА КЪЩА
17-02-2010 - 11:02:22
По мое мнение, това с акумулирането на стените е необходимо при непостоянно отопление- твърдо гориво. Котела гори- топлиш много- акумулираш. Котела гасне -разчиташ на отдаване. Ако отоплението ти е постоянно- термопомпа, газ, друго... изобщо не те е*е акумулираш или не.
Пасивните къщи НЕ акумулират топлина в стените. В ниско-енергиините къщи се залагат четиритръбни инсталации. Най-важното е комфорта. Ако стайната температура надвиши зададените за поддържане градуси по някаква причина, веднага се включва охлаждане. Не трябва да се губи енергия за затопляне на каквото и да било, без тази енергия да може да се управлява...
Така мисля аз.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-17 11:03 от чаро.
Re: ПАСИВНАТА КЪЩА
17-02-2010 - 12:14:43
извиняваите, за нас четящите които не разбират от строителство е важно и колко струва всичко това
не само киловатите са важни
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход