Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЕНЕРГО - ЕФЕКТИВНАТА КЪЩА

Публикувано от asseteng 
Re: ЕНЕРГО - ЕФЕКТИВНАТА КЪЩА
25-02-2010 - 18:42:43
avatar
[ би могло да се ползва оксигенератор.Това е машинка,която взима въздух отвън и в поток разделя кислорода от азота,като азота и останалите газове извежда навън,а кислорода вече концентриран /да го кажем образно/ постъпва в къщата![/quote]

Фло,
това е много интересно дай малко инфо, може ли да се купи или види някъде!?
Предварително благодаря!
Re: ЕНЕРГО - ЕФЕКТИВНАТА КЪЩА
25-02-2010 - 19:04:49
http://www.samozdrav-bg.com/technology.phtml][/url]

Тука е показана технологията! Не е задължително точно на тази фирма да се ползва апарата!
Re: ЕНЕРГО - ЕФЕКТИВНАТА КЪЩА
25-02-2010 - 19:26:36
Фло,
Предполагам те кефят "купешките" понятия в предложения линк. Дори без да ми е ясна технологията (съвсем отделен е въпросът ЗАЩО подобно изложение се предлага на масово внимание), разглежданата система решава само минимален % от проблемите, равен на процента "недостиг" на кислород.
Изобщо не става ясно какво правим с другите компоненти на вътрешния въздух СО2, разни гадинки, влага!?
Идеята да се обменя само част от въздуха, дори с чист кислород, не решава тези проблеми, според мен.
Изложеното приемам за евтина реклама.
Re: ЕНЕРГО - ЕФЕКТИВНАТА КЪЩА
25-02-2010 - 19:59:00
avatar
Quote
Любо

Изобщо не става ясно какво правим с другите компоненти на вътрешния въздух СО2, разни гадинки, влага!?
Идеята да се обменя само част от въздуха, дори с чист кислород, не решава тези проблеми, според мен.
Изложеното приемам за евтина реклама.

Вентилационната система не е ли за това - входящ свеж въздух, в случая обогатен с кислород, изходящ - "вътрешния въздух СО2, разни гадинки, влага"

Нека обобщим - към вентилационната система на къщата добавихме рекуператор и оксигенератор, остава да разберем колко струва комфорта да дишаш ......



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-25 20:01 от asseteng.
Re: ЕНЕРГО - ЕФЕКТИВНАТА КЪЩА
25-02-2010 - 20:34:37
Газова сепарация в къща...Забравете го това,не се прави-безсмислено е.Газова сепарация може да пуснете само когато имате нарастване над нормалното на стойностите на СО2.Държавни учреждения,училища,университети.Особено обществени сгради с голяма концентрация на хора.Свързано е с контрола над паническите психични разстройства.По-високите нива на въглеродния двуокис ги спират още в зародиш-просто организмът няма от къде да си набави кислород за подобна експлозивна физическа активност.
Казано по-просто...повишеното съдържание на СО2 в чакалнята действа като възпиращ фактор някой превъртял от мизерия чичко да извади из под шлифера брадва и да избие всички.
Но пък ако се вдигнат нивата прекалено много,трябва да вкарате кислород в помещението,преди служителите ви да изпозаспят зад бюрата си,а хората да престанат да идват в офиса ви,защото не могат да си обяснят онова чувство на умора и сънливост,което ги връхлита веднага щом влязат в него.И точно тук се ползва газовата сепарация-с нея можете да контролирате доста прецизно този процес.
За къща обаче няма смисъл.Сложете си хубава вентилация вместо сепаратори и поддържайте естесвените атмосферни концентрации на газовете.Няма как да накарате човешкото тял да усвоява повече кислород,от колкото му е нужно за метаболизма.Много хора са се опитвали...не става без медикаменти.То не е чист от бутилки,не е оксидирана вода...изоставено е,няма смисъл.Метаболизмът в човешкото тяло е съвършенно балансиран процес.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-25 20:41 от salvador.
Re: ЕНЕРГО - ЕФЕКТИВНАТА КЪЩА
25-02-2010 - 22:13:29
Quote
Любо
Фло,
Предполагам те кефят "купешките" понятия в предложения линк. Дори без да ми е ясна технологията (съвсем отделен е въпросът ЗАЩО подобно изложение се предлага на масово внимание), разглежданата система решава само минимален % от проблемите, равен на процента "недостиг" на кислород.
Изобщо не става ясно какво правим с другите компоненти на вътрешния въздух СО2, разни гадинки, влага!?
Идеята да се обменя само част от въздуха, дори с чист кислород, не решава тези проблеми, според мен.
Изложеното приемам за евтина реклама.

Не знам за какви понятия говориш! Просто там беше онагледена технологията за концентриране на кислород. Такива уреди се използват в спортни зали,фитнес зали и други където се предполага усилено дишане.Предложих го като вариант за пасивна къща евентуално,ако е много над морското ниво или в град като София.Това, в случай на много сериозно херметизиране на къщата с неотваряеми прозорци,дебели зидове и стени и липса на вентилационна система.
Re: ЕНЕРГО - ЕФЕКТИВНАТА КЪЩА
26-02-2010 - 12:10:29
Фло,
За изобилието неразбираеми (за мен, вероятно и масата публика) специфични понятия в твоя линк. Дано са верни, а не "рекламно омайващи", което не мога да преценя.
Иначе, както поясни Салвадор и аз съм на мнение, че това не може да замени вентилацията в една суперхереметизирана къща - свеж въздух си трЕбе не само заради кислорода.
Re: ЕНЕРГО - ЕФЕКТИВНАТА КЪЩА
13-03-2010 - 12:38:41
От всичко изписано в темата така и не разбрах къде е границата на разумната инвестиция за такова строителство и то за България, а не за Норвегия.
Re: ЕНЕРГО - ЕФЕКТИВНАТА КЪЩА
13-03-2010 - 14:58:56
avatar
Quote
valio1900
От всичко изписано в темата така и не разбрах къде е границата на разумната инвестиция за такова строителство и то за България, а не за Норвегия.

Отговора на въпроса в случая се крие в баланса между комфорта на обитаване и рентабилността, за мен лично ако едно нещо не се изплати за първите пет години, то ще трябва да създава много повече комфорт от обикновеното за да го приема.

Така, сега конкретно по темата, както бях споменал някъде в предишните постове, бюджетът предвиден за това нискоенергиино упражнение е около 60 000 лв. разпределен както следва
- топлоизолации - стени,под,покрив + 13000 лв
- дограма + 12000 лв.
- водно подово отопление 3500 лв
- ниско температурни радиатори или конвектори + 2500 лв.
- термопомпа въздух/вода - 9000 лв
- външни алуминиеви ролетни щори - 11 000 лв.
- соларна система с 200л бойлер - 5500 лв.

Ако допуснем че всичко това ще пести по 500 лв. на месец за климатизацията на сградата, изчисленията показват че ще се изплати за 10 години.

Моля коментирайте - рентабилност или комфорт на обитаване ?
Re: ЕНЕРГО - ЕФЕКТИВНАТА КЪЩА
13-03-2010 - 16:54:32
Без вентилация сигурно няма да стане, така че сложи и за нея някой лев.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход