Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
21-10-2009 - 15:53:22
След няколко дни започват да ми правят кофража за плочата, която е под покрива и аз съответно след няколко месеца четене по форумите в момента, в който трябва да кажа кое как го искам си глътнАх граматиката и въобще не знам този покрив как да стане. До сега си представях, че като излея плочата(половината е хоризонтална, половината под наклон) ще залепя на Изола-Петров една усилена хидроизолация 4мм, отгоре ще сложа Фибран 8 см, после дървена конструкция, керемидки и айдееее- кой от където е. Днес ми казаха обаче, че тези 8 см фибран били много, а и било по-хубаво да ги сложа под арматурата, за да се получи вътрешна ТИ. Може ли някой да каже как е по добре да го направя?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-21 15:54 от Боб майстора.
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
21-10-2009 - 17:04:51
Най-добре е покривът да се изпълни по следния начин (отдолу нагоре, върху стоманобетонната плоча):
- изравнителна циментова замазка
- пароизолация (пародифузно фолио)
- дървена покривна конструкция (ребра)
- топлоизолация от минерална вата (колкото повече - толкова по-добре, но не по-малко от 10 см) между ребрата
- дъсчена обшивка (или OSB, или шпертплат от кофражите)
- хидроизолация (най-добре два пласта, с разминаване на застъпването, което трябва да е мин. 15 см)
- летви в посока от билото към долния ръб на покрива (успоредно на ребрата)
- летви в другата посока (перпендикулярно на ребрата
- керемиди
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
21-10-2009 - 17:15:01
Ако спазваш правилата, ТИ се слага отгоре, не отдолу. Слагайки ТИ в кофража (при вертикалните елементи)пестиш работата по лепенето на тая ТИ, но следва да консултира с конструктора и да го направите така, че да стане стената с 8 см по---тънка, просто като се излее бетона, В твоя случай имаш плоча и биха могли да подредят платната върху бетона преди да е стегнал, макар че не си го предтавям как ще се пресегнат навсякъде, трудна работа....
Що не орвориш имаше една тема "Керемиди" от преди време има я в запазени теми или интересни теми, там много сме говорили за покривите.
Мисля, че най-----удачно е да ти излят плочата и после между гредите преди обшивката да се сложи паропреграда и вата 20 см, после обшивката , фолио и керемиди.
Но ако ще слагаш Изола паропреградата ти няма да работи, тоест фибрана го слагай където ти е най---лесно, така и така запечатваш покрива като термос.
Е, поголям термос ще е ако е отдолу на покрива, няма да имаш акумулиращ ефект на покрива, отколкото ако е върху него.
Виж я тая тема с Керемидите, ще ти е полезна.
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
21-10-2009 - 17:19:49
Сещам се за коя тема говориш.Сега пак ще я прочета.
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
21-10-2009 - 17:52:52
avatar
И избий Изола Петров от главата си ако не искаш да тече....
Ползвай АПП мембрана поне на -10С или СБС за финиш с шисти на -15С
Това от мен - повече на лични ако искаш.....,че ще оспамим темата.....

Чест и почитание
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
21-10-2009 - 19:12:45
Боб майстора Написал:
-------------------------------------------------------
Днес ми казаха обаче, че тези 8
> см фибран били много, а и било по-хубаво да ги
> сложа под арматурата, за да се получи вътрешна ТИ.
> Може ли някой да каже как е по добре да го
> направя?

Ако тези,дето са ти го казали са готови и да го направят би трябвало да слушаш тях!Струва ми се,че знаят какво говорят,защото през покрива бяга 30 % от топлото!


Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
21-10-2009 - 21:16:40
avatar
Ахааа.... *yes*

Чест и почитание
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
21-10-2009 - 23:05:19
Боб майстора Написал:
-------------------------------------------------------
> До сега си представях, че като излея
> плочата(половината е хоризонтална, половината под
> наклон) ще залепя на Изола-Петров една усилена
> хидроизолация 4мм, отгоре ще сложа Фибран 8 см,

> после дървена конструкция, керемидки и айдееее-
> кой от където е.

Боб, много правилно си си представил нещата - отлей си плочата, а фибрана отгоре, и не слагай 8 см. а 10 см!!! два см. отгоре ще ти стоплят душата през студените зими...
На тази схема втората картинка смятам за правилна.


Не лепи фибрана отдолу на плочата, освен на частта която е извън къщата, по стрехата. Ще поспестиш някой лев и става бетонирано, по-добре от лепеното!



Воалита може и да не го слагаш на бетона а върху дъсчената обшивка, там от жегата ще се замозалепва...

Номера със ТИ под арматурата е правилен, ако се прави плочата между мазето и първия етаж, за да остане изолацията под плочата - в мазето.






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-21 23:13 от Ivo.NovDom.
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
21-10-2009 - 23:11:15
Ивоо,Ивчо!
Нито една от картинките ,които си спретнал не е правилна постановката ,как се слага топлоизолацията!
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
21-10-2009 - 23:16:24
Фло, готов съм за обсъждане - кое е грешното
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход