Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фибранът над плочата под покрива или под плочата?

Публикувано от Боб майстора 
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
22-10-2009 - 14:46:17
Не съм се вглеждал във всяка дума на Иво, но съм от неговата "половина".
Така че: половината+1.

За отгоре става и стиропор, дори има предимства, ако друго не се цели.
Отдолу - Фибран.
Ако е с вата - ПРАВИЛНА пароизолация и пародифузия.
Мисля че най-вярното е да се тръгне от режима на ползване - отопление и евентуално охлаждане, както и очаквания влажностен режим - Иво го пояснил.

И какво е еретичното на "акумулатора" - всичките ми коли са имали. Трупаш, когато има - ползваш когато няма. Това не са загуби!! - просто отместване във времето веднъж на сезон в жилище. За вила е друго. smiling smiley
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
23-10-2009 - 20:52:59
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз въпроса с изолацията на последният етаж (под
> покрива) го реших така: от вътре скара през 40
> см., вата и гипскартон. Логиката ми е да не пускам
> топлото да бяга на горе, май като при Фло
>
> Тук в Канада където зимите са определено
> по-студени от нашите ТИ се поставя само от вътре и
> за сега нямам основание да се опалаквам

>


*drink1* Май го пропуснаха това половината +1 :] На единия повече няма да втълпявам физичния закон,че температурния пренос е само в една посока-от топло към студено и никога обратно,че да чака да му се върне топло от тавана, а на останалата половина пак ще припомня,че в България отоплителните дни са 220 !На покривната плоча изолацията се поставя отдолу-100 мм вата или 50 мм. стиропор *drunk*
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
23-10-2009 - 22:19:31
Фло,
Омръзна ми все едно и също да повтаряш - да си чувал, че по същите закони, за интензивността на процеса (топлинния поток) играе и разликата в температурите?
По-голяма разлика, по-голям поток - по-големи загуби.
Няма значение къде ще е преградата за потока. Пука ли ти откъде е спряна водата като се бръснеш - от твоя кран или централно - поток йок.
Нещо повече, веднъж постигнато някакво съпротивление, то си е същото, дори посоката да се смени, дори и да е 0.

Ти спориш сам със себе си САМО ЗА ПОСОКАТА - НЯКОЙ ДА ТИ ПРОТИВОРЕЧИ?
А и "връщането" не е изключено - след проветряване, например.
При вътрешна/външна/средна ТИ и др. неща участват в разглеждането, но ми омръзна - не се и опитваш да чуеш, камо ли да ги обсъждаме.
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
23-10-2009 - 22:39:52
Любо , разбираемо е,че канадските строители,понеже не четат на български ,не могат да ти разберат вижданията и работят едно към гьотере! Така са и шотландците и други чуждоезични строители в умерения и студения климатичен пояс!Освен това не може да ти се отрече новаторството да сравняваш топлинния пренос с течащата вода и мерака да го спираш ,където си наумил! Не става така друже! Първото нещо е посоката на топлото и второ се говори за топлинно съпротивление,а не за спирачка и спиране!Верно е,че втория закон на термодинамиката е труден за разбиране,дори и възпроизведен с такива популярни изрази,както цитирах по -горе! Аз ти давам аргумент пък ти отговаряш с "волно съчетание"!
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
24-10-2009 - 00:02:56
Здравейте. От доста време наблюдавам спора дали топлото отива при студеното или обратно, та накрая реших и аз да изкажа моето мнение без да го налагам на никого. Колкото и да не е научно доказано, живота и практиката показват че точно обратно на 2-ия закон на термодинамиката, студеното отива към топлото. Ето един железен пример- когато на човек му е студено гледа да се примъкне към печката. Печката колкото и да я чакаме едва ли ще мръдне и 1 мм. към нас. Между другото този 2-и закон на термодинамиката според мене го е измислил Вальо Топлото, зер видите ли топлото бяга към студеното и затова сметките за прното на хората били космически. Дори да приемем че този 2-и закон е верен, живота е пълен с примери кагато се случват неща за които науката мълчи!! Нещо повече, тези явления опровергават доста втори че и трети закони не само в термодинамиката ами във всички видове динамики. Например: След като Мохамед не отишъл при планината, планината отишла при Мохамед!! Кой закон на коя термодинамика може да го обясни този факт???Да не споменавам разделянето на Червено Море на 2, или за това как Исус Христос е ходел по водата. Науката мълчи и относно тези факти. Най на края, но не и най-маловажно, ще спомена за още едно движение което противоречи на всички закони: Както всички знаеме- Кучето си лае а кервана си върви!!! Ха иди го обясни това научному. *book*
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
24-10-2009 - 00:04:52
Фло, ще правя пещ за пици и агнета, мислех да слагам 20-30 см. вата отвън, но ме караш да се замисля дали е правилно. Как ще е ако наслагам ватата отвътре, а отгоре наредя тухлите? Тъкмо пеща ще мога да я загрявам за секунди. *huh*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-24 00:07 от Ivo.NovDom.
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
24-10-2009 - 00:44:36
:] Заформи се дискусия!
Когато не се използва точния цитат идват и съмненията,например: След като Мохамед не отишъл при планината, планината отишла при Мохамед!! Кой закон на коя термодинамика може да го обясни този факт???
Пояснявам ,че точния израз е: Когато планината не отива при Мохамед-Мохамед отива при планината!
Това вече може да го обясни и науката,както може да обясни и на Иво, как да си изолира пещта и каква е отликата при къщата и при пещта!Откликата се нарича работа колега!
п.с Иво, на второ четене се усъмних,че не си наясно как се пекат агнета или дейстнието на пещта! То е следното накратко:Палиш хубав огън/работа-трансформация на енергията в топлина/ и като стане хубава жар и се нагреят тухлите,изваждаш жарта и слагаш агнето! Горещото отива при студеното агне и то се нагрява/опича/ до изравняване на температурата на тухлите и трупа!Затова изолацията се слага отгоре на пещта да не бяга топлото към околната среда!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-24 01:00 от фло.
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
24-10-2009 - 00:53:28
Г-н Иво, за случая с пеща можеш да ползваш схемата на изолиране на атомен реактор. Просто двата случая са много идентични и си мисля че принципа е напълно приложим. Не ме питай какъв е принципа понеже не ми е ясен :}
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
24-10-2009 - 08:25:30
Писна ви от "строителство" и почнахте да се ебавате. Май форума има нужда от една тема за "разпускане"

Антъни разглежда новия си апартамент и въздъхва:
- Ако е вярно, че престъпникът се връща на местопрестъплението, тук трябва да гъмжи от строители и бояджии!

Фирма наема работници, дава им по една лопата и им казва да започват работа. Всички започват само един седи и гледа.
- Ей, ти, защо не копаеш? - пита шефът.
- Ами лопатата няма мотор - отвръща оня.
- Абе ти къде си виждал лопата с мотор? - пита шефът.
- А ти къде си виждал арменец с лопата? - отговаря оня.
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
24-10-2009 - 10:09:51
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход