Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фибранът над плочата под покрива или под плочата?

Публикувано от Боб майстора 
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
21-10-2009 - 23:27:52
Фло, бих сложил ТИ отвътре само в баня - за да може като влезне човек вътре и пусне топлата вода за секунди да обърне температурата в помещението - идеята я видях сега на панаира - едни италианци правят готови панели от екс-пи-еф и отгоре лепят плочките. Но в стаите небива да се направи вътрешна топло изолация - кой каквото иска да говори, но съм го изяснил за себе си.
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
21-10-2009 - 23:38:46
StefanB Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако спазваш правилата, ТИ се слага отгоре, не
> отдолу.
> Е, поголям термос ще е ако е отдолу на покрива,
> няма да имаш акумулиращ ефект на покрива,
> отколкото ако е върху него.



Стефане, много точно казано! Браво! *beer* *drunk*
clap: clap: clap: clap: clap: clap:
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
22-10-2009 - 00:04:59
На етажните плочи,стиропора се слага отгоре,няма спор! Обаче,покривната плоча вече е друга бира и там трябва да е отдолу.Това дето му викате акумулиращ ефект при покривната плоча се нарича топлинна загуба!Да не споменаваме конкретни неща от термодинамиката,достатъчно е да се знае,че топлото се движи само в една посока,към студеното и никога обратно!
Сега в Практикер има 6мм XPS листи, и на пакета ,покрай другите данни има и една,че замества 25 см. тухлен зид по изолационни качества! Не го вкарвайте човека в безмислени разходи!Иначе кой, както си е навил на пръста ,тъй си слага изолацията и в повечето случай неправилно!
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
22-10-2009 - 01:08:17
Да не дава господ да го пълниш този акумулатор на който обема е към 200м3 и то при положение че си го изолирал от ВСЯКЪДЕ иначе обема му клони към безкрайност. :]
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
22-10-2009 - 01:17:02
Истината е,че има топлинни акумулатори и те са два вида-сухи и водни! И двата вида се разполагат извън сградата , дълбоко в земята ,специално устроени!
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
22-10-2009 - 04:20:28
Аз въпроса с изолацията на последният етаж (под покрива) го реших така: от вътре скара през 40 см., вата и гипскартон. Логиката ми е да не пускам топлото да бяга на горе, май като при Фло *drink1*

Тук в Канада където зимите са определено по-студени от нашите ТИ се поставя само от вътре и за сега нямам основание да се опалаквам winking smiley
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
22-10-2009 - 08:12:34
Само аз ли си мисля, че когато се прави топлоизолация, трябва да се взима в предвид, че освен зима има и лято.
В друга тема споделих че обитавам дом с външна ТИ и офис с вътрешна ТИ (ГК и вата отдолу) - усещам каква е разликата и ако ме накарат да избирам между двете, зная какво ще избера.
Не само че няма да сложа ТИ от вътре, но бих заложил тръбна серпентина в тавана отвътре, която да се ползва лятото да се пуска студена вода за да климатизира въздуха допълнително - не е ново решение, но на един от щандовете на СТРОЙКОТО видях как се изпълнява системката. VARIOTНERM е фирмата.
Вътрешна ТИ бих сложил на вила, където ще ходя само за уикендите и където няма да правя ЛО а ще си сложа 2-3 киматика, които ще харчат много малко за да греят въздуха в обема.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-22 08:20 от Ivo.NovDom.
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
22-10-2009 - 09:55:22
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> Само аз ли си мисля, че когато се прави
> топлоизолация, трябва да се взима в предвид, че
> освен зима има и лято.

Трябва да се има предвид ,разбира се! Броят на отоплителните дни в България е 220!
220 дни на разходи на средства за отопление срещу 3-4 дни ,които народа нарича горещници!
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
22-10-2009 - 13:44:28
Ха, 4 дни горещници, та тук лятото е по-гадно и от зимата: жега и убийственна влага.
Аз гледам на тези неща по др. начин и бих посъветвал всеки да изолира от вътре и то здраво ако разбира се може да си го позволи. Аз не мога да си позволя цялостна вътрешна ТИ за това като компромис ще изолирам само тавана на последният етаж. Ама гипскартона е лош, развъжда гадини, кънти са само част от глупостите които се казват от незнание или прекалено гледане на холивудските помий.

Хайде лек ден
winking smiley
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
22-10-2009 - 14:32:45
Като ще я оставя отвън плочата, по добре да не я прави, да си нареди гредоред, ГК, пълни с вата и е готов.
Май спора е вечен, половината са за половината против. Нито едно от решенията не е грешно, ако резките промени на температурата в помещението при отваряне на прозорец, врата не те притесняват - слагай отвътре, ако искаш да нямаш този пролем слагай отвън... winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход