Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фибранът над плочата под покрива или под плочата?

Публикувано от Боб майстора 
Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
21-10-2009 - 15:53:22
След няколко дни започват да ми правят кофража за плочата, която е под покрива и аз съответно след няколко месеца четене по форумите в момента, в който трябва да кажа кое как го искам си глътнАх граматиката и въобще не знам този покрив как да стане. До сега си представях, че като излея плочата(половината е хоризонтална, половината под наклон) ще залепя на Изола-Петров една усилена хидроизолация 4мм, отгоре ще сложа Фибран 8 см, после дървена конструкция, керемидки и айдееее- кой от където е. Днес ми казаха обаче, че тези 8 см фибран били много, а и било по-хубаво да ги сложа под арматурата, за да се получи вътрешна ТИ. Може ли някой да каже как е по добре да го направя?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-21 15:54 от Боб майстора.
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
21-10-2009 - 17:04:51
Най-добре е покривът да се изпълни по следния начин (отдолу нагоре, върху стоманобетонната плоча):
- изравнителна циментова замазка
- пароизолация (пародифузно фолио)
- дървена покривна конструкция (ребра)
- топлоизолация от минерална вата (колкото повече - толкова по-добре, но не по-малко от 10 см) между ребрата
- дъсчена обшивка (или OSB, или шпертплат от кофражите)
- хидроизолация (най-добре два пласта, с разминаване на застъпването, което трябва да е мин. 15 см)
- летви в посока от билото към долния ръб на покрива (успоредно на ребрата)
- летви в другата посока (перпендикулярно на ребрата
- керемиди
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
21-10-2009 - 17:15:01
Ако спазваш правилата, ТИ се слага отгоре, не отдолу. Слагайки ТИ в кофража (при вертикалните елементи)пестиш работата по лепенето на тая ТИ, но следва да консултира с конструктора и да го направите така, че да стане стената с 8 см по---тънка, просто като се излее бетона, В твоя случай имаш плоча и биха могли да подредят платната върху бетона преди да е стегнал, макар че не си го предтавям как ще се пресегнат навсякъде, трудна работа....
Що не орвориш имаше една тема "Керемиди" от преди време има я в запазени теми или интересни теми, там много сме говорили за покривите.
Мисля, че най-----удачно е да ти излят плочата и после между гредите преди обшивката да се сложи паропреграда и вата 20 см, после обшивката , фолио и керемиди.
Но ако ще слагаш Изола паропреградата ти няма да работи, тоест фибрана го слагай където ти е най---лесно, така и така запечатваш покрива като термос.
Е, поголям термос ще е ако е отдолу на покрива, няма да имаш акумулиращ ефект на покрива, отколкото ако е върху него.
Виж я тая тема с Керемидите, ще ти е полезна.
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
21-10-2009 - 17:19:49
Сещам се за коя тема говориш.Сега пак ще я прочета.
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
21-10-2009 - 17:52:52
avatar
И избий Изола Петров от главата си ако не искаш да тече....
Ползвай АПП мембрана поне на -10С или СБС за финиш с шисти на -15С
Това от мен - повече на лични ако искаш.....,че ще оспамим темата.....

Чест и почитание
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
21-10-2009 - 19:12:45
Боб майстора Написал:
-------------------------------------------------------
Днес ми казаха обаче, че тези 8
> см фибран били много, а и било по-хубаво да ги
> сложа под арматурата, за да се получи вътрешна ТИ.
> Може ли някой да каже как е по добре да го
> направя?

Ако тези,дето са ти го казали са готови и да го направят би трябвало да слушаш тях!Струва ми се,че знаят какво говорят,защото през покрива бяга 30 % от топлото!


Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
21-10-2009 - 21:16:40
avatar
Ахааа.... *yes*

Чест и почитание
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
21-10-2009 - 23:05:19
Боб майстора Написал:
-------------------------------------------------------
> До сега си представях, че като излея
> плочата(половината е хоризонтална, половината под
> наклон) ще залепя на Изола-Петров една усилена
> хидроизолация 4мм, отгоре ще сложа Фибран 8 см,

> после дървена конструкция, керемидки и айдееее-
> кой от където е.

Боб, много правилно си си представил нещата - отлей си плочата, а фибрана отгоре, и не слагай 8 см. а 10 см!!! два см. отгоре ще ти стоплят душата през студените зими...
На тази схема втората картинка смятам за правилна.


Не лепи фибрана отдолу на плочата, освен на частта която е извън къщата, по стрехата. Ще поспестиш някой лев и става бетонирано, по-добре от лепеното!



Воалита може и да не го слагаш на бетона а върху дъсчената обшивка, там от жегата ще се замозалепва...

Номера със ТИ под арматурата е правилен, ако се прави плочата между мазето и първия етаж, за да остане изолацията под плочата - в мазето.






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-21 23:13 от Ivo.NovDom.
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
21-10-2009 - 23:11:15
Ивоо,Ивчо!
Нито една от картинките ,които си спретнал не е правилна постановката ,как се слага топлоизолацията!
Re: Фибранът над плочата под покрива или под плочата?
21-10-2009 - 23:16:24
Фло, готов съм за обсъждане - кое е грешното
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход