Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?

Публикувано от venciev 
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
19-05-2010 - 09:37:15
Най-накрая, понеже вали и не мога да тичам по обектите сядам да кача снимките на детайлите от покрива:

това е майята отдолу, част от гредите са стари

[img40.imageshack.us]
това е чардака, който обикаля половината къща, сега е правен, ама със стари материали - голем зор!
[img96.imageshack.us]
а това е много важно - плочите се наднасят, за да оберат капките.

[img69.imageshack.us]

[img197.imageshack.us]

Много ми е смешно като видя къща с плочи и сложени улуци...
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
20-05-2010 - 15:38:11
Слънчо,като казваш за обирането на капките,да ти кажа един лаф,който чух от моите майстори:]
Имало един стар майстор,който редял тикли по покривите,бачкал яко,синът му бил калфа,после наследил занаята от баща си и започнал и той да реди плочи по покривите на "баровците".Един ден се прибрал сина от бачкане в къщи и казал на баща си:
-Тате,помниш ли онази къща на един Гошо,на която преди години реди тиклите и после ходи 3-4 пъти да и оправяш покрива,защото все имаше капки под тиклите???
Баща му казал:
-Помня я и какво?
Ами,аз го оправих тате,така наредих плочите,че повече капки няма да се събират по тиклите!!!
-Абе,бунак с бунак,аз с тези капки съм ви отгледал бе синкоооо!!!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
21-05-2010 - 13:48:38
Артмарт,сподели на какви цени излезе покрива-труд и материали!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
21-05-2010 - 16:52:04
Значи сметката е следната:
Материали:плочи допълнителни 30кв.м.,греди 12/12 дъб-10бр.,мартаци 10бр.,кофражни дъски 4 куб.м,импрегнант на Бохемит 15л.,мушама Брамак Универсал-ролка и малко,лами за комините,тухли единички 100бр.- другите ги имах,транспорт с виетнамка щото съм труднодостъпен,общо около 1900-2000лв.
Работа:дърводелска и редене на плочите 2000лв.
Тук не се включват личните разходи по време на ремонта на мен и няколко мои приятели,които са около 1000лв.за за 16-17 дена.Но освен за помагане отвреме навреме по ремонта на покрива,се свърши и друга полезна работа,като вдигане на комини,чистене на двора от храсти и разни наполовина изгнили дървета,които за двор 2,5 декара са си доста и почти го бяха превзели.Та това е равносметката горе долу плюс минус 100-200лв най-много.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
21-05-2010 - 17:39:30
Евтино си минал с дърводелската работа и майстора на тиклите!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
21-05-2010 - 19:21:00
:]

то тоя виц и за адвокатите го разправят...
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
21-05-2010 - 23:24:59
Пазарлъка си беше такъв.Дърводелската работа се състоеше в ремонтирането на три от маите,подмяна на два попа и сменянето на 10 мартака.Като на 7 от мартаците,които са от страната на улицата(колкото и трудно е да се нарече улица,но така се води на скица) имаше украса.Та тази украса сам си я направих,понеже ми е по специалноста.Обшивката на покрива наполовина сме я наковали с моите приятели,а плочите ние си ги свалихме.Така че цената е такава поради тези обстоятелства.Може и да е ниска и да е висока,но като се разхвърля крайната сума по броя на дните през които е бачкал майстора и неговите хора се получава следното.Трима човека за 9 дена са си разделили по 74 лв.горе долу на ден.За 5 от тези дни е имало осигурено ядене.И ако предположим че майстора е един(той реди основно),след това е втория по ранг,а третия е помагач и не взима повече от 30 лв.на ден според мен се оформя един приличен надник за първите двама.Не казвам че е много или достатъчно понеже и работата(реденето)е много специфична.Но и аз съм гледал да направя каквото мога та да улесня процеса на реализация,за да ми стане поносима и крайната цена.Сигурно ако само стоях и ги гледах цената щеше да е друга,съответно и обема на работата която трябваше да свършат.А иначе за моя майстор мога само хубави неща да кажа,мн.свестен и добър човек,доста е поработил и има опит.Малко беше труден със сроковете понеже бачкаше на няколко обекта едновременно та затова моя ремонт се поразтегли малко времево,но иначе си гледаше съвестно работата.*yes*
*ok*Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
21-05-2010 - 23:59:24
*ok*
точно тъй

та тоя майстор на мен ми каза, че по дървото си си майстор ти сам отвсейде....

то сигурно единият от обектите е някой от мойте, ама нейсе:]

евати, както казва поп нафърфорий, той света си сната едно глобално село отвсейде:}

га дойдеш насам, вземи се обозначи, той майстора ще те насочи...
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
22-05-2010 - 16:20:28
Браво Артмартclap:
И при мен нещата стоят горе-долу така.Покрива излезе около 205кв.м. с изцяло нова покривна конструкция/невъзможно беше да се ремонтира тази част от къщата/,развалянето на стария,надзиждането с камък на каменния зид/около 40см или около 5 кубика камъни/,комина/изцяло нов от камък граден с глина,дялането на всички греди и колони/с тесла/,направата на нов чардак/уширяването му/ около 15кв.м.,уламата около комина,вуалита под плочите,качването на плочите и реденето им,излезе/още не са свършили/ точно 9хил.лв.Работят между 5 и 7 човека нон стоп от 5 май до сега/може би още седмица/.Та и при тях надника им идва между 50 и 80лв.Материалите по покрива са точно 8 хил.лв.Или квадртния метър готов покрив излиза точно 83лв!
И при мен първоначалната идея беше да хвърлим повече собствен труд,но доста от "кандидат мераклиите" изчезнаха.....*bow**bow**bow* и се наложи да викам Неволята.
Останалата част от покрива на къщата ще бъде както при теб-ремонт на някои ребра,обшивка с дъски,вуалит и пренареждане на тиклите,което ще излезе доста по-евтино като материали и труд!Но това ще стане по нататък,когато имам средства или когато се появат истински мераклии да въстановим къщата:]
Качих нови снимки по ремонта в снимка.бг

това е новата част от чардака

стария баш-майстор започва да гради комина

направиха тараба и мост,по който ще качват плочите и качиха първата плоча/пробно/
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
22-05-2010 - 16:25:35
clap:
чардака е супер!
барнали са ги гредите с теслата майсторски *bow*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход