Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни

Публикувано от Stan 
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
30-08-2009 - 10:03:50
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Уффффф....
> Поредната безмислена тема за една недоклатена
> (пардон - недомислена) технология.
Уважаеми Н.Николов много добре съм запознат с "къщичките" които предлага вашата фирма,имал съм както можете да се досетите възможноста и да ги пипна ,живял съм достатъчно дълго в сковани от шпертплат бараки .
Като ви чета поста естествено изниква въпроса :Вие какво се опитвате да направите,бързи пари за сметка на клиентите събирали средства с години и да ги вложат в продукт еднодневка който е направен от стърготини замазани с една лъскава опаковка или стабилен дом който ще може да се ползува от поколения?
Какъв живот(експлоатационен ресурс) предоставяте на изделието представено от вас на пазара?
От колко време съществува технологията която вие предоставяте и къде в България има изградени сгради по нея ,би било интересно да се разговаря с клиенти(ползватели) ?
В състояние съм да ви предоставя клиенти на къщи изградени с термоблок в цяла България изградени от различни строители (независимо от проблемите които са имали при изграждането,да има такива проблеми и те се дължат изцяло на непознаване на технологията) с материали на различни производители(наши и чужди) и вие ако толкова много се интересувате ще получите най-важното мнение това на клиента.
Бихте ли отговорили като човек който е добре запознат с продукта предлаган от него на пазара ,какво става когато вредители нападнат талашитено"МАСИВНАТА' къща предлагана от вас (например ДЪРВОЯДИ) като предварително ще ви кажа ,че обяснения от сорта:ние ги обработваме със "специални" препарати са неприемливи поради факта,че ежедневно по телевизията в Северна Америка където предполагам и вие сте живели се показват репортажи за спасителни работи извършвани в тази насока,в подобен филмов репортаж вие нагледно може да се убедите какво могат да причинят термитите на дървената конструкция.
И в заключение ако вие само си направите труда да се поровите из този форум ще срешнете поне няколко теми със заглавие"ПОМОЩ ДЪРВОЯДИ" така ,че и обяснението в България няма опасност също не е приемливо.
Иначе чест ви прави че вие поне имате доблестта да напишете името на вашата фирма!


*beer*
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
30-08-2009 - 10:25:30
avatar
Stan Написал:
-------------------------------------------------------
И в заключение ако вие само си направите труда да
> се поровите из този форум ще срешнете поне няколко
> теми със заглавие"ПОМОЩ ДЪРВОЯДИ" така ,че и
> обяснението в България няма опасност също не е
> приемливо.

Стан, извинявай, но и ти ако се поровиш в сайтовете, ще видиш че, помощ търсят тези, чиито греди не са обработвани предварително. Опасност винаги има и тук, но преди да я изядат дървоядите, подслонява поне 3 поколения. Със сега съществуващите разтвори, проблемът е решим още в етапа на строежа.
И не се сърди, че не всички одобряват бетонен бункер със стиропор. Пък бил той по- евтин и бързо построяем. smiling smiley
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
30-08-2009 - 12:09:32
камелия, приликите между истинска дървена къща, изградена от ДЪРВО а не от талашит е огромна. права си, че в дървена къща може и 3 поколение да живеят...
в този форум се появи линк към точно 1 фирма която изгражда дървени къщи и всички пропищяха че цената от 700+ е/м2 е твърде висока...
иначе на баба ми кокошарника е построен от талашит - аз в такава постройка не бих живял, иначе за ккошки става... но на теб ако ти е на сърце - моля!

и не спамвай темата на човека с твоите глупости...
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
30-08-2009 - 12:12:14
Stan, имате ли изградени къщи от този тип? преполагам си строител затова питам. възможно ли е да се види на място нещо готово или почти готово?
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
30-08-2009 - 12:41:41
avatar
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> камелия, приликите между истинска дървена къща,
> изградена от ДЪРВО а не от талашит е огромна.
> права си, че в дървена къща може и 3 поколение да
> живеят...
> в този форум се появи линк към точно 1 фирма която
> изгражда дървени къщи и всички пропищяха че цената
> от 700+ е/м2 е твърде висока...
> иначе на баба ми кокошарника е построен от талашит
> - аз в такава постройка не бих живял, иначе за
> ккошки става... но на теб ако ти е на сърце -
> моля!
>
> и не спамвай темата на човека с твоите глупости...


Ставаш смешен с ходенето подире ми и глупостите, които пишеш. Не се научи първо да четеш и осмисляш, после да драскаш.
Пиша за дървена къща, за греди, не за талашит, не и за цена. Всеки се простира според чергата си, което не значи, че всеки е готов да живее в бетонен бункер със стиропорна изолация, само защото ще му излезе по евтино.
Сега сФана ли, "умнико"?
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
30-08-2009 - 12:46:17
а ти не живееш ли в бетонен бункер със стиропорена изолация? къде си видяла дървена къща в БГ? дай снимка да видя. Н.Николов който захвана спама в тая тема дървени или талашитени къщи произвежда? кой бяга подире ти - виж че си на всяка манджа мерудия, хем нищо не разбираш. аман, зас*ахте и тоя подфорум вече, а от много месеци го следя...

бягай да броиш офертите в софия, нали си про. виж да не са станали 1001 вече... :]
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
30-08-2009 - 13:12:08
avatar
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> а ти не живееш ли в бетонен бункер със стиропорена
> изолация? къде си видяла дървена къща в БГ? дай
> снимка да видя. Н.Николов който захвана спама в
> тая тема дървени или талашитени къщи произвежда?
> кой бяга подире ти - виж че си на всяка манджа
> мерудия, хем нищо не разбираш. аман, зас*ахте и
> тоя подфорум вече, а от много месеци го следя...
>
> бягай да броиш офертите в софия, нали си про. виж
> да не са станали 1001 вече...

Ами, да- единият ми дом е бетонен, другият- тухлено- бетонен, а третият- дървено- тухлен. И знам къде се чувствам най- добре.
Репликата ми беше към Стан, ти Стан ли си, че се вреш да отговаряш и да му адвокатстваш?
Що не потърсиш наистина, да видиш че и в България има дървени къщи. Разбира се, направата им е по- различна- обикновено, първият етаж е камък, а вторият- дърво. И са по над сто години, пък си стоят............
Та, приятелски съвет- спри с простотиите.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
30-08-2009 - 14:00:06
камелия, с удоволствие прочетох поста ти и се посмях от сърце! :]
Нека да погледнем [www.ecohome.bg]
Бетонен или дървено-скелетен дом?

Строителството на дървено-скелетен дом е около два пъти (а често и повече) от конвенционалното монолитно строителството

Какво е два пъти не може да се разбере ама е "ДВА ПЪТИ" spinning smiley sticking its tongue out
Строителството със дървено-скелетна конструкция може да започне и приключи за 2-3 седмици, а в същото време като строителство монолитния дом може да продължи години...
Както можем да разберем от сайта на ecohome(ЕКОДОМ) става въпрос не за строителство от масивно ДЪРВО а за строителство с дървено-скелетна конструкция,така,че приказките за две ,три поколения в подобен род къща можеш да ги разказваш на "Женския пазар"
Предлагания от ecohome продукт май не е най-подходящия за стабилен семеен дом.
И отново цитат на ecohome(ЕКОДОМ) :
В дървено-скелетните домове е топло и комфортно, а в монолитния дом е нужно доста повече енергия за поддръжка на топлината през зимата и хлад през лятото.
По-горе аз съм посочил термопропускливостта на термоблок ,вие за да потвърдите написаното от "Екодом" вихте ли побликували вашите резултати???????
Посочете ни при какви параметри сте ги постигнали ,посочете материал,дебелина и други така всеки който се занимава с топлотехника ще може сам да си ги изчисли,те формулите не се променят при мене или при тебе както и от това дали ще бъдат използувани в Европа или Америка,всичко е въпрос на сметка.
Бихте ли ни посочили на нас невежите какъв с материал се запълва тази дървено-скелетна конструкция?
Кажете ни, дори и да предположим ,че матеряла е обработен срещу термити ,за какъв период от време е добра тази обработка,ако не сте в състояние да ни дадете отговор поне посочете кой е производителя на третиращия агент аз ползвам достатъчно добре Английски и повярвайте ми ще намеря необходимата информация.
Та ако ни дадете необходимата информация определено ще се заформи интересна дискусия .

:]
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
30-08-2009 - 14:08:49
камелия Написал:
>
> Ами, да- единият ми дом е бетонен, другият-
> тухлено- бетонен, а третият- дървено- тухлен. И
> знам къде се чувствам най- добре.
> Репликата ми беше към Стан, ти Стан ли си, че се
> вреш да отговаряш и да му адвокатстваш?

> Що не потърсиш наистина, да видиш че и в България
> има дървени къщи. Разбира се, направата им е по-
> различна- обикновено, първият етаж е камък, а
> вторият- дърво. И са по над сто години, пък си
> стоят............
> Та, приятелски съвет- спри с простотиите.
Камелия, права си нямам нужда от АДВОКАТ ,аз работя с конкретен материал а той си има конкретни показатели както физични и химични свойства.
А що се отнася до сравнението на старите Български къщи с продуктите на ЕКОДОМ то тука вече се заля и стана за смях,по-добре действително послушай съветите които ти отправят и спри да пишеш глупости!!!


Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
30-08-2009 - 14:10:44
vivic, ти къде се намираш в България?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход