Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни

Публикувано от Stan 
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
30-08-2009 - 14:57:21
avatar
Stan Написал:
-------------------------------------------------------
> камелия, с удоволствие прочетох поста ти и се
> посмях от сърце!
> Нека да погледнем
> Бетонен или дървено-скелетен дом?
>
> Строителството на дървено-скелетен дом е около два
> пъти (а често и повече) от конвенционалното
> монолитно строителството
> Какво е два пъти не може да се разбере ама е "ДВА
> ПЪТИ"
> Строителството със дървено-скелетна конструкция
> може да започне и приключи за 2-3 седмици, а в
> същото време като строителство монолитния дом може
> да продължи години...
> Както можем да разберем от сайта на
> ecohome(ЕКОДОМ) става въпрос не за строителство от
> масивно ДЪРВО а за строителство с
> дървено-скелетна конструкция,така,че приказките за
> две ,три поколения в подобен род къща можеш да ги
> разказваш на "Женския пазар"
> Предлагания от ecohome продукт май не е
> най-подходящия за стабилен семеен дом.
> И отново цитат на ecohome(ЕКОДОМ) :
> В дървено-скелетните домове е топло и комфортно, а
> в монолитния дом е нужно доста повече енергия за
> поддръжка на топлината през зимата и хлад през
> лятото.
> По-горе аз съм посочил термопропускливостта на
> термоблок ,вие за да потвърдите написаното от
> "Екодом" вихте ли побликували вашите
> резултати???????
> Посочете ни при какви параметри сте ги постигнали
> ,посочете материал,дебелина и други така всеки
> който се занимава с топлотехника ще може сам да си
> ги изчисли,те формулите не се променят при мене
> или при тебе както и от това дали ще бъдат
> използувани в Европа или Америка,всичко е въпрос
> на сметка.
> Бихте ли ни посочили на нас невежите какъв с
> материал се запълва тази дървено-скелетна
> конструкция?
> Кажете ни, дори и да предположим ,че матеряла е
> обработен срещу термити ,за какъв период от време
> е добра тази обработка,ако не сте в състояние да
> ни дадете отговор поне посочете кой е
> производителя на третиращия агент аз ползвам
> достатъчно добре Английски и повярвайте ми ще
> намеря необходимата информация.
> Та ако ни дадете необходимата информация
> определено ще се заформи интересна дискусия .
>
>

Стан, къде в това, което съм ти написала, визирам фирмата ЕКОДОМ? Къде правя съпоставка между нея и твоето производство? Къде видя мое участие в тази фирма?
И тъй като и на мен ми скачаш, да ти отговоря. В България няма термити. Има дървояди. Има, обаче и разтвори, с които се третират гредите. В миналото са нямали и вярно, гредите на старите къщи са издупчени. Но, благодарение и на климата, и на дъба, от който са правени, пак са издържали поне 100г.
Как са строени дървените катове, с какво са пълнени- можеш да потърсиш информация, щом те интересува. Важното е че, са го правили и че досега в такива къщи живеят хора. И се чувстват уютно.
А твоят бетонен бункер със стиропор, може да е евтин, може да има всички топлоизолационни качества, които изброяваш. Но, пак си остава бункер. А стиропорът не го слагай в категорията на екологичните продукти.
А производителят на третиращия агент, е български професор и изделието му се продава и в Италия, и в Испания.
Но, на теб не ти трябват координатите- току- виж си скочил и срещу него.........

пп И на теб ще кажа- всеки има право да харесва нещо и да не харесва друго. За теб, мечтана къща е бетон и стиропор. За мен, не.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
30-08-2009 - 14:59:38
avatar
Stan Написал:
-------------------------------------------------------

> А що се отнася до сравнението на старите Български
> къщи с продуктите на ЕКОДОМ то тука вече се заля
> и стана за смях,по-добре действително послушай
> съветите които ти отправят и спри да пишеш
> глупости!!!

Чети, Стан, чети преди да пишеш.........измишльотини........ spinning smiley sticking its tongue out
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
30-08-2009 - 16:21:21
горката женица, бункер та бункер, че и с краче тропа... ей на това му се казва закостеняло мислене... и какво точно разбира под бункер... бе мани, с лелка за строителство да говориш - кауза пердута...

Стан, ще ти пиша на лични, да не става реклама тук толкова явно.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
30-08-2009 - 17:40:50
avatar
Оооооооо... каква дискусия се е завихрила тука ... eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

Първо - (за сведение на нечетящите или на тези, които четат, но прочетеното не им стига до главния мозък) - www.ecohome.bg не е сайт на фирма, която произвежда дървено-скелетни къщи, а е информационен сайт. Данните за контакти са на медията, която е собственост на сайта - Advanced Media - www.advancedmedia.bg . В тази връзка и на мене ще ми е крайно интересно да видя къща, произведена от тях, при положение, че въобще не произвеждат такива. :] :] :]

Второ - патосът, с който постоянно никнат теми за извънземно-добрата технология "термоблок" ми напомня, на патоса, с който се предлагаха продуктите на Цептер или Хербалайф миналия век. Имам чувството, че това е строителна технология, разпространяваща се на принципа на мулти-левъл маркетинга - постоянно се навират в очите ни някакви таблици, цифри, диаграми ... А истината е съвсем друга - всички тези параметри са абсолютно верни, но... в лабораторните условия, в които са ги постигнали (подобно на писанията за разхода на гориво на автомобилите в проспектите - вярно е, ама в "едни други условия", а не в реалния живот). Та така и с тази измишльотина - термоблокът. Не, не казвам, че няма приложение за някои случаи, но тези случаи въобще не могат да се нарекат "къща на мечтите". "Къщата на мечтите" , драги ми Стан и другите, се прави от екологично чисти материали - напр. камък и дърво (никъде не казвам стиропор и бетон и фарадееви клетки). Може и само от камък, може и само от дърво. Хората, които са се подлъгали да си изградят дом по тази, хм, технология никога няма да си признаят че са направили огромна грашка, просто защото българина не си признава такива неща. Оставял съм си мнението за тези тези термоблокчета във всяка тема за тях, както и някои съвсем практични въпроси и никой не ми е отговарял на тях (защо ли).
А Камелия знае какво пише (макар езикът й да не се харесва на много хора, четящи тука).

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-30 17:41 от n.nikoloff.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
30-08-2009 - 19:43:39
avatar
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> горката женица, бункер та бункер, че и с краче
> тропа... ей на това му се казва закостеняло
> мислене... и какво точно разбира под бункер... бе
> мани, с лелка за строителство да говориш - кауза
> пердута...

То и с полуграмотен пишлегар да сравняваш видовете строителство и предимствата на всяко, се оказва кауза пердута. А какво е бункер- питай родителите си, като не щеш да питаш чичко Гугъл. :]
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
30-08-2009 - 19:55:11
Осрахте и тая тема :g: :g: :g:

Нищо свястно не може да се прочете от вашите злобарски тъпни :g: :g: :g:
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
30-08-2009 - 20:13:41
Айде и аз да раздухам огъня!!!
Като толкова не ви харесва стиропора,
знаете ли, че има термоблокове от
NEOPOR,
даже и тук, в България?
П.С.: Stan, и другаде сме коментирали
тази технология, и там се стигна до същото положение,
със същите коментиращи...
Не разбра ли, че с бетонни глави не можеш да се разбереш...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-30 20:16 от peco.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
30-08-2009 - 20:35:30
avatar
peco Написал:
-------------------------------------------------------
> Айде и аз да раздухам огъня!!!
> Като толкова не ви харесва стиропора,
> знаете ли, че има термоблокове от
> NEOPOR,
> даже и тук, в България?
> П.С.: Stan, и другаде сме коментирали
> тази технология, и там се стигна до същото
> положение,
> със същите коментиращи...
> Не разбра ли, че с бетонни глави не можеш да се
> разбереш...

Пецо, трябва ли да ти отвърна, че твоята глава също е бетонна, че да се замислиш?
От какво е направен неопора? Ако е естествен материал, значи ще хареса на хората тук, които искат екологични къщи.
Ако не, ще хареса на останалите, за които екологичността няма значение.
Какво толкова сложно за разбиране има?
И защо на всяка цена искаш да принудиш нехаресващите тази технология, да я приемат?

Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
30-08-2009 - 20:38:07
Радвам се ,че заформяме дискусия!
Господин Николов и госпожа Камелия ,нека малко порасъждаваме върху написаното от вас и погледнем сайта на www.ecohome.bg.
За какво ни информира този сайт ?
Какво е ЕкоДом,ето дефиницията написанана на сайта!
Много автори се опитват да дадат определение на тези понятия и въпреки това не се получават единни дефиниции. Всички тези думи съдържат представката „еко-" (от старогръцката дума "οικος", която означава дом). Според речниците значението ú сега е свързано с околната среда и по-специално с хармоничната връзка между нея и обитаващите я живи организми. „ЕКО ДОМ" е придобило гражданственост название на продукта на технологиите, които ни помагат да се възползуваме от природата, когато придобиваме своя дом, без да я ощетяваме необратимо.
Че тухлата от какъв материал е направена,ами бетона,те да нямат според Николов и Камелия извънземен произход?
Бетона може да се рециклира,метала също намира своето приложение многократно,ще ми е много интересно как я ощетяваме необратимо?
В целия сайт се ставайки въпрос за стриотелство се говори за дървено-скелетен дом,къде остават сградите изградени от масивен дървен материал,къде остават обществените сгради(училища,детски градини,болници) не се казва или и те ще бъдат построени с дървено-скелетна конструкция?
Твърдите(това е много отговорно) че техническите резултати са постигнати в лабораторни условия,ами дайте и вашите то и те трябва да са постигнати там или ако искате взимаме една термокамера и мерим това е просто и тогава ще видим дали трябва да вярваме на всичко написано в този сайт.
В дървено-скелетните домове е топло и комфортно, а в монолитния дом е нужно доста повече енергия за поддръжка на топлината през зимата и хлад през лятото.
Господа никой не казва,че термоблока е единствения строителен материал,той се явява успешен заместител на тухленото строителство с безспорни качества и предимства.
А що се отнася до глупостите които сте написали относно"Бункери" и "клетки" разни то това ясно говори че или сте бягали от час или не сте стигнали до тези класове (6-ти) в училище където се разглежда тази материя.
Останете си със здраве но с положителност вече ще знам а и не само аз ,че сайтовете за които вие споменахте са недостоверни и на информацията в тях не може да се вярва.С две думи вие ги компрометирахте.Интересно какво ли ще е мнението на спонсорите?

*book*
Чичко Гугъл е добро място за информация само да не попаднем на сайт като вашия! spinning smiley sticking its tongue out
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
30-08-2009 - 20:42:35
avatar
Някой правил ли е сметка, ако всички хора населят дървени къщи, дали ще останат дървета по земята? Не бих нарекъл дървената къща екологично чиста.

А ако случайно са останали, "екологичната" теория се допълва с екологично отопление на дърва. smiling smiley

Балансът е някъде посредата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход