Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива

Публикувано от BAT_GOIKO 
Abu
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
17-08-2009 - 23:09:30
Ivo,..., слабо ме интересува",че можеш да оправиш покрива ми,
на ,,фотото "не си симпатичен,приличаш на секретарка.


Недей така! Човекът тъкмо отиде на море, пък то едно вълнение, вятър..., сега съвсем ще му развалиш почивката.
От друга страна, аз като се знам как ме възприемат на снимка, хич и не помислям да си вкарвам фотото в употреба. Така че да е мислил и да не се сърди...
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
17-08-2009 - 23:18:21
Laura Написал:
-------------------------------------------------------
> Това е жилищна кооперация.Строителите навремето са
> си спестили хидроизолацията ... абе..много неща
> са си спестили.Аз съм на последнен етаж,тече
> непрекъснато,на другите не им пука, но за мен е
> проблем.

Да разбираме, че си в тези "модерните мансардни" жилища - между теб и покрива няма нищо? Тавана на стаите ти (вероятно и някои от стените) са покрив?

Ако е така, основните неща от картинката по-горе ще трябват. Е, там конструкцията е дървена, а при теб, вярвам бетон, но за да се отвори достатъчно место за топлоизолацията пак ще се приближи до картинката - скъпа и отговорна работа sad smiley .

Ако само хидрото беше проблемно, малко по-лесно щеше да бъде.
Според мен (любител), ТИ с вата е най-трудния вариант в случая - доста особености има около въпросните фолия - 3-4 разновидности са и трябва да се положат на правилните места много грижливо, плюс вентилационната междина.
С ЕПС/ХПС малко по-спокойно го усещам.

Май ще ти трябва консултант/"надзорник" да гледа майсторите в ръцете.

Категорично ли няма от кого да си търсиш права - строител / съдействие - съкооператори?
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
18-08-2009 - 08:56:14
Laura Написал:
-------------------------------------------------------
> Ivo,нещо не си разбрал,на никого още не съм
> платила.Но,, слабо ме интересува",че можеш да
> оправиш покрива ми,
> на ,,фотото "не си симпатичен,приличаш на
> секретарка.

Еееее, човека си е сложил снимката и в профила си е дал всички координати в знак на откритост .....
Всички не можем да бъдем Убавци.....
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
18-08-2009 - 09:18:54
Laura Написал:
-------------------------------------------------------
> Ivo,нещо не си разбрал,на никого още не съм
> платила.Но,, слабо ме интересува",че можеш да
> оправиш покрива ми,
> на ,,фотото "не си симпатичен,приличаш на
> секретарка.

Лаура, извинявай, но с цената за жилището си си платила и покрива...като имам предвид какви бяха доскоро цените, си го платила доста солено. Жалко, че тогава не е имало кой да ти даде съвет за проблема. Сега когато очакваш съвет за ремонта едно е да се гледат картинки в нета, друго е да се коват пирони с теслата. Както Любо ти даде съвет, намери си човек, който ще е наясно дали фирмата която си си избрала, отново не е поспестила от материалите за да остане малко излишък от и без това изпилените цени.

За фотото - не сме в сайт за запознанства за да се "харесаваме", за разлика от някои други, не приемам да чатя от позицията на анонимен, това е моята позиция, без да искам същото от другите...
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
18-08-2009 - 10:28:47








Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-18 10:54 от Laura.
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
19-08-2009 - 10:06:01
avatar
Привет Лаура!
Нещо в посочената от строителите/майсторите/ системка съществено куца и се надявам да не си платила все още за труда им....
Моля за по обстойно обяснение какъв вид е покрива ви,каква изолация има в момента,и ако може да ми пратиш снимки.....И то колкото може повече....
Изчакай след това да ти опиша с какво и как ,и вече имайки сравнение и база за проверка отиди и се договаряй
Беше ми приятно...

Чест и почитание
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
25-08-2009 - 22:54:41
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> Като гледам етапите на строителство,снимките и
> визията на къщата на човека - що го обиждаш на
> майстори?!?
> Няма да споря-това е ненужно...Просто продължавам
> да мисля разни неща....

Гогол, визията на къщата няма нищо общо с правилно изпълнен комин. Комините, особено когато става въпрос за камина трябва да имат тяга, вътрешния слой да издържа на киселинност, трябва топлоизолация, и чак най-отгоре бетонно тяло като това на бате Гойко.
Така както е изпълнено в момента ще му отлепва мазилката от облицовсата на комина от нагряването и ще му избиват черни петна. Без вата, ще има конденз вътре и полепване на сажди...по често чистене, намалена тяга...
Комина, който му препоръчах е двоен по едина тръба за камината и котела на тв. гориво. а в средата трета секция от която камината/котела ще засмукват външен въздух, но вече затоплен от изходните тръби. Подобрява горенето, няма го ефекта - "камината връща, когато пусна абсорбатора, опуши ми се тавана...какво да правя", трите секции са с изолация от каменна вата, вентилирана, отгоре се монтират завършващи блокчета с арматура...ако овреме човек предвиди подобни неща, ще си спести доста неприятности.
Самата горивна камера на камината трябва да е предвидено да смуче външен въздух а не този от помещението...
Всъщност, казах му да си викне каминджия - той да си даде предписанията.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-25 23:07 от Ivo.NovDom.
LKK
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
25-08-2009 - 23:16:46
Абе Иво, ти имаш ли си камина вкъщи или само си ги гледал на снимка?
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
25-08-2009 - 23:35:11
Не ЛКК, с пернишка печка съм. spinning smiley sticking its tongue out *ok*
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
26-08-2009 - 00:01:33

не си спомням точно кой модел печка беше. Долу вляво, от стъпалото стърчи оранжева тръба за захранване с външен въздух winking smiley




Има и джаджи за предпазване от БУМ *xxx*




с облицовка, но още недовършена...







Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-08-26 00:12 от Ivo.NovDom.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход