Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Спешно ФУГИ около дограмата

Публикувано от angijulay 
Спешно ФУГИ около дограмата
24-08-2009 - 23:27:52
Здравейте.

Какво да правя, между гипсокартона(обръщането на прозорците) и дограмата ми се получи малка фуга на повечето места. Нормално ли е това и трябва ли да се запълни с нещо и какво? Гипсокартона е шпаклован навякъде с шиидрок и паста F2. но явно шпакловката не я обира.


Благодаря
Re: Спешно ФУГИ около дограмата
24-08-2009 - 23:34:57
Силикон?
Re: Спешно ФУГИ около дограмата
24-08-2009 - 23:43:38
Какъв ????Нормално ли е да се получат такива фугички?
Re: Спешно ФУГИ около дограмата
25-08-2009 - 08:56:58
avatar
Пу мастик е добро решение,но трябва мисля и да се замрежи.Иначе ще се пука постоянно.

Чест и почитание
Re: Спешно ФУГИ около дограмата
25-08-2009 - 09:07:34
Нямаш ли профилчета на края на картона,хванати с копчета за дограмата?
Картона лепен ли е или е на конструкция?

Майстор ли ти прави обръщането?
Re: Спешно ФУГИ около дограмата
26-08-2009 - 02:41:42
Да майстор ми прави всичко. Сложихме цялосттна система за поставяне на гипсокартон на "Кнауф" (CD, UD, дюубели, рапитки, окачвачи, ленти два вида, фугенфюлер и две ръце шпакловка шидрок и F2). Държа да отбележа, че гипсокартона е шпаклован цялостно с една ръка шидрок и върху нея паста F2. Не знам какво да правя направо ми се къса сърцето. Ще му кажа на майстора да го оправя но нали знаете какви са разказвачи на късия разказ ......та така ще ме омотае Затова искам да събера информация преди да говоря с него

Мерси за вниманието

Поздрави
Re: Спешно ФУГИ около дограмата
26-08-2009 - 08:49:31
Не е сложил начален профил или т.н. ПВЦ капачка да разбирам? *huh*

Ето тук [www.napravisam.bg]
Re: Спешно ФУГИ около дограмата
26-08-2009 - 09:53:54
Да! Не е сложи. Тогава ми обясни, че началния профил е само бял на цвят а мойта дограма е кафява, и ако сложа такъв профил щяло да стои грозно.

Поздрави

ПП Разгледах сайта мн. добра информация получих. Мерси
Re: Спешно ФУГИ около дограмата
26-08-2009 - 11:32:36
Чаро, стана ми интересно! Моля да разясниш малко повече за това, което предлагаш, като решение. Малко съм запознат с ГК - но смятам да наваксам. Имаш предвид ПВЦ профилче захванато към дограмата, а края на ГК се нахлузва в него ли?
В темата за която си дал линк има една снимка долното уд е захванато за дограмата - питането ми е остава ли място за да се захване с копчета?
Идва съвсем в края и копчетата под ъгъл ли се монтират? остава ли място откъм пантите или около врати ако има такива.
Харесва ми че даваш мнения, от практическия си опит а не от ровене в нета! Тази фуга деиствително е доста неприятна, винаги я има заради топлинните разширения. Даже много често въздуха преминава между лошо уплътнената дограма и стената и "вее" , че и водичка съм виждал да тече под дограмата.
Когато ми се е налагало обръщане - сме го правили направо с лепене на ГК към стената, на въпросната фуга акрилен силикон и заглаждане с пръсти... това преди шпакловката - върши работа но има места на които си личи силикона даже и след боята...
Как се прави твоя начин? Оформя се рамката около прозореца с профили и освен към стената прихващаш и уд профила към дограмата, за да не отваря фугата? После? като се хване ГК, когато е без нач. профил, трябва ли му допълнително нещо за уплътняване или шпакловката е достатъчна?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-26 12:28 от Ivo.NovDom.
Re: Спешно ФУГИ около дограмата
26-08-2009 - 13:20:17
angijulay, в случай като твоя, профилчетата се боядисват с латекса,с който е боядисана стената!

Иво, от линка аз съм cacho... Тва с УД за дограмата става ако профила е широк! Не съм обръщал дограма с УД хванато за нея. Мисля че без акрилен силикон няма да стане... или силикон или начален (ПВЦ) профил...


Точно- хващаш ПВЦ профила за дограмата с копчета и силиконче, ако искаш го подпълваш и вътре със силиконче и нахлузваш картона. Не шпакловаш на рисковата зона (около ПВЦ профила и дограмата) Така има място за отваряне, ако има отварящи се крила на дограмата- профила влиза зад пантите... Зависи и от дограмата, де.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход