Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива

Публикувано от BAT_GOIKO 
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
16-08-2009 - 21:56:25
Мога ли и аз да се включа в разговора?
По - точно: мога ли да поискам съвет?

Получих оферта за ремонт на покрива ни.
Не ми е ясно:
минерална вата - има ли различни видове,трябва ли да пише в офертата каква или са еднакви?
Хидроизолационно фолио -трябва ли да пише какво?
битумни керемиди - има ли различни видове ?
Дадена ми е цена за работа на кв.м.с материалите

Може ли някои да ми даде съвет - като на проста жена.

Благодаря предварително,ако някои ми отговори
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
16-08-2009 - 22:08:21
Всички изброени имат различни варианти.За керемидите и фолиото не толкова,ама при ватата си има бая разлики.
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
16-08-2009 - 22:08:49
Естествено , че трябва да се коментират материалите , които ще се влагат. Успех.
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
17-08-2009 - 13:18:00
Лаура,
Не е лошо да вземеш точно какво ти предлагат и в каква последователност се канят да монтират нещата.
Също не е без значение какъв е този покрив - какво е отдолу и как ще се ползва - къща/вила?

Има и доста теми във форума, както и примерни решения в сайтовете на фирмите - ето нещо нагледно:
[www.tegola.ru] - разходи се с мишката по списъка.
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
17-08-2009 - 14:05:58

Любо,благодаря за инфото.Опитвам да се ориентирам.

Това е жилищна кооперация.Строителите навремето са си спестили хидроизолацията ... абе..много неща са си спестили.Аз съм на последнен етаж,тече непрекъснато,на другите не им пука, но за мен е проблем.
Намерих конкретна оферта от фирма,предполагам,че съкопператорите няма да се включат ,тъи като си ги познавам,и ще си плащам сама,затова и опитвам да се ориентирам дали офертата ,която съм получила е ок.
Имам само изброено какво ще се прави и цена на кв.м.с материали.
Може ли някои да ме ориентира дали цената е ок, мога да пратя офертата на лични - тя е само 4-3 реда.


???
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
17-08-2009 - 19:00:11
Хайде, момчета, Лаура иска да не и тече покрива, иска също и да има топлоизолация. Това с говорене не става!
Лаура, всичко се прави, и съответно си има цена. Може да ти бъде обяснено, какво ще се прави, какви материали ще се ползват и колко ще струва и защо няма да тече повече. Така че, приеми най-правдоподобната оферта, а не най-евтината, за да не се окажеш след ремонта в изходна позиция.
Abu
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
17-08-2009 - 19:52:21
Ами тя това пита - коя оферта е правдоподобна...

Мисля, че в предложението не може да не присъстват количество (разход), единична цена (на м2, м1, бр., кг) за материалите, точна спецификация (марка, модел, вид), съответният труд за полагането им, срок на изпълнение и гаранционен срок и най-важното - обем и обща цена.
Абсолютно задължително е офериращият да си е направил труда да погледне обекта, т.е. неприемливо е да получиш оферта по телефона "бачкаме покриви на 50 кинта". Добро впечатление прави ако са описани и обосновани необходимите дейности, поне най-общо. Ако предложението е в повече от един вариант, трябва да се обяснят разликите и предимствата/недостатъците на всеки един от тях.
Сравняването с конкурентни оферти само на база обща цена, без да се отчитат разликите в материалите, технологията, изработката, гаранцията и пр., не носи никаква информация за клиента.
По мое мнение, когато клиентът няма представа от необходимата му услуга, най-добре да получи препоръка за някого и да не се доверява само на скъпи реклами, сладкодумни обещания, лъскав фасон и т.н. По принцип такава препоръка може да се намери и във форум, но аз много не бих разчитал...
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
17-08-2009 - 20:01:27
Абу, това го разбирам като учтив начин да кажеш, че разбираш от покриви ама не се занимаваш с такива работи.
Е, за разлика от теб, даже и фотото съм си качил във форума, мога да оправя покрива на жената, само че слабо ме интересува че е платила на някой преди мен и то доста скъпо, а то тече. smoking smiley
Abu
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
17-08-2009 - 21:30:27
Ако аз разбирам от покриви и не ми се занимава, ти какво "за разлика от мен" - не разбираш или ти се занимава?
Ама да оставим смешното... това, че Laura е давала някакви пари за нещо често е минус, защото следва и демонтаж на "нещото".
И вече съвсем сериозно - нямам идея какъв точно е проблемът, за да казвам мога/не мога. Определено не бих се захванал лично, защото така съм решил - форумът не ми е да си търся работа. Но с акъл може да се помогне или поне да се опита. А и така разбирам зададения въпрос, а не като покана за оферта.
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
17-08-2009 - 21:40:44
Abu,много ти благодаря .Такава информация ми трябваше.Темата ми е непозната,а трябва да събера 2-3 оферти.
Благодаря на всички,които ми отговориха.

Ivo,нещо не си разбрал,на никого още не съм платила.Но,, слабо ме интересува",че можеш да оправиш покрива ми,
на ,,фотото "не си симпатичен,приличаш на секретарка.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход