Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива

Публикувано от BAT_GOIKO 
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
13-08-2009 - 23:57:33
С риск гогол да ми скочи давам и последен съвет: на направените операции на плочата, най-отгоре залепи битумна изолация и ще се запечатиш като за европейския съюз. при това положение покрива с керемидите ти става бутафорен, може даже и дъсчена обшивка да не правиш, нито фолио, правиш си една ажурна скаричка и редиш керемидите...
Знам че няма да го изпълниш, и аз няма да го направя така, но принципно ме интересува на бат Гогол мнението *bow* *book*
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
14-08-2009 - 08:47:47
avatar
И защо да се направи покритие на Бетона?!?! Нали ще има покрив - него дайте да отводним
Макар,че идеята не е лоша,но няма как да лепя топлоизолацията върху битума без да го дупча....
Идеята ми беше - топлоизолация на плочата и изравнителна замазка,после върху обшивката си правя системката от хидроизолация и си редя керемидите.
И покрива е вечен.....
Освен ако не попадне на мокри греди или летви..... *yes*

Чест и почитание
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
14-08-2009 - 08:52:47
avatar
Бате Гойко.....Надявам се да си разбрал всичко и да си вече наясно какво се изисква.
Лепиш си фибрана на гребен - колкото и криво да става - после ще имаш замазка която ще ти е финиш.
Относно найлона не съм съгласен - всеки такъв вече се прави с добавка за саморазграждане след години - така че има ли смисъл?
Просто гледай фибранеца да няма фуги - иначе какъв термомост правим?
Самият фибран не поглъща вода - така че няма страшно....
Поздрави.... *yes*

Чест и почитание
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
14-08-2009 - 11:05:03
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> Лепиш си фибрана на гребен

Гогол-е, winking smiley
Помоли, Бат Гойко да залепи на гребен една плоскост върху кривата бетонна плоча и после да сподели във форума дали се е получило. sad smiley

на бат бойко - му бях дал съвет за една топлоизолационна замазка - на фона на лепенето на фибрана, плюс материалите фибран, стиропор и 1 тон лепило, двойния труд за изолация и после за замазката - ще се скъса от бачкане и плащане и резултата ще е същия (ако успее да залепи фибрана)
Оффф...понеже съм фен на нововъведенията, да ви подхвърля тема за размисъл - има едни момчета, които нанасят полиуретанова изолация с машина на място - материала е подобен като на фибрана (не ме почвайте че има разлики, не това е важното) само че става перфектно, безшевно, особено за начупени и завъртяни места като...ПОКРИВИТЕ и ще излезне ПО-ЕВТИНО!!! Като подкарат на бат Гойко покрива ще го напраскат за няколко часа, барабар и с гредите. след като засъхне може да не се дообработва слоя, но може и да се направи замазка - както е желанието на Гойко.
Много българи, и аз включително, казваме уверено - мога да направя супер къща ... ама от втория път.
Още си на етап груб строеж и ти е широко около врата - после ще ти дойде акъла, като видиш какви преразходи правиш така на вятъра без да е имало смисъл от тях.
Ама хайрлия да е! слагай знамето, да почерпиш майсторите, свестни хора са и с опит - как ти бяха пипнали основите ... евала!




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-14 11:12 от Ivo.NovDom.
Abu
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
14-08-2009 - 15:22:49
Иво, ако искрено искаш да помогнеш на някого да спести пари по време на строежа, спри да го съветваш!!!
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
14-08-2009 - 18:21:51
АБУ, пропускай ми мненията и ще ти е по-леко, или ако случайно прочетеш нещо дишай дълбоко и ще ти мине... smoking smiley
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
14-08-2009 - 22:37:51
Здравейте на Всички,

днес са лепили Фибран. Да са налепили около 25 квадрата (явно са се изморили бързо петък е все пак, и утре да не забравите за марийте). Та добре става доволен съм походих отгоре малко и се почуствах че съм на тепих за борба (не че съм бил на такъв но винаги съм си мислил че усещането ще е такова). 6см фибран определено се почустваха под краката ми. Найлон вероятно ще има за да може да не проникне влага надолу ако има фуги вв фибрана. съгласен съм с gogol за това че ще се разпадне и до толкова но идеята е след наливането влагата да се отвее по лесно докато сложим обшивка керемиди и.т.н.

цитат gogol:
"Идеята ми беше - топлоизолация на плочата и изравнителна замазка,после върху обшивката си правя системката от хидроизолация и си редя керемидите.
И покрива е вечен..... "
аз си мисля че точно това и правя само двто система на Tondach не се предлага та ще зглобяваме с KLOBER smiling smiley

Ivo системата за нанасяне на фибраноподобно сигурно е практична но за сложни плоскости - при мен е правоъгалник на 150 м2 и няма да им е интересно на младежите.

Най новата изненада е че майстора каза че иска договорената цена за покрива която е по-висока от тази за долните етажи да я умножим с фактор 1,3 и аз не се съгласих с него и ще има преговори. Аз си смятам плочата под покрива по цената Вие как мислите?

За Ivo и всички които искат да ме по уплюят прилагам снимков материал за съжеление старичък. Ще се опитам да наваксам.

[tabaluga.snimka.bg]

Поздрави
BAT_GOIKO
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
14-08-2009 - 23:35:36
Гойко, съгласен съм - пуснах го така информативно. В софия масово го ползват за изолация в сутерените на жилищните сгради...
За цената, не знам какво сте договаряли, но лепенето на фибрана си е допълнителен труд, ще разумно да им платиш по 6-8 лева за лепенето и за замазка пак така (може и по 10 лв. за кв.м да поискат - мъкнат на покрива - има си значение, макар че ще е тъничка 4-5 см.)

*beer*
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
15-08-2009 - 00:15:20


Бат Гойко, ако това сте предвидили за комина за камината и котела, ще имаш проблеми - ето тук има това което ти трябва:

[www.utilitiesbulgaria.com]

Aко си разколебан, викни си майстор каминджия за да огледа и да ти даде съвет. Има един пловдивчанин "Бункер 90" - прави супер неща - обади му се да ти направят оглед winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-15 00:19 от Ivo.NovDom.
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
15-08-2009 - 15:14:59
avatar
Ако все пак намериш такъв обект на който не може да се залепи фибран/дори и на 2 м/ на гребен - въпреки майсторите оставящи понякога ръцете си - ела ,вземи ме от Варна и ми покажи....Щото аз такова нещо не съм виждал!
Като гледам етапите на строителство,снимките и визията на къщата на човека - що го обиждаш на майстори?!?
Няма да споря-това е ненужно...Просто продължавам да мисля разни неща....
Бате Гойко,приятелю-споко и смело напред- сам виждаш ,че няма да те оставим... *yes* *yes* *beer* *yes*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход