Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива

Публикувано от BAT_GOIKO 
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
12-08-2009 - 22:06:32
Ми...изтървал съм я тая тема....явно не смогвам да изчета всичко.
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
12-08-2009 - 22:06:39
Салвадоре, хубава схема но на Гойко схемата е друга...бетона не му е по ската а хоризонтален.
Т.е. ако е сложил подходяща марка бетон, може да не слага покрив въобще и пак няма да тече в стаите. Важното е да го направи красив за гледане, скарата ще го поизправи, пък и ще вентилира, ако не е уцелил "правилната конвекция"- част от конденза ще капне на замазката, като пробие замазката ще стигне и пробие 5 см. фибран, после ще пробие и 20 см. бетон и някоя капка може да го уцели по челото докато спи... smoking smiley
Abu
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
12-08-2009 - 22:09:29
Явно нямаш представа какви говна стават на кофти проектиран и изпълнен покрив...
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
12-08-2009 - 22:30:38
Тук не става въпрос за конденза.Става дума за осигуяване на оптимален температурен режим на покривната конструкция.Конденз лятото нямаш.Именно за това се вентилира-за да не прегрява лятото,а зимата-да се стопи снега отгоре колкото се може по-бързо.Реално зимата са условията за конденз-сняг върху покрива.
Колкото по-висок клас изолация ползваш,толкова по-капризна е тя и толкова по-нетолерантна към грешки в проектирането.
Проблемите с покрива...достатъчно да ти се покажат като ускорено гниене на гредите,изкривяване или нещо от тоя род,дето за да се оправи,трябва да се разбута целия покрив.
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
13-08-2009 - 08:49:30
avatar
Гледам и не вярвам на очите си .....
Колега Нов дом или както там беше- уникални неща излизат от устата ти - продължавай в същия дух.....
Само как ще се оправяш после ,ако ти потърсят сметка за думите ако някой е изпълнил нещо както трябва според теб.....
Покриви не се правят лесно,колкото и да ни учиш на това - затова ако не знаеш нещо или поне не си сигурен - замълчи..... eye popping smiley *stop* *huh* *yes*

Чест и почитание
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
13-08-2009 - 12:16:50
Гогол, това последното е леко шеговит тон - не е насериозно. За покривите, не плаши хората - не е чак толко трудно. И без да влизаме в конфликт, определено имам мнение по някои въпроси (направено и вече работещо според очаквания резултат) но не съм всезнайко. Моля, вместо за де заяждаме - казвай къде имам грешка, ще влезна в поста и веднага редактирам, за да не подвеждаме хората които очакват да получат отговор на някои въпроси.
Виж, наясно съм, че само на бетон не се оставя, но макар и в шеговит тон - това което го написах горе мога да ти го покажа - имам гараж, покрива му е бетонна плоча - още не съм сложил хидроизолация отгоре - самия аз се чудя но 2-ра година, и капка не е влезнала в гаража. Даже при дъжд в единия ъгъл се събира езерце. Мойто обяснение е, че всичкия налят бетон съм го вибрирал, независимо дали са колони или плочи. на всички фуги (между стар и нов бетон) които се очакваше да влизат в контакт с вода слагах уплътнители за фуги (по 15 лв на л. метър). *beer*
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
13-08-2009 - 22:27:38
avatar
Написах това точно поради тази причина - или си случил на добър бетон и майстори,или е само въпрос на време той /покрива/ да протече.....
Не казвам никога нещо със злоба - напротив - дай боже да успеем да помагаме на всеки.Но в случая при Бате Гойко ще му се наложи да инвестира - разгледай къщата и ще установиш ,че такава красота оставена само на бетон ще е жив зян да се остави......
И все пак ще настъпи "озъбване" на бетона впоследствие кис. дъждове и атм. влияния - после ще се изисква изравняване и т.н. - процеси които не са приятни,а и основата да ти поддаде е много вероятно.Затова - да направим каквото трябва,а да става каквото ще.....
П.С. Надявам се да нямаш нищо общо с известното предаване,че ако е така още от утре те "мятам"-там има /в предаването/ идиотски изпълнения ала домашен майстор.... *ok* *angel* *rose* *yes* *drunk* *beer* *drunk*

Чест и почитание
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
13-08-2009 - 22:54:27
Здравейте на всички,

благодаря за мненията ви. Според мен gogol e прав че трябва да се направи каквото трябва пък а ко ще да има атомна война. Въпроса с достатъчното качество което е нужно за постигане на определен стандарт е бил винаги субективен. Със сигурност последния модел на Мерцедес ще може да кара с 130 км/ч стабилно по магистралата но само той ли го може а дали и един форд фокус не би се справил също с тази задача.
За мен мненията в този форум са важни защото мога да се ориентирам в опита на всички Вас и да преценя (до колкото мога, ако не аз питам) какво е приложимо в моя случай.

Fibrana е закупен заедно с 1 тон лепило (от хубваото) и ще се лепи. Въпроса ми е при моята идея, която е да имам над него цементова замазка (2 - 4 см) дали е добре ако над fibrana не сложа един найлон който да предпази fibrana да поеме каквато и да е вода от замазката (въпреки че той на теория не поема вода). Но да се издуха на горе нали все за влага се говори преди да го затворя с дъските (двойна скара !!!!) и керемиди.

P.S.: gogole ще е жалко такава красота да не и сложим един покрив за чудо и приказ че да не капе директно на цемента - плочата (очаквай снимки).

Благодаря на всички
Одисеята продължава

BAT_GOIKO

Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
13-08-2009 - 23:08:36
Хехехехееее, gogol-е не съм от предаването, но го гледам с интерес когато се случа пред телевизора - има интересни неща.
На бетон обикновенно не случвам, ама вече ме познават, ако ми докарат боза връщам бетоновоза и не ми пука, взимам си проби от всяко наливане - 120 кинта за 5 проби. Независимо от сертификатите на бетонните възли си вадя и мой протоколи за сверка. Първия бетон като дойде и като му взема проба, от втория бетона идва толкова гъст че не може да се сипе от помпата. Викам "Новострой инженеринг" те правят независим инвеститорски контрол. Апропо те ми правиха химическа хидроизолация - инпрегнира самия бетон в дълбочина Швейцарска технология, може да се нанася и отвътре, ако има течове и млага. Но не става за открити покриви - за там си требе битум с посипка... *beer* *drunk* *bow*
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
13-08-2009 - 23:32:21
Леле, Гойко, толко ли е крива плочата отгоре, от сърце ти пожелавам половината лепило да ти остане неупотребено winking smiley
1. Не се старай да лепиш плътно фибрана за бетона, че 1 тон лепило няма да ти стигне.
или
2. можеш да забъркаш лепилото по-редичко и опитай да направиш слой, като саморазливните мазилки и нашляпай фибрана отгоре
3. няма нужда от найлон, но сложи АКО МНОГО ТЕ ВЛЕЧЕ :]
4. замажи с замазка за да не се вижда к`ви сете ги вършили преди това отдолу и си готов :}

Мое мнение:
2. ако ще се качваш на покрива само от време на време удари на фибрана една мрежа и я шпакловай с лепилото дето си купил повярвай ми ще си ходиш отгоре и няма да имаш проблем.
*beer*
сложихте ли знамето, дай линк да позяпам снимки - знам че имаше някъде, но не ми се рови. мерси предварително.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход