Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива

Публикувано от BAT_GOIKO 
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
29-07-2009 - 09:49:34
Здравей gogol,

идеята ти за доставка на врата е доста примамлива. Смятам да сондирам възможностите и да преценя дали е приложимо в моя слуай.

За снимките пратил съм ти на лични адреса на монумента да поплачеш заедно с мен.

За воалита си ти на ход - имаш конструкция на покрива качена в нета.

Поздрави
BAT_GOIKO
Abu
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
29-07-2009 - 14:46:52
Воалитът (без значение кой е производителят) или мембрана на основата на стъклен воал не е добро решение. Няма нито здравина, нито трайност (стъкленият воал гние яко, а се къса лесно дори и нов). Няма значение каква дебелина/кг предлагат - досега читав воалит не съм срещал...
Двете основни алтернативи са фолио тип Брамак за около 3 лв./м2 - достатъчно здраво, леко, бързо се работи и най-важното, не гние и не се къса при работа; полизол (мембрана с полиестерна армировка) с дебелина мин. 3 мм за около 5-6 лв. квадрата според производителя. Фолиото не се лепи, затова е подходящо за по-стръмни покриви. Освен това се води паропропускливо, но все пак трябват отдушници и за двата вида. Минус на фолиото е че при коването на летвите (скарата), дупките от гвоздеите са слабо място и не е лошо да има допълнителна обработка. При полизола гвоздеят добре уплътнява и вероятността да протече е много по-малка.
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
29-07-2009 - 16:27:13
Виж тая тема за керемидите от преди

мисля, че ще ти е полезна.

А за ватата - ами не е задължителна, но като правиш покрива е недопустимо да не направиш топлоизолацията добре, ако сладаш вата сложи колкото може повече, има смисъл...

За фолиото - аз сложих на Брамак преди две години. СтРоителят дълго ме убеждава да лепи върху ОСБ-то пламъчно с горелка, но аз бях упорит и не поддадох. Сега ако го правех може би щях да сложа - вече на две места заради счупена керемида излиза теч, малък, разбира се, но иска да откривам фолиото и да търся под коя лента е пирона, дето пуска и да го мацвам с асфалт... А колкото до паропропускливостта, това е добър аргумент (аз затова и навремето не лепих както вече казах) но сега си давам сметка че стоя студен покрив между втора и трета плоча едва ли съм допринесъл особено за безпрепятственото отделяне на влагата... Особено ако сложа на пода на тавана ХПС както мисля...
Поздрави!
Abu
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
29-07-2009 - 18:37:03
Как счупена керемида!? Нали бяха бетонови, "узрели"... Сериозно, имаш ли представа от какъв зор са се счупили? И не беше ли ти, дето казваше, че под летвите подлагаш парченца битумна изолация и ковеш през нея? Щото има логика, ама... Протичането се дължи повече на изтърване на гвоздея (щото са калпави дъските обикновено). Ама тъй е - 90% от покривите са с кофражен материал. Като прибавиш, че повечето ги правят и кофражисти... мани, мани.
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
29-07-2009 - 22:34:40
Аз пак да питам...Защо се мъчите като грешни дяволи с тая керамика..с толкова много ли излиза по-евтино?
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
30-07-2009 - 08:03:05
avatar
Има мазани изолации на база акрили,много подходящи за случая - които също стават-виж Изофлекса например от нашия сайт...
Воалита е добър,не правя реклама,на Битулайн е /Английски/ и вярвай ,че положен добре откарва повече от 20 години.Парофолиото не съм го забравил и също фигурира в сметките ми-просто ние си произвеждаме нещо по добро от на Брамак/което е и по скъпо/- така че очаквам телефон за да ти пратя колегата отговарящ за града ви..... *yes*

Чест и почитание
Abu
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
30-07-2009 - 15:30:49
Ако говориш за 30-метровите ролки rooflex, да - добър е, само дето не е воалит. Воалитът е една кензня, без извинение, дето само за битумни керемиди става. И то само защото щанцата не може да реже полиестера, а алтернативата му е хартия...
LKK
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
30-07-2009 - 15:50:25
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз пак да питам...Защо се мъчите като грешни
> дяволи с тая керамика..с толкова много ли излиза
> по-евтино?

Да бе, какво ли им е лошото на металните керемиди?
Визията ли? Цената ли? Здравината ли? Или пък са много тежки? Може би след ХХХ години ще се превърнат в кафяв прах? Или пък са супер трудни за работа? Може би си нямат допълнителни елементи?
Или просто не е престижно и къщата заприличва на барака?


Che
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
30-07-2009 - 16:44:47
По мои наблюдения, металните керемиди все още са непознати в БГ. Въпрос на време.

Засега няма голямо предлагане, а оттам и избор. Моделите, които съм виждал, са доста неугледни - отделеч си личи, че е боядисана ламарина. Натрапва се асоциация с хамбар (или хале - зависи къде е расъл зрителя smiling smiley

Цената май също е пречка - доколко е по-висока? (животът е по-дълъг, ама все пак)
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
31-07-2009 - 13:38:19
аБУ, това с парченцата не съм бил аз. Коваха ги направо, по сайта на Брамак четох, че нямало проблем и не течало. Вярно е, ама не съвсем, може би е така ако след заковаването се сложи керемидата и повече не се пипа, това е идеалния вариант. Но, при мен се наложи да се ходи неведъж отгоре им - шапките на комините бяха недовършени, частично каменна облицовка се слага допънително на фасадата и се прехвърляха част от керемидите - открива се, работят (ходят) закрива, явно са чукнали или пукнали и после пролетта в тази зона имаше няколко цъфнали, на частта, където не е пипано са в добро здраве, няма никакви поражения...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход