Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива

Публикувано от BAT_GOIKO 
Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
27-07-2009 - 11:04:13
Здравейте настоящи и бъдещи строители,

не успях да намеря тема в която да се дискутират качествата на различните видове керемиди. Предстой ми поставяне на покрив (обикновен четерискатен, наклон 1:3, може и да го вдигна малко за да ходя прав поне в средната част до към 1,80 (след изолация на плочата)). Покрива няма да е обитаем, ще се ползва за буфер пълен със стари мебели. Плочата е с размери 15,84м на 9,60. Получих най-различни мнения от: бетона е тежък до бетона е вечен, до: от керамиката се чупи, керамиката си губи цвета, керамиката е лека и държи на сняг (при нас не се задържа много сняг). Можете ли да ми посочите оснвните предимства и недостатъци на двата типа керемиди. Също така и информация за добри и надеждни производители (по-високо съотношение качество/цена).

След като няма да е обитаем предполагам че е хубаво под-керемидите хидроизолация и върху плочата топлоизолация (над нея замазка, но след като направят конструкцията за да не наранят изолацията). Това също е част от системата.


Благодарен съм на всяко мнение.

Поздрави
BAT_GOIKO

*beer*
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
27-07-2009 - 21:08:02
аз едва ли ще ти помогна много но лично съм се насочил към брамак
малко е скъп но имат всички аксесоари
по отношение на изолацията
хидрото под керемидите е задължително а за топлоизолация - вата 10 см по скатовете
ако ще слагаш изолация на подпокривната плоча 10 см фибран + армирана замаска
/но ще загубиш 12-15 см /
и двата варианта са приложими но нека някой да даде още мнения
ето един сайт за изолации с картинки и описания на материалите

[www.izolacii.eu]

*drunk* *beer*
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
27-07-2009 - 21:13:37
avatar
tondah това е по доброто в момента....
както и качествена изолация.....
без тия от сорта -скъпо -и т.н. *yes*

Чест и почитание
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
28-07-2009 - 09:59:09
Здравей ghost13,

Здравей gogol,

благодаря за съветите. Аз се накланям повече към керамиката. За съжеление не видях кирамична керемида на BRAMAC. А тъщата каза че имало. Тондах се харчат гледам и по често май тях слагат. Странно защо никой не казва нищо за българския продукт (те и BRAMAC ги правят в BG) от Стралджа или Монтана мисля беше.

ghost13 за ватата по скатовете тя е задължителна ли е, даже и при топлоизолация на пода със замазка ако правилно съм те разбрал. Ако е така и правилно съм те разбрал по скатовете (това при мен са 4 греди, + едно било още една греда (то не се брой, или? ). се полага ватата но на какво разтояние към вертикалната скара която при мен е през 60 см (ще бъде от греди 10х10 или 8х10 - каквото е останало от кофрирането). Или идеята ти бе топлоизилация на покривната конструкция само тогава вата по скатовете?

gogol'е кажи за качествената изолация, ти какво ще слагаш (отвън на зида) ще мажеш ли предварително с вар? дай направление че бавим строежа smiling smiley

Поздрави
BAT_GOIKO
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
28-07-2009 - 16:25:02
Тая мода на керамики и бетони мина.Вече нито е модерно,нито е "зелено".Съвременният покрив е от метал. *beer*
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
28-07-2009 - 17:09:12
avatar
Привет!
Тондах наистина са добри-аз покрих със стралджански и констатирах ,че пият вода като за световно.....Какво ли ще става след зимата - не знам....
Принципно си заложи вата или фибран между гредите и после му хвърли едно пароизолационно фолио/не черна хартия/ и си готов....
Ако ще правиш с ОСБ просто налепи газопламъчно един ред воалит без посипка.....
Питай ако дават зор дюлгерите....!Не ни жали... *beer*

Чест и почитание
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
28-07-2009 - 17:28:09
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Тая мода на керамики и бетони мина.Вече нито е
> модерно,нито е "зелено".Съвременният покрив е от
> метал.


salvador'e

пак си прав - има отлични изпълнния и фантазии, но не ставам за шофьор във формула 1. Там скоростите са други.

Поздрави
BAT_GOIKO
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
28-07-2009 - 17:48:31
Не съм ровил,ама....толкова ли е скъпо в БГ да се направи метален покрив?Защо си го отписал като вариант...
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
28-07-2009 - 17:55:47
Здравей gogol,

обличането на покривната конструкция ще го правя с ламперията която ми остава от кофража и предполагам че ще се наложи да закупя още 2 до 3 кубика кофражни дъски или еквивалента на кубатурата в ОСБ. Предложението ти за газопламъчно воалит без насипка се приема (само колко милиметра е оптимума 2,5 - 3 - 3,5 че има различни в BAUMAX'а).

Това че стралджа пие вода все още не означава и че отдава толкова много. Ще се хвалиш на пролет.

Майсторите найстина дават зор!!! Сега съм на етап отвори за Входна врата (майсторите правят само една малка част от вътрешните стени и дозидват стълбището). Имам заложена врата тип порта т.е. с две крила едното е 100/230 другото 40/230. Гледам, гледам аз по on-line страниците то това животно ще трябва да е по поръчка и мисля че ще го прескоча - не ми се плащат луди пари за входна врата (верно лицето на къщата е) но искам да се убедя че има някой който да предложи цена която да ме удовлетворява. Това ми е болката за сега (и да не забравяме покрива който ще страртира до седмица).

Мога да ти пратя на лични снимките от монумента качен е гордо в neta (виждам че и ти не бързаш много да качваш smiling smiley )

Поздрави
BAT_GOIKO

*beer*
Re: Какви Керемиди ? Каква изолация под покрива? Време е за Покрива
28-07-2009 - 22:03:29
avatar
ОООООООО,моите снимки от обектите съм ги качил в снимка.бг и отдавна хващат прах......
Мисля че за покрива един воалит от 3мм ще е напълно достатъчен.Ако искаш ще направя оферта и ще ти доставя/естествено на разумна цена/.........
Ако се разходиш малко по селата можеш да намериш от нечия съборетина -врата за която можеш само да мечтаеш.....
Хем евтино,хем истинско....
Дай само квадратура и до ден ще съм готов със сметките.Пиши и за кой град ти трябват... *yes* *drunk* *beer*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход