Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имитация на тухли

Публикувано от Zrfv 
Re: Имитация на тухли
13-06-2009 - 10:01:49
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> виж и в Практикер - наскоро листваха подобни....
>
> Чест и почитание
>
> Gogol
>
>
>
> Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим,
> пак ще имаме по една ябълка,
> но ако двамата имаме по една идея или информация и
> ги разменим, всеки ще има по две!

Мерси. Ще проверя и там тези дни.
Re: Имитация на тухли
13-06-2009 - 17:15:21
Аз също имам идея за стена с такива тухли. Както някой по-горе спомена Винебергер предлагат такива тухли в серията "Терка", но излизат около 90 лв. кв.м. На скоро в София видях имитация на същите тухли, но с дебелина около 2 см. и на цена: 9 лв. и 23 лв. на кв.м. Същата работа вършат и единички тухли от няко стара къща само дето ще ти струват стотинки на циганина*ok*

Успех
Re: Имитация на тухли
13-06-2009 - 19:56:33
Тухли единички си имаме, но не виждам как ще ми свършат работа в случая. Едва ли имаш предвид да се гради стена пред стената smiling smiley В ,моя случай стената си е вече изградена.
По същата логика мога да разкъртя мазилката - отдолу е стена от тухли единички, но не това е идеята



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-13 19:57 от Zrfv.
Re: Имитация на тухли
13-06-2009 - 20:54:06
Така е, нали идеята е да изглегда като в гараж или старо, така че махай мазилката и си готов winking smiley
А втора (двойна) стена има редица предимства и тук е обсъждана многократно.

Моите планове са за двойна стена с някаква изолацийка посредата. Другият ми вариант е гипскартон с изолацийка и лепене на имитиращите тухла "плочки" за които стана дума преди.

Поздрав, *drink1*
Re: Имитация на тухли
13-06-2009 - 21:05:58
При мен идеята е друга - аз не гоня такъв ефект, не искам да изглежда състарено.

Иначе двойна стена с подходяща изолация помежду е нелоша идея, но при мен дори и технически не е възможно.
А да махам мазилката е доста рисковано, че може под нея да се разкрие някоя грозна картинка, знам ли smiling smiley

поздрав winking smiley
Re: Имитация на тухли
18-08-2009 - 10:35:30
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:05 от ArturDent.
Re: Имитация на тухли
18-08-2009 - 10:42:53
Нали се сещаш какво рязане на тухли ще падне, 100% ще има и тухли, дали фира, а да не говорим как ще успее да спази еднаква дебелина на изрязване мангалът... 2 см +/- още 2 сантиметра допуск прогнозирам аз smiling smiley
Re: Имитация на тухли
18-08-2009 - 13:13:03
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:05 от ArturDent.
Re: Имитация на тухли
06-08-2010 - 21:53:52
Викам да посъживим малко темата smiling smiley
Има ли някакъв проблем под тази облицовка да се сложи топлоизолация, но не вата+гипскартон, а стиропор? Да напомня, че става дума за итерионо изпълнение.
Re: Имитация на тухли
07-08-2010 - 18:57:51
avatar
Quote
Zrfv
Викам да посъживим малко темата smiling smiley
Има ли някакъв проблем под тази облицовка да се сложи топлоизолация, но не вата+гипскартон а стиропор
Няма никакав проблем,само дето трябва да сложиш повечко и по-дълги дюбели.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход