Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имитация на тухли

Публикувано от Zrfv 
Имитация на тухли
11-06-2009 - 23:06:48
от известно време ме гложди идеята да положа на една от стените в хола имитации на неизмазани тухли единички.
В България съм виждал подобни изпълнения от цели плочи, а наскоро по Discovery Travel&living видях изпълнение със същия 'ефект на голата тухла" smiling smiley, но с лепене на малки плочки (имитиращи стеничките на тухлите) с фуги между тях. надявам се да съм бил достатъчно описателен, че не успях да намеря подходящи описателни картинки в интернет
Питането ми е къде във Варна се предлагат такива и евентуално някави препоръки за производител и други подобни. Самият материал какъв е? Не вярвам да е тип 'теракот' или 'фаянс'

Благодаря предварително за помощта и снизхождението по отношение на невежеството, с което е пропит поста ми :-[ smiling smiley

За нещо такова става дума



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-11 23:26 от Zrfv.
Re: Имитация на тухли
11-06-2009 - 23:32:49
avatar
Това,което те интересува,е фасадна стенна облицовка,която имитира тухла-прави се от бетон(цимент,отсевка,каменно или мраморно брашно и оксидна боя)-за Варна провери при тия -[pmostove.com] smiling smiley или тук- [www.marvel-bg.com]

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-11 23:38 от markk.
Re: Имитация на тухли
12-06-2009 - 03:59:01
Фасадни тухли.Има навсякъде,но цените май са като на марков гранитогрес.Т.е. доста скъпи,предвид площите,дето нормално се покриват с тях.
Re: Имитация на тухли
12-06-2009 - 16:51:48
Цената не ме тревожи въобще, защото става дума за малки квадратури. По-интересно ми е интересно дали нямат 'запечатващ' ефект на стената, че помещението има повишена влажност, защото е кухня+всекидневна.
Re: Имитация на тухли
12-06-2009 - 17:20:49
Наричат се клинкерни плочки! Не са теракотни или гранитогрес! Материалът се казва клинкер. Ето ТУК може да видиш, аз съм ползвал словашки на фирмата Klinker. Ако е за вътрешно полагане, като стенна облицовка за лепило можеш да ползваш обикновен теракол, само майстора да има предвид, че клинкера поема повече влага. А фугопълнитела да е задължително флексибъл, за фуга по-голяма от 8 милиметра, защото със сигурност фугата ти ще бъде поне сантиметър.
Re: Имитация на тухли
12-06-2009 - 17:35:15
Да колегата има точно това което искаш веднъж съм работил с такъв матерял мога да те посаветвам как да ограничиш влагата ако тя е отвън просто лакираи изделието
Re: Имитация на тухли
12-06-2009 - 18:22:15
Благодаря за изчерпателните отговори. Някакви други особености при полагането? Дали всеки фаянсаджия би се справил със задачата? Изглежда ми малко по-специфична работата

@hrabar

А словашките предлагат ли се тук и ако да, къде могат да се видят?

@K.Romunov
Влагата е от изпарения при готвенето. Принципно очаквам да намалее кондензът след като положим външна изолация, че за момента е все още неизолирана стената, но едва ли ще изчезне, защото за момента се повалям в опитите си да обуча съпругата да поветрява ефективно помещението smiling smiley, а и се отопляваме на климатици
Re: Имитация на тухли
12-06-2009 - 19:00:18
Ами дадох линк. Това е фирмата вносител. И всеки кадърен фаянсаджия ще се справи със задача.
Re: Имитация на тухли
12-06-2009 - 19:21:26
hrabar Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами дадох линк. Това е фирмата вносител. И всеки
> кадърен фаянсаджия ще се справи със задача.

Сори, моя грешка, гледал съм подлинка с немските плочки и чак сега видях словашките. Благодаря още веднъж winking smiley


Re: Имитация на тухли
12-06-2009 - 23:57:53
avatar
виж и в Практикер - наскоро листваха подобни.... *yes*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход