Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имитация на тухли

Публикувано от Zrfv 
Re: Имитация на тухли
16-08-2010 - 20:36:51
Quote
иван иванов
Батка виж тука : [kpanayotov.snimka.bg]
аз съм ги правил и не е нищо особенно , просто яки нерви трябва да имаш и малко инструментчета като шпакла, назъбена маламашка, обикновенна маламашка, дрелка за бъркане на лепилото , малко ъглошлайфче за рязане на клинкера.Ако си аджамия стената е важно да ти е равма и няма как да сбъркаш. Фугите се правят най лесно с летви с необходимата дебелина ( най лесно става ако са 7-8 мм с ленти от ламинат, той е калибриран и е супер равен).Айде успехи !
Това е станало много хубаво.Били казал от къде си купи тези облицовачни тухли,цена на кв.и с какво фугира.
Re: Имитация на тухли
17-08-2010 - 11:04:15
Облицовачната тухличка е клинкер ( мисля че полски или чешки), размера е 24.5 х 6.5 (дебелина 5-6 мм като на фаянс). Купих ги преди година от Практикер - Русе на цена 20 лв м2 ( мисля че доста добра цена за такъв материал) и май още ги има на тази цена в няколко цвята. Фугирах ги с някаква бяла фуга (немска май, но нищо особенно) на цена около 1.50 лв /кг в торби по 25 кг, но отидоха около 30 кг фуга и след това запечатах фугата с едно силиконово нещенце "фугафикс" което ми разказа играта с малката четчица :-) На тази фуга и даваха до 5-6 мм дебелина и все пак е под навес и не е на директно на дъжд и сняг и затова не съм се притеснявал за фугата дали е флекс или нещо подобно.Клинкера го лепих със син терафлекс и до половин час трябва да се изваждат летвите които оформят фугата че след това няма изваждане и се налага бой с чукчето и падат плочките които не са стегнали още както трябва. Айде това е от мен. Успехи !!!
P.S Миенето на самите тухлички е ужасно нещо (фугата замазва яко) и не е за мъже , а за един отбор от жени с парцали и много търпение :-)
Re: Имитация на тухли
09-09-2010 - 02:43:24
avatar
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход