Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За ентусиасти като Калин и още някой.

Публикувано от Nasko.Stoykov 
За ентусиасти като Калин и още някой.
05-09-2010 - 17:56:35
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
05-09-2010 - 18:04:41
30 камиона почва от основите ....Такава перспектива мен ме отказва на момента...половината бюджет за строежа е само в изкопа...преди да е направено каквото и да е в него...
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
05-09-2010 - 18:17:25
Салвадоре, "къщето" си е бая голямко, а и идеята е по-скоро да се "мине" по пътя....ОТ-ДО, а не да правиш същата къща. Терен, разрешителни, проекти....избор на строител....дори не съм разгледал до края етапите на строителство че нямам много време, но ми се струва че човек има какво да научи.
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
05-09-2010 - 22:04:08
Wow smiling smiley Blagodarq, интересно е, поучително е, и съм убеден, че България никога няма да се оправи smiling smiley))
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
05-09-2010 - 22:09:28
На 90% е използваемо на "наш терен" според мен. Изборът на строител там е по-лесен,защото се строи много и има установен някакъв стандарт...от който пак се бяга,но не толкова,колкото у нас.
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
05-09-2010 - 22:58:26
Quote
kalin72
Wow smiling smiley Blagodarq, интересно е, поучително е, и съм убеден, че България никога няма да се оправи smiling smiley))

Уууоооууу , адмирации. clap:
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
05-09-2010 - 23:26:14
Туй къще е от талашит,вата и гипскартон,при това с много тънки стенички и облицовано със цветен бетонов сайдинг за внушаване на масивност. Аз по тая технология си правя елементи от допълнителното застрояване!
Не си личи,че е гардероб!:]
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
06-09-2010 - 08:30:59
avatar
Quote
kalin72
Wow smiling smiley Blagodarq, интересно е, поучително е, и съм убеден, че България никога няма да се оправи smiling smiley))

Интересно откъде този извод. И какво означава "няма да се оправи"? И какво трябва "да се оправя"? И кое е онова, по което може да се познае, че някой "се е оправил", а България не е? И как се очаква България сама "да се оправи"? И защо , адежба, въобще нещо трябва "да се оправя"? :]

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
06-09-2010 - 18:31:47
Quote
фло
Туй къще е от талашит,вата и гипскартон,при това с много тънки стенички и облицовано със цветен бетонов сайдинг за внушаване на масивност. Аз по тая технология си правя елементи от допълнителното застрояване!
Не си личи,че е гардероб!:]
ФЛО, и тухлената част на фасадата и тази която е с изкуствен камък е зидана и е с дебелината на единичка тухла. Не е гардероб облепен с плочки имитиращи камък или тухла. Да, сравнено с нащенското строителство изглежда много афиф, ама не е точно така. Трябва да си наясно че климата в Юта си е доста суров така че изискванията за топлоизолация са доста сериозни.
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
06-09-2010 - 19:46:01
Quote
Nasko.Stoykov

ФЛО, и тухлената част на фасадата и тази която е с изкуствен камък е зидана и е с дебелината на единичка тухла. Не е гардероб облепен с плочки имитиращи камък или тухла. Да, сравнено с нащенското строителство изглежда много афиф, ама не е точно така. Трябва да си наясно че климата в Юта си е доста суров така че изискванията за топлоизолация са доста сериозни.

*drink1*Поправи ме ,ако греша,че строителните традиции в щата Юта са бизонови кожи върху плетена конструкция от клони:] От дебелината на стената на конкретната къща лъха тази незабравима традиция!Фасадата няма общо със зида или оградните стени и по нашите изисквания ,ако елементите са 10 и по-малко в квадратен метър трябва да се анкерират към стената.Това го казвам на ползу роду,като си взимат сайдинг да гледат бройките на елементите в 1м.2 да са минимум 11 бр.По представения снимков материал на къщето стените не са някакъв повод за гордост и е отделено много малко място за тях. В Европа все повече се обръща внимание на стените и изолациите и даже в Германия има цял институт по тая тема и като им гледа човек разработките дебелината на зида е от 40 см. нагоре. Това пак го казвам на ползу роду да не се литка по системка от талашит ,вата и гипскартон с обща дебелина около 10-12 см.
Това ми е коментара към видяното уважаеми колега,иначе харесвам много неща оттатък океана*drunk*




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-06 20:00 от фло.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход