Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
29-08-2010 - 00:20:37
Значи съм грешка. Мислех, че това е перлит.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
29-08-2010 - 01:08:03
Пробата която бях направил с равни по обем части - перлит и цимент нещо не ми хареса!Като извадих пробата от калъпа и я счупих , забелязах,че по-голямата част от перлита е отишла към повърхността на отливката!Дали съм прекалил с вибрирането или трябва да завиша перлита?Иначе си стана доста здраво и много леко!Ако,сложа фибри дали,ще попречат на перлита да се концентрира към повърхността?
Re: Тротоарни плочи - рецепта
29-08-2010 - 20:03:32
Коалега neno.penchev,какъв продукт/детайл/ искаш да направиш от цимент и перлит?
Re: Тротоарни плочи - рецепта
29-08-2010 - 20:27:30
Фло,опитвам се да направя газо-бетон на блокове,подобни на ИТОНГ за вътрешни прегради , а и за външни.Но несъм доволен от резултата!Каде бъркам и възможно ли е въобще да направя такова нещо?
Re: Тротоарни плочи - рецепта
29-08-2010 - 22:03:49
Газобетонът се прави в автоклав.Вкарва се готова смес и след обработка при температура и налягане излиза това,което виждаш да се продва в магазина.Принципно различна технология е в сравнение с това,което ти правиш.Перлитът си е просто добавка в цимента.Цимент се меша с много неща.Ако идеята е да се разпени,перлитът не е най-подходящата добавка.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
29-08-2010 - 23:12:45
Quote
neno.penchev
Фло,опитвам се да направя газо-бетон на блокове,подобни на ИТОНГ за вътрешни прегради , а и за външни.Но несъм доволен от резултата!Каде бъркам и възможно ли е въобще да направя такова нещо?
Нарича се перлитобетон,само,че както спомена един колега бетонджия ти трябва друг тип смесител/бетонарка/ не гравитачна от тези с въртящия барабан, а смесител с принудително разбъркване при който кожуха стои неподвижен пък вътре се въртят лопати или друг модел е този който прилича на машина за мелене на грозде-два винта смесват и объркват бетона,който е земно влажен.Може да пробваш и в обикновена бетонобъркачка ама си е зор, ето ти една рецепта за обикновена бетонобъркачка:Половин кофа вода,1 кофа цимент,1 кофа пясък и 3 или 4 кофи перлит.Първо слагаш водата ,после цимента,после пясъка и добре разбъркваш и накрая перлита.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
29-08-2010 - 23:25:56
avatar
Quote
neno.penchev
Пробата която бях направил с равни по обем части - перлит и цимент нещо не ми хареса!Като извадих пробата от калъпа и я счупих , забелязах,че по-голямата част от перлита е отишла към повърхността на отливката!Дали съм прекалил с вибрирането или трябва да завиша перлита?Иначе си стана доста здраво и много леко!Ако,сложа фибри дали,ще попречат на перлита да се концентрира към повърхността?
Прекалил си с цимента.Когато е повече цимента се утаява.Виж пропорцията на производителя.Първата!!!!
Не очаквай високи механични качества.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
31-08-2010 - 08:21:16
Благодря ви колеги!Ще се придържам към съветите ви и,ще ви имформирам за резултатите!Ако се сетите за нещо в последствие - споделете!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
13-09-2010 - 08:43:18
От един месец си правя плочи за двора и се получават доста добре, но не знам дали сместа е правилна, слагам сив цимент (зелена торба, бил по-хубав) и каменно брашно в съотношение 1:3, 1:3,5. Бихте ли изказали мнение дали е малко или много? И втори въпрос - мой познат има строителна фирма и много хареса плочите, сега ме навива да произвеждам и да ми ги купува но трябвало да имат сертификат. Имате ли идея какъв трябва да е този сертификат и как евентуално се изкарва?
Re: Тротоарни плочи - рецепта
13-09-2010 - 22:07:28
avatar
Quote
zekor
От един месец си правя плочи за двора и се получават доста добре, но не знам дали сместа е правилна, слагам сив цимент (зелена торба, бил по-хубав) и каменно брашно в съотношение 1:3, 1:3,5.
В никакъв случай тази рецепта.Щото ако продаваш плочи по тази рецепта направени после ще те съдят.По-нагоре има рецепти!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход