Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
12-05-2010 - 09:11:31
Фло деиствам по рецептата ти за домашен декофрин.Но много бързо засъхва по калъпа.Имали опасност при намазан но засъхнал калъп да стане фал?Или трябва да се мажат непосредственно преди наливане на сместа?Ако нямаш против ; skype ми е;neno.penchev
Re: Тротоарни плочи - рецепта
12-05-2010 - 14:44:21
Quote
neno.penchev
Фло деиствам по рецептата ти за домашен декофрин.Но много бързо засъхва по калъпа.Имали опасност при намазан но засъхнал калъп да стане фал?Или трябва да се мажат непосредственно преди наливане на сместа?Ако нямаш против ; skype ми е;neno.penchev

Действай колега!Нищо ,че засъхва бързо емулсията,това е фин филм,който ще пречи на бетона да залепне по пластмасовия калъп.Добре е да си направиш малка организацийка на работата!Примерно калъпите нощуват в една голяма вана пълна с вода към която има добавена 5-10% солна киселина и сутринта ги изцеждаш,изплакваш с чиста вода и пулверизираш или мажеш с домашен декофрин и си ги натрупваш до вибромасата и се почва с пълненето,вибрирането и подреждане.Имай предвид,че можеш да станеш виртуоз с добра рецептура и организация-сутрин да се пълнят калъпите и в края на деня да се вадят плочите от калъпите,ако нямаш много калъпи!Но това иска време да се усъвършенства.Това,разбира се,ако се прави бизнесче иначе няма нужда, за собствена употреба ако е заниманието!Успех!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
12-05-2010 - 16:26:37
Фло.Виждам „че си профисионалист в тази област и безкраино съм ти благодарен за съветите.Ти наистина ми отвори очите за много неща в тази област.Бих искал и аз да ти помогна със някои съвет ако мога.По принцип се занимавам с лична охрана.На ти съм с всички видове оръжие и пиро техника.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
12-05-2010 - 16:47:33
avatar
Пуцай куме.....*drunk**beer**rose*

Чест и почитание
Re: Тротоарни плочи - рецепта
12-05-2010 - 18:32:13
Здрасти колега neno.penchev! Наистина до преди 2 години имах една "бетонджийница" и оттам са ми останали някои познания по тая тема!Така отговарям и на колегата ,който каза ,че теоритизирам без практика .Тука в тоя форум и аз черпя разни идеи и познания от колеги за строителството,защото строя в момента,строих и миналата година и ми е полезно!Гледам да помагам и аз,доколкото съм информиран,и защото е казано в дебелата книга"Дай и ще ти се даде"*beer*
Re: Тротоарни плочи - рецепта
12-05-2010 - 18:52:50
Нено, можеш ли да опишеш как си си направил вибромасата!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
12-05-2010 - 23:46:22
Фло.Мн. съм зле със строителството иначе веднага бих ти дал някоя идея.Много съм гледал но знаеш че с гледане не става.Това са първите ми зблъсаци със стоителството.Фло всичко което съм научил от теб на практика се получава и съм ти мнго благодарен.Знаеш ли как да проверя плочките дали са ми качествени преди да започна реденето.Иначе са красиви.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
13-05-2010 - 00:10:21
Здравеи колега bulhomes.Вибратора си го направих от метална плоча 125 на 55 с дебелина 1см.От долу ел.двигател с ексцентрик и това нещо го сложих върху 4 пружини от автомобил ЗАЗ.Според мен работи добре но нека и останалите колеги изкажат мнение.А и аз съм още босичък в този занаят.Успех!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
13-05-2010 - 01:08:34
Quote
neno.penchev
.Знаеш ли как да проверя плочките дали са ми качествени преди да започна реденето.Иначе са красиви.

Ако са за продажба ,трябва да минат през сертифицирана лаборатория за изпитване и удостоверяване на съответствието!Например ТУК или в друга някоя от малкото оторизирани лаборатории в страната,защото за плочките има евростандарт! Ако са за собствена употреба ще трябва да си определиш собствени критерий за качество,например еднаквост и постояннство в геометрията, и якост на натиск-примерно 200 кг/см2 да издържат без разрушаване .Основното качество си го постигнал-да са красиви и да ти харесат!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
13-05-2010 - 21:51:02
Благодаря за отговора. Не че ще тръгна да си правя, но ми беше любопитно как се правят "краката". Ексцентрика е ясен.

Наскоро събирах оферти за дограма. Съвсем случайно ми предложиха всички необходими машини за PVC дограма от фалирала фирма за 2500 лв. Говорих с един приятел, който разбира от това и той вика - "А остви и на другите хора хляб да ядат де..." Преди няколко години един дограмаджия от Горна Оряховица ми се оплакваше, че собственика на вафли "Боровец" (май) си купил машини сам да си прави дограмата. Вика - Ми сега и аз ли да си купя машини сам да си правя вафлите? Та и ти така.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход