Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
13-05-2010 - 23:22:10
avatar
В българския език няма дума, която в множествено число да окончава на "Й"!!!

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Тротоарни плочи - рецепта
14-05-2010 - 01:27:11
Виж приятелю!Достатъчно съм състоятелен да си купя не само плочки и вибратори ,ами и ред други неща!При мен въпроса е принципен!Искам на края на начинанието си да кажа - това аз сам съм си го направил!Няма по - голямо удовлетворение от това,човек да е грд със себе си!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
14-05-2010 - 05:51:55
Не съм имал впредвид, че си несъстоятелен и затова го правиш. Аз също съм много щастлив ако успея сам да си направя нещо.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
15-05-2010 - 09:23:58
Здравеи Фло.Плочките излизат чудесни „ но все пак бих искъл да споделя рецептата на сместа която използвам с теб!Фракция и пясък по равно и цимент на 75% от количеството на фракцията или цимента! Получава се 1към 1към 0„75 !Според теб добра ли е рецептата по която работя?
Re: Тротоарни плочи - рецепта
15-05-2010 - 10:29:13
Quote
neno.penchev
Здравеи Фло.Плочките излизат чудесни „ но все пак бих искъл да споделя рецептата на сместа която използвам с теб!Фракция и пясък по равно и цимент на 75% от количеството на фракцията или цимента! Получава се 1към 1към 0„75 !Според теб добра ли е рецептата по която работя?

Здрасти!Би могъл да намалиш цимента!Класиката в жанра е 1 част цимент и 5 части инертни материали/пясък и чакъл/като пясъка съставлява 40% и чакъла 60% от количеството на инертните материали.Това е като пример!Там ,където предполагаш,че плочника ти ще има голямо натоварване и износване от коли,тежки хора и ръченици и други може да си приготвиш плочките с армировка от полипропиленови фибри или метални фибри.Тези фибри се слагат в цимента преди да се бърка бетона в количество от около 900 гр. на един кубик бетон и струват около 12 лв ,което е едно нищо по отношение на здравината,която дават.Аз лично съм предпочитал полипропиленовите фибри главно заради това,че слагам за пластификатор калциев хлорид 2% от количеството на цимента.Фибрите ги има в някои строймаркети ,калциевия хлорид го има в магазините за химикали и лабораторна стъклария,един чувал е 20 кг и струва около 20 лв целия ,като отива за 1000 кг цимент.Калциевия хлорид се разтваря във водата с която ще правиш бетона-бързо и лесно разтворим е!
По-късно ще поровя за някоя по-прецизна рецепта за плочки!Успех!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
20-05-2010 - 22:17:13
Благодаря ти Фло.Сега слагам и фибри и калциев хлорид по твоята рецепта!Но – много ми е интересно защо по тротуарите из градовете плочките са така изронени и озъбени!На какво се дължи това?Били споделил за да не допусна някоя грешка!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
20-05-2010 - 22:32:56
avatar
Фло, стига с тия стари технологийки бе човек.....
Дай шанс и на по новите добавки.Нали работим всички за ползу роду.....
Озъбването става от водата - тя не трябва да се слага на око- там е хватката - как да намалиш водата.....
А това за цимента и неговото намаляне - не го мислиш сериозно нали?
Дайте спецификации какви инертни материали използвате и ще ви пратя рецепта на лични.....
После ще обсъждаме.

Чест и почитание
Re: Тротоарни плочи - рецепта
20-05-2010 - 22:49:29
Гоголе дай тука де - и на нас ни е любопитно
Re: Тротоарни плочи - рецепта
21-05-2010 - 07:05:12
Quote
neno.penchev
Благодаря ти Фло.Сега слагам и фибри и калциев хлорид по твоята рецепта!Но – много ми е интересно защо по тротуарите из градовете плочките са така изронени и озъбени!На какво се дължи това?Били споделил за да не допусна някоя грешка!

Действително озъбването на бетона е дума от строителния речник!Дължи се на това,че когато е правен бетона са слагали повече вода от колкото е трябвало!Протича реакция в резултат на пренос на водородни йони от циментения камък към дъждовната вода!В резултат дъждовната вода просто отмива цимента и чакъла като устойчив остава да се зъби.За да не ти отделят циментен прах плочките като на магарешка кожа и да се озъбват слагай калциев хлорид като пластификатор.При движението на рН от високо към ниско съединенията на калция стават по-малко разтворими от водата и бетона по -устойчив на въздействие на дъждовна вода.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
21-05-2010 - 08:49:07
avatar
[gogol.snimka.bg]

Ще кача и още ако желаете.....

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход