Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
23-05-2010 - 14:42:45
благодаря ти Фло!Някои от тези хитрини за естетичен външен вид,ще ги пробвам още днес.На пример с трошеното стъкло!Но - имах предвид,дали е удачно да ползвам отсевката като фракция за самата направна смес?
Re: Тротоарни плочи - рецепта
23-05-2010 - 15:50:58
*drink1*Наздраве компанията! Любо,аз си мисля,че не споря с колегата Гогол!Мисля,че само си обменяме някое и друго макар и разнопосочно виждане,обаче това му е хубавото на дискусията! Всеки може да се сети за нещо забравено или да си направи връзка с друго,да му дойде идея и т.н.Строителството е много комплексно занимание и както забелязвам напоследък и мнооого скъпо и затова се налага нестандартен подход ,например аз съм и инвеститор и строител и производител на оградните елементи.Вярно е,че това не е за всеки мераклия и изисква някаква предварителна подготовка и нагласа,но се връзва с народната традиция!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
23-05-2010 - 16:07:19
avatar
Аз ползвам пластификатори и ускорители на Изомат и съм много доволен.Ползвам пластификатор и ускорител по
1.25% и вадя панелите след 20часа .Пластификатора е по-добър от българския а не по-скъп.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
23-05-2010 - 22:24:56
avatar
clap:*ok*,най после добра дума....
Фло ,зная ,че не влагаш лоши чувства,но пък съм длъжен да кажа и аз какво мисля.....
Сега всеки вкарва и турски цимент и .....добре че са добавките....

Чест и почитание
Re: Тротоарни плочи - рецепта
25-06-2010 - 10:35:17
Здравеи Фло.Почти съм готов с плочките които на теория са твое дело.Станаха страхотни,но - като ги наредя тогава,ще ги снимам и,ще ги кача тук.Много съм ти благодарен за съветите и смятам и за в бъдеще да се пидържам плътно към тях.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
26-06-2010 - 08:53:02
Quote
neno.penchev
Здравеи Фло.Почти съм готов с плочките които на теория са твое дело.Станаха страхотни,но - като ги наредя тогава,ще ги снимам и,ще ги кача тук.Много съм ти благодарен за съветите и смятам и за в бъдеще да се пидържам плътно към тях.

Радвам се колега! И аз си спретнах на двора малка бетонджийница с висок капацитет.Намерих си много изгодно втора употреба смесител за бетон за принудително смесване- 250 литра за 200 лв.,перфектно бърка бетон с ниско В/Ц съотношение.Пропорцията вода-цимент е решаваща за доброто качество на вибрираните изделия от бетон.Засега "линията" произвежда леки тухли с D-450 /обемно тегло 450 кг.на 1 м3/ за моя строеж и после ще мине на облицовки и плочки за двора.Кефа е гордостта да покажеш на приятели и гости какво си направил сам и е по-голям,отколкото да покажеш някое ново возило,щото те такова може и да си имат ,ама за "златните ръце" пада благородна завист,пък и удоволствието да направиш нещо така,както ти се иска си заслужава!Пожелавам ти успех!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
26-06-2010 - 15:06:52
Г-н Фло, нещо снимчици няма ли да видиме? Пропорции, съвети за мераклиите.*drink1*
Re: Тротоарни плочи - рецепта
26-06-2010 - 20:27:20
Quote
Nasko.Stoykov
Г-н Фло, нещо снимчици няма ли да видиме? Пропорции, съвети за мераклиите.*drink1*
*drink1*Много скъпо взимат топ-моделите за актова фотография с бетонобъркачка колега:]затова отлагам снимките за известно време.winking smiley
Re: Тротоарни плочи - рецепта
26-06-2010 - 20:51:14
*drink1*Ако е по ефтинко с вибратора, давай с него. Няма проблем.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
26-06-2010 - 21:47:53
Quote
Nasko.Stoykov
*drink1*Ако е по ефтинко с вибратора, давай с него. Няма проблем.

:]То на един гол вибратор/иначе се нарича вибропреса/ какво да му гледаш ,ако няма покачена някоя изпотена миска-бетонджийка?!А бе то си трябва серия от кастинги ,докато се докара работата до фото- сесия,пък като се докара дотам .....за кво ти са и снимки:}*drink1*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход