Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
20-10-2008 - 18:40:51
Казаха, че няма нужда от термо-глава на този радиатор, но мисля, че така искаха да получат но-ниска цена. Нямаха конкретно
и смислено обяснение.
Re: Водно подово отопление
21-10-2008 - 16:05:07
Здравейте отново, спец. към 2V6, модела на помпата на daewoo котела е DD P-7525, 110w, Velocity 2200rpm, flead max 6.5m, отдолу има една стрелка която свързва означенията CH-------DHW и по средата нещо като копче. От фирмата ми казаха че скоростта на помпата не се променя, мощността на горелката не се настройва и въобще нищо не се пипа, може би така е най-лесно... Искам да попитам и следното, мога ли да сложа някакъв t датчик във входящата в системата тръба и да ми показва каква точно t ми тече в пода и от къде може да се купи такъв.
Re: Водно подово отопление
08-02-2009 - 22:35:06
Здравейте,

Интересува ме дали може да се разработи схема за комплексно използване на Бойлер с серпентина и мантел за водно подово отопление с два източника на енергия - ток и газово котле.
Идеята ми е следната:
Мантела чрез помпена група към водното подово отопление.
Газово котле също към водното подово (чрез ограничение с трипътник), обаче от изхода на трипътника към серпентината на бойлера.
Идеята - при минаване на газ, към подовото отива до 45гр. през трипътника а останалото се завърта през серпентината, което топли водата в бойлера.
По този начин се ползва Газовото котле в по дълъг цикъл на нагряване и веднъж нагретия по този начин бойлер през серпентината върти отново през подовото.
Може ли според вас да се мине си един трипътен вентил или е нужно по комплексна схема.
Благодаря предварително.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-09 18:26 от rabox.
Re: Водно подово отопление
11-02-2009 - 08:54:35
За Petrovg
Не ти е необходима термо-глава на радиатора в това помещение. Датчика за температура (както си написал ) се намира в тази стая. Ако не се лъжа той спира и пуска котела, когато темперарурата в тази стая достигне зададената, т.е. тази стая се явява като еталон за останалите. Температурата в другите стаи се подържат от термо-глави. Обикновено се монтират подобни датчици (седмични програматори или термостати) в дневните или в най често използваната стая. Ако има термо-глава в тази стая тя ще лъже този датчик.
Също така има седмични програматори, които са безжични. Тогава при поставянето му в различни стаи се налага отварянето на термо-главата в конкретната стая, т.е. термо-главата не работи (е почти).Стаята в която се намира програматора става еталонна.
Re: Водно подово отопление
11-02-2009 - 13:35:18
зДРАВЕЙТЕ
някой гледа ли по нова телевизия за един господин,който си е направил подово отопление което затопля(захранва) с климатици.Беше изумително каза че месечната му сметка за ток е 80 лева ,а в същото време за 0.50 ст охладявал през лятото.Не помня само колко кв.м. е къщата му .Някой знае ли по-ве4е за това?Гледахте ли го?
Re: Водно подово отопление
21-02-2009 - 05:43:41
Здравейте,
Някой знае ли каква е цената на тръбата/маркуч или както се начиа за подовото отопление? Тук го намерих на цена 1 долар на линеен метър та се чудя!
И др. въпрос, приблизително колко метра ще идат за една баня от 10 кв.м. ?

Благодаря,
Re: Водно подово отопление
21-02-2009 - 23:37:56
1 долар на м2 не е ясно дали е добра цена - има различни диаметри, производители и т.н. Моите бяха швейцарски някакви, полиетилен с алуминиева вложка, фи 18 мм, към 2 лв на метър. А има и китайски за левче метъра. PEX тръбите на Рехау бяха мисля към 3 лв/м. За разхода - при стъпка 20 см отиват мисля около 5 м на м2. Това лесно се смята всъщност smiling smiley
Re: Водно подово отопление
22-02-2009 - 15:35:34
Боби, благодаря ти. Тези тръби дето видях са PEX Фи 1/2, трислойни. Дали са китайски не знам, но то тук всичко е китайско smiling smiley Тези тръби изглеждат с коляма твърдост, как ги извиват?

Поздрав,
Re: Водно подово отопление
23-02-2009 - 19:40:24
Тръбите не са кой знае какъв разход, че да се занимаваш да ги разнасяш. Има твърде много други компоненти също а и доста труд. А и докато стигнеш дотам има доста време.
Re: Водно подово отопление
24-02-2009 - 03:16:02
Прав си, благодаря
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход