Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
05-09-2008 - 07:12:28
Здравейте,
стигнах до подовото и възникнаха следните въпроси:


- може ли да има нади на тръбата която остава под изолацията (надата е оригинална на REHAU) ?
-знам къде ще са леглата в спалните помещения. Дали да слагам тръби под самите лела ?-притеснява ме евентуално спарване от липсата на циркулация на въздуха при пложение . че спалнята няма да е на крачета. Бих могъл да компенсирам мощноста като намаля стъпката на навиване на останалото пространство.
-малко по-вече информация за обезледителна инсталация на алей, входове и т.н. изпълнена на принципа на подовото отопление


Благодаря
2v6
Re: Водно подово отопление
06-09-2008 - 17:37:24
Quote

gog71 Написал:
-------------------------------------------------------
> ... -знам къде ще са леглата в спалните помещения.
> Дали да слагам тръби под самите лела ?-притеснява
> ме евентуално спарване от липсата на циркулация на
> въздуха при пложение . че спалнята няма да е на
> крачета. Бих могъл да компенсирам мощноста като
> намаля стъпката на навиване на останалото
> пространство...

Какво според теб означава думата "спарване"?
Нагряването от подовото е слабо и може да окаже ефект само върху дебелината на необходимите завивки зимно време. smiling smiley

В някои държави със студен климат леглата са били върху печките...

Re: Водно подово отопление
06-09-2008 - 18:12:26
Има си точно определена температура която пода не трябва да превишава, това се постига с точно сметнати навивки тръба и нейното сечение на кв.м , също температурата на водата циркулираща в тръбите не превишава 45 градуса . Да при ел подово самоделка без регулатор (на български - подовото на шес ) може да има спарване , там вече играе и друго роля - влажноста в стаите най вече в спалните , както получаването на конденз по стъклата отвътре.
Re: Водно подово отопление
07-09-2008 - 18:02:55
Опасявам се да не ми се изпотява гърба , дори и температурата на водата да е около 40 градуса.
LKK
Re: Водно подово отопление
07-09-2008 - 22:59:16
gog71 Написал:
-------------------------------------------------------
> Опасявам се да не ми се изпотява гърба , дори и
> температурата на водата да е около 40 градуса.

Абе ти гърба не го мисли. Важното е да опазиш ташаците.
Re: Водно подово отопление
08-09-2008 - 21:25:33
LKK,
сигурен ли си , че си в правилмия форум ?
LKK
Re: Водно подово отопление
08-09-2008 - 22:04:49
gog71
Разбира се поста ми е по твоят въпрос. Повишената температура, която би довела до изпотяване на гърба би нанесла сериозни вреди на мъжкото ти достойнство. Фактите са доказани медицински, проблема е дискутиран по-рано в темата. smiling smiley
EC
Re: Водно подово отопление
19-10-2008 - 16:52:53
Здравеите,
Много бих желал да дискутирам една възможност за отопление в този форум.
Става въпрос за нова генерация електрическо подово отопление базирано на нова модерна технилогия. Един квадратен метър от подовото отопление изразходва електричество, колкото една електрическа крушка. Ще ви дам линк на сайта, където при добро желание, ще можете по подробно да придобиете представа как работи и да обърнете внимание на характеристиките.

www.greenhousesystems.eu



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-25 13:34 от EC.
Re: Водно подово отопление
20-10-2008 - 13:35:21
Здравейте,
Виждам, че дискутирате на тема "Водно подово отопление". Но смятам, че можете да ми помогнете и отговорите на въпросите които ме интересуват.
Търся информация за начина на работа на термо-главите. Тази пролет ми монтираха отоплителна инсталация с газов котел "Бакси Луна 3", с изнесен в едната стая външен контролен панел и датчик за отчитане на стайната температура. Интересува ме, на радиатора в тази стая необходимо ли е да има монтирана термо-глава, защото в момента няма такава, а обикновен кран. Тези дни изпробвах инсталацията и ми направи впечатление, че радиаторите, които са с термо-глави, в един момент спират да пропускат пола вода, а радиаторът с обикновения кран, където е и датчика за стайната температура, продължава да топли. Та въпросът ми е: необходима ли е термо-глава на този радиатор?
Re: Водно подово отопление
20-10-2008 - 16:59:06
Фирмата която монтира инсталацията какво казаха за това.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход