Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
25-07-2008 - 08:29:59
Лелеее,

filmatoplo, ти ме уби, колко подробно си описал нещата, това си е чиста докторантура clap:

Това цялото изпълнение да не излезе майка си и баща си, та и ...

А няма ли да е по-лесно да са отделни кръгове, т.е. да си се отоплявам основно с радиаторите, а подовото да си го заложа (за всеки случай), ако дойде време да си монтирам термопомпа въздух/вода.

Това с тези буферни съдове и цялата техника, която ще се грижи за понижението на температурата, малии, направо ме побиват тръпки, как ли ще изглежда при положение, че нямам толкова заделено място moody smiley

Re: Водно подово отопление
25-07-2008 - 08:59:46
Това нещо е компактно , буфер-колектора е 2 педи .
Re: Водно подово отопление
25-07-2008 - 10:28:05
:]
А как страшно звучи!

Какво се иска от мен като първоначално полагане на тръбите за подовото (вариант самостоятелно изпълнение) - да си направя серпентините за подовото и да оставя изводи при котлето където да има възможност и да се включва посочената термопомпа? и отделно да си пусна изводите за радиаторите.
(не знам защо ама нещо ми се стори прекалено сложно напасването на едновременната работа на радиатори и подово, като темп. режими, да не "прегрее" пода и т.н. - сигурно бъркам sad smiley )
Re: Водно подово отопление
25-07-2008 - 13:22:16
Полагането на тръбите също е от голямо значение , но за него лекция няма да давам.Аз специално съм бил на курс при представители на Рехау отделно се прочита една дебела книга .Преди курса само съм си мислил че разбирам нещо от водно подово .
Re: Водно подово отопление
25-07-2008 - 14:32:24
filmatoplo,

щеше да бъде нагло от моя страна да нахалствам за още една десертация :]
Достатъчно насоки даваш!
Не знам на какъв тесен специалист ще попадна и дали ще оразмери правилно тръбите за подовото (за термопомпа)! Ето, това е тънкостта, за етапа на който съм!!!
2v6
Re: Водно подово отопление
27-07-2008 - 10:57:17
Quote

annihilator Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря колеги, вече ми се изясни. Само ако може
> още едно питане. Как да регулирам температурата в
> помещението с подовото?. В стаите с радиаторите
> мога със стаен термостат, самия котел има едно
> мостче и като се махне, там се включва термостата.
> А в помещението с подовото как ще бъде в такъв
> случай- пак термостат дето да включва втората
> помпа или как? В такъв случай ако втората помпа се
> включи от единия термостат, трябва да чака котела
> да се включи от другия термостат; или пък и
> помпата на котела да се пуска и спира от
> термостата и така и двете помпи могат да теглят
> поотделно в зависимост от това в кое помещение е
> паднала температурата

Така ще стане - с включване и изключване на помпата.
Има поне 2-3 варианта за управление на котела. Кой ще е правилния зависи от мощността на котела, радиаторите и подовото.



Re: Водно подово отопление
29-07-2008 - 08:40:26
За съжаление се включвам малко късно в дискусията. Преди да кажа нещо ще прегледам какво сте писали, но към arbansi можеш да видиш снимки на нашия сайт как изглежда такова подово. Направили сме доста в последните 5 години. Ще видя дали мога помогна с нещо като прочета за какво сте писали точно.


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Водно подово отопление
29-07-2008 - 09:35:24
Браво на вас!

Ще очаквам помощта.

А и идея как би изглеждало във финансово изражение направата на въпросната инсталация. Подово+Радиатори ще се прави в: дневна, кухня и столова(няма преградни стени) - обща площ около 50м2 и две бани по 4м2. Помещенията са с височина 2.55м. Топлоизолация на пода - 5см фибран, на стените 8см неопор. Дограмата - стъклопакет 40мм б/б/ка. (пиша тези неща за ориентировъчно изчисление на топлозагубите smiling smiley ,предполагам че ще бъде необходимо при оразмеряването на инсталацията). На втория етаж има три самостоятелни стаи, които ще се отопляват само с радиатори. Става въпрос за софииските климатични условия (района на Люлин).

Благодаря предварително!
Re: Водно подово отопление
29-07-2008 - 10:19:47
Здравей,
Заинтригува ме твоето запитване и понеже се включвам доста късно в дискусията искам да попитам няколко неща - какво ще захранва отоплителната инсталация - котел , термопомпа или др. вид отоплително тяло? Цената зависи също така до каква степен искаш да има автоматика в системата, вид на изолацията - фибран, пъпкова ? Пиши на имейл: info@thermoprobg.com

„Термо Про Инженеринг” ЕООД
Термопомпи вода-вода, земносвързани термопомпи, термопомпи въздух-вода, вентилаторни конвектори, хидравлични касети. Отопление, охлаждане, климатизация.
[www.thermoprobg.com]
За контакти: info@thermoprobg.com ; sales@thermoprobg.com
0886 398950

Поздрави и успех,
Цветан Гергов
Re: Водно подово отопление
29-07-2008 - 10:31:23
Термопомпата(в бъдеще време) ще бъде от типа въздух-вода, на този етап ще разчитам основно на газово котле.
А до автоматиката, ще уточним в последствие, не знам какво имаш предвид, но ме интересува коректно регулиране на температурата( за да не подскачам от прегрят гранитогрес :] ), хубаво е да има и седмичен програматор за тези неща се сещам!

В момента съм на етап предвиждане на инсталацията и нейното монтиране (като тръбни изводи и серпентини) а финиша ще бъде след 1-2 години - трябва да права замазки и сега е момента да предвидя тези неща! T.e. сега ме интересува полагането на тръбите за подовото и радиаторите и тяхното правилно оразмеряване разбира се. В последствие ще мисля за автоматика и т.н. Важното е да се заложи това, което се залага на етап замазка, за да не се разбива после!

Благодаря!






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-29 10:50 от arbanasi.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход