Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
06-05-2008 - 13:03:22
2v6 Написал:

> Арматурна мрежа ще слагаш ли?
> Не се вижда добре има ли изолация между замаската
> и стените?
>
> Ако всичките кръгове са с еднаква дължина
> циркулацията ще е горе-долу еднаква.
> Управлението на помпата по каква схема е? Нещо ми
> е чуден тоя термостат отгоре!
>
Майстора който прави замаската каза,че ще има арматурна мрежа а от към стените ще слага 2см стиропор.Относно кръговете те са съответно-56м,57м,58м,70м,86м,71м включващи и пътя от серпентината до колектора.Помпата се управлява единствено от термостата.Аз също се чудех къде точно да сложа термостата,мислех си да е преди помпата на входната топла вода,в случая се пада на лявата тръба под спирателния кран.Това ми е първото изпълнение на подово отопление и може да съм се подвел да копирам,ето снимка:[i.data.bg] .Човек се учи докато е жив.






Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-05-14 12:13 от 67gosho.
Re: Водно подово отопление
07-05-2008 - 16:11:49
Този контактен термостат се монтира и да играе предпазна мярка , ако осети датчика по висока температура от зададената - можеби в случая 45 градуса - помпата ще спре . А самата помпа взима захранване от друго управление - не се управлява от този термостат където се вижда на снимката , така лие 67 гошо . smiling smiley
Re: Водно подово отопление
07-05-2008 - 19:45:56
до filmatoplo : >моят ред на мисли са следните:Помпата няма електронна система за управление,понеже се ускапява крайния продукт.Между помпата и контакта се намира единствено термостата, и ако го няма тя ще върти водата и след угасването на котела.И си мисля че мястото на термостата е преди помпата но че трябва да го има.Ще го изместя и ще пусна нова снимка.И си мисля ,че този форум е именно за това,да си видим грешките,косурите и да научим нещо ново.Аз съм отворен към всякакви критики,но приемам и съвети ако са и по обосновени още по добре,Благодаря предварително.
Re: Водно подово отопление
07-05-2008 - 20:05:56
67 Гошо . Не познавам твоята система като цяло , примерно с какъв котел е . На снимката виждам и кръгове на които водата не минава през термовентила(примерно за бойлер , лира или радиатори ) , за целта има ли главна помпа .
Re: Водно подово отопление
08-05-2008 - 08:23:16
За първи път някой показва снимка на реално действаща система за подово clap: 67 гошо покажи някоя снимка на котела .
Re: Водно подово отопление
08-05-2008 - 15:28:00
Днис направих нови снимки :[i.data.bg] мисля че така поставен термостата ще върши по добра работа.Котела е Viadrus U22 помпа Vilo90W съвсем обикновена система :[i.data.bg] правена и е изчислявана за локално парно намиращо се на втория етаж на къщата,аз само добавих към него подовото отопление.Знам че котела не е изчисляван да работи и с двете,но системата трябваше да е под налягане за да се направи замаската.
Re: Водно подово отопление
08-05-2008 - 15:38:16
2v6 Написал:


> Не се вижда добре има ли изолация между замаската
> и стените? > > > > 67gosho каза: има фибран между стените ипода : [i.data.bg]
2v6
Re: Водно подово отопление
08-05-2008 - 17:10:58
Quote

67gosho Написал:
-------------------------------------------------------
>...Помпата се управлява
> единствено от термостата.Аз също се чудех къде
> точно да сложа термостата,мислех си да е преди
> помпата на входната топла вода,в случая се пада на
> лявата тръба под спирателния кран.Това ми е
> първото изпълнение на подово отопление и може да
> съм се подвел да копирам...

Помпата няма нужда от електрически термостат! Тя може да работи непрекъснато или да е включена успоредно на помпата на котела.

Температурата към подовото се регулрира от трипътния термостатичен вентил. За тази цел е необходимо да има непрекъснат дебит на вода през вентила!
Свързването на вентила сигурен ли си че е правилно?

Re: Водно подово отопление
08-05-2008 - 17:43:28
към 2V6: >мисля, че от Danfoss са го умували доста преди да го пуснат на пазара погледни тук: [bg.danfoss.com]
Re: Водно подово отопление
08-05-2008 - 20:01:41
Браво 67 гошо .Значи Виадрус е котлето , ето и главната помпа за която питах - интересно направено малко поцинковани колена, малко гикове заварени и байпас - clap:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход