Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
14-05-2008 - 12:37:40
Изпратено от: filmatoplo (IP съхранено)
Дата: May 13, 2008 08:44PM


Оригинално поставен (на снимката) този термостат служи за максимално ограничаване на температурата в подаващия колектор . Значи трипътния термовентил го нагласяш на 45 градуса , а електрическия термостат закачен на горещия колектор го нагласяш на 50 примерно и ако нещо се обърка и температурата се увеличи термостата ще спре помпата и няма да прегрееш тръбите в пода .
>Гошо написа:Съгласен съм топло абсолютно си прав,но аз съм го поставил със съвсем друга цел погледнете по горе съм го обяснил.Нещо не можем да се разберем,аз ли не мога да ви обясня вие ли не искате да ме разберете. >Ако може някой да обясни за този термостат,начин на свързване ,принцип на равота Благодаря
2v6
Re: Водно подово отопление
14-05-2008 - 16:34:50
Quote

67gosho Написал:
-------------------------------------------------------
> >Гошо написа:Съгласен съм топло
> абсолютно си прав,но аз съм го поставил със съвсем
> друга цел погледнете по горе съм го обяснил.Нещо
> не можем да се разберем,аз ли не мога да ви обясня
> вие ли не искате да ме разберете.
>
> >Ако може някой да обясни за този
> термостат,начин на свързване ,принцип на равота
> Благодаря

Извинявай, пропуснал съм два от твоите постове!
Сега прочетох и аз в инструкцията за този смесител.
Ако оставиш термостата на идващата от котлето вода ще работи както искаш - при изстиване на котлето ще спре и подовото. В този случай няма да има допълнителната функция за защита, както го е обяснил филматопло.

Изках да ти кажа, че това е добре да се направи общо за двете помпи. Слагаш термостат на изхода на котела, спиращ захранването и на двете помпи при температура под 60 градуса. Така и бойлера винаги ще се загрява.




Re: Водно подово отопление
15-05-2008 - 20:01:06
А няма ли да се получи парадокс,под 60гр помпата на котела ще спре и няма да отива топла вода до подовото а както знаем то работи в интервала 25-45гр.Не би ли трябвало термостата при котела да е настроен на 35-40гр.Поне на тази система не ми се иска да вържа двата термостата заедно понеже разтоянието между двете помпи е по вече от 15м.По ще ми е изгодно да карам с два термостата по отделно.А за бойлера трябва да се мисли нещо друго,давайте съвет
LKK
Re: Водно подово отопление
15-05-2008 - 20:20:51
67gosho Написал:
-------------------------------------------------------
> А няма ли да се получи парадокс,под 60гр помпата
> на котела ще спре и няма да отива топла вода до
> подовото а както знаем то работи в интервала
> 25-45гр.Не би ли трябвало термостата при котела да
> е настроен на 35-40гр.Поне на тази система не ми
> се иска да вържа двата термостата заедно понеже
> разтоянието между двете помпи е по вече от 15м.По
> ще ми е изгодно да карам с два термостата по
> отделно.А за бойлера трябва да се мисли нещо
> друго,давайте съвет

Ами то като температурата на изхода на котела падне под 60 значи котела загасва и подовото няма откъде да дърпа топлина. В твоят случай би въртяло десетина - петнайсет минути вповече, от което особена файда не виждам. Смятам, че съвета на 2v6 е правилен и е безсмислено да усложняваш системата с втори термостат на помпата за подовото. Не разбирам какво те притесняват 15-те метра.

smoking smiley smoking smiley smoking smiley
Re: Водно подово отопление
15-05-2008 - 20:32:56
У дома бойлера го спирам ръчно с мини кран за 3лв,стрелката на термометъра на бойлера като мине в червения сектор в дясно и преди да си легна го затварям._____Но от извесно време ми се върти в главата една идея за запазване топлата вода в бойлера,която не е свързана с помпата .Идеята ми е следната :трябва ни един терморегулатор за боилер,които ще монтираме до оригиналния в бойлера.Именно този терморегулатор ще управлява по електрически или по температурен начин __(от тука вече ми е мъгла ) спирателен кран или нещо подобно.Стига обаче от към цена да ни устройва. Давайте да мислим заедно ,две глави мислят по добре а три,четири....още по добре. confused smiley confused smiley confused smiley
2v6
Re: Водно подово отопление
16-05-2008 - 08:31:22
Quote

67gosho Написал:
-------------------------------------------------------
> У дома бойлера го спирам ръчно с мини кран за
> 3лв,стрелката на термометъра на бойлера като мине
> в червения сектор в дясно и преди да си легна го
> затварям._____Но от извесно време ми се върти в
> главата една идея за запазване топлата вода в
> бойлера,която не е свързана с помпата .Идеята ми е
> следната :трябва ни един терморегулатор за
> боилер,които ще монтираме до оригиналния в
> бойлера.Именно този терморегулатор ще управлява по
> електрически или по температурен начин __(от тука
> вече ми е мъгла ) спирателен кран или нещо
> подобно.Стига обаче от към цена да ни устройва.
> Давайте да мислим заедно ,две глави мислят по
> добре а три,четири....още по добре.

За това което искаш ще трябва втори термостат (около 20лв) и вентил със задвижка (60-80 лв). Като резултат котела ще изстива от до ниска температура, ще се получава конденз вътре в него, налепи, нагари... Като се налепи ще работи по-лошо. Бойлера ще се загрява по-малко време. Ще имаш двойно по-сложна електрическа инсталация.

А всъщност знаеш ли изобщо какъв ще ти е положителния ефект?



Re: Водно подово отопление
30-05-2008 - 22:26:39




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-17 19:51 от 67gosho.
Re: Водно подово отопление
01-07-2008 - 18:02:55
Здравейте,

Предстой ми да правя замазка на пода, 5см ХПС и 5 см Пенобетон, и ще трябва да положа и тръбите за радиаторите. Става въпрос за три радиатора, които ще отопляват около 150 м3(етаж от къща с 8см външна топлоизолация).
Питането ми е:
Как се процедира с поставянето на тези тръби, какъв размер да бъдят Ф16 или Ф18, трябва ли да бъдят в гофрирани маркучи, под армираната мрежа се поставят или над?
Отделни ли тръби да предвидя от котлето към всеки радиатор?

Благодаря предварително!
Re: Водно подово отопление
02-07-2008 - 22:14:20
Здравейте,

Предстой ми да правя замазка на пода, 5см ХПС и 5 см Пенобетон, и ще трябва да положа и тръбите за радиаторите. Става въпрос за три радиатора, които ще отопляват около 150 м3(етаж от къща с 8см външна топлоизолация).
Питането ми е:
Как се процедира с поставянето на тези тръби, какъв размер да бъдят Ф16 или Ф18, трябва ли да бъдят в гофрирани маркучи, под армираната мрежа се поставят или над?
Отделни ли тръби да предвидя от котлето към всеки радиатор?

Благодаря предварително!

здравей Арбанаси,моето мнение е следното-с ф16 можеш да захраниш радиатор с мощност до 3кw ,след като тръбите ще вървят под земята е желателно да няма разглобяеми връзки като тетки,нипели и др.затова пусни за всеки радиатор отделен кръг.Хубаво е да са изолирани тръбите за да няма загуби,гофрето не мисля че ще ти свърши работа.има доста изолации за тръби,като цените започват от 0,5лв за метър,това е от мен успех smiling smiley
Re: Водно подово отопление
03-07-2008 - 01:06:14
arbanasi Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
>
> Предстой ми да правя замазка на пода, 5см ХПС и 5
> см Пенобетон, и ще трябва да положа и тръбите за
> радиаторите. Става въпрос за три радиатора, които
> ще отопляват около 150 м3(етаж от къща с 8см
> външна топлоизолация).
> Питането ми е:
> Как се процедира с поставянето на тези тръби,
> какъв размер да бъдят Ф16 или Ф18, трябва ли да
> бъдят в гофрирани маркучи, под армираната мрежа се
> поставят или над?
> Отделни ли тръби да предвидя от котлето към всеки
> радиатор?
>
> Благодаря предварително!
>

Mislia, che chast ot informaciata, koiato vi interesuva mojete da namerite tuk: www.technopipe.bg

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход