Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
09-04-2008 - 12:26:13
Quote

dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Има ли някой с водно подово отопление и паркет
> отгоре - нарушава ли се ефекта или не? Гледах на
> по-хубавите паркети специално има инструкции за
> употреба и ограничения при подово отопление?

Сложи си лош паркет.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-09 12:27 от sunenergy.
Re: Водно подово отопление
09-04-2008 - 12:32:02
avatar
това отговор с повишена сложност ли е?
2v6
Re: Водно подово отопление
09-04-2008 - 14:58:26
Quote

Цитат:
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Има ли някой с водно подово отопление и паркет
> отгоре - нарушава ли се ефекта или не? Гледах на
> по-хубавите паркети специално има инструкции за
> употреба и ограничения при подово отопление?

Аз съм с паркет отгоре, но ламиниран 7мм. Има и изолационна подложка 3мм.
Всеки изолиращ пласт над подовата замаска разбира се намалява топлината нагоре и съответно увеличава топлината надолу. Може да се сметне.

За кой ефект питаш дали се нарушава? Подовото може да си работи дори с 2 см паркет отгоре, вече дали паркета ще издържи е друг въпрос.

Re: Водно подово отопление
09-04-2008 - 15:44:28
avatar
Мерси за инфото. Ами ефекта на топлопредаване имах предвид или както там се казва нАучно. И дали като има подложка и паркет изобщо ще топли нагоре.

Тази подложка се слага за мекота нали? Няма ли някакви, които да се използват при подово отопление и да са от материал който предава топлината, а не обратно да я ограничава?
Re: Водно подово отопление
09-04-2008 - 20:28:27
Може да сложиш мрежа за армиране на шпакловката на оплоизолации
Re: Водно подово отопление
10-04-2008 - 19:25:26
какво мислите за изолация покрай стените - стиропор 2 см с малка плътност -всички стени са от гипсокартон. Сериозни ли са топлинните разширения, може ли да стане проблем ?

и при 5 кръга в това помещение как се регулира температурата? на всеки кръг термовентил?. или лма някви комбинирани- видях в брошури за два кръга, но са за помещения до 20кв.м? confused smiley
колко дебела трябва да е замаската ?






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-10 19:38 от чаро.
2v6
Re: Водно подово отопление
11-04-2008 - 14:58:31
Quote

Re: Водно подово отопление
Изпратено от: чаро (IP съхранено)
Дата: April 10, 2008 07:25PM


какво мислите за изолация покрай стените - стиропор 2 см с малка плътност -всички стени са от гипсокартон. Сериозни ли са топлинните разширения, може ли да стане проблем ?

и при 5 кръга в това помещение как се регулира температурата? на всеки кръг термовентил?. или лма някви комбинирани- видях в брошури за два кръга, но са за помещения до 20кв.м?
колко дебела трябва да е замаската ?

За температурните разширения се слага стиропор 1см на всеки 5 метра замаска. Плътността на стиропора няма значение. Топлинните разширения са малки, но сериозни!

При подовото се регулира потока на водата. Във всички кръгове трябва да е приблизително еднакъв. Регулирането на температурата в стаята става чрез температурата на водата през подовото.

Замаската трябва да е около 6см. Колкото е по-дебела замаската, толкова е по-равномерна температурата по повърхността на пода. При тънка замаска над тръбите се получават горещи зони, а между тръбите ниска температура!

С тънка замаска загряването става по-бързо и охлаждането също.
При дебела замаска температурата в помещението не може да се регулира с подовото, затова е необходимо допълнително отопление.



Re: Водно подово отопление
11-04-2008 - 19:25:25
благодарности 2v6 clap: ...аз чета разни брошури на овентроп и ... доста се омот'вам, въпроса е лаишки но да питам -pex тръбата , предсавлява прозрачен слой полиетилен -слой заварен алуминий-слой бяла на цвят пластмаса (полиетилен пак?) или няква друга щот срещам големи трудности в разпознаването!!! виждал съм ГБС да прави подово с тръби почти прозрачни на вид - те какви може да са??
абе общо взето кои тръби са най-добри за подово може ли някаква "класацийка" да се спретне? - предполагам ще е полезно на много хора smiling smiley
Re: Водно подово отопление
12-04-2008 - 18:49:28
Изпратено от: чаро (IP съхранено)
Дата: April 11, 2008 07:25PM
Quote

абе общо взето кои тръби са най-добри за подово може ли някаква "класацийка" да се спретне? - предполагам ще е полезно на много хора......
........Според мое скромно впечатление ....
номер 1 са червените тръби на Rehau...
номер 2 ... после всички останали ... :} ...и разбира се, си говорим за цената ... winking smiley на даден обект ( с пари или за без пари )
Колкото до мен, мисля че класацията зависи изцяло от дабелина на портфейла -може да искаш ама като нема цифри (парички winking smiley ) какво от тва че си избрал третите в класацията..... spinning smiley sticking its tongue out .....
Re: Водно подово отопление
12-04-2008 - 23:58:35
:ami: прав си за цифрите, но мисля че ще е полезно да се знае smiling smiley пък всеки да си прави сметката..... :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход