Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
19-03-2008 - 09:07:08
LazarG ......много Ви благодаря за отзивчивоста и ранният Ви отговор. cool smiley
Утре ще видя какво предлагат по фирмите и ще си купя нови обезвъзд. за да ги сменя и после ще дискутираме отново резултата ефекта. winking smiley
2v6
Re: Водно подово отопление
19-03-2008 - 17:06:02
Quote

Fseznaiko Написал:
-------------------------------------------------------
> LazarG ......много Ви благодаря за отзивчивоста и
> ранният Ви отговор.
> Утре ще видя какво предлагат по фирмите и ще си
> купя нови обезвъзд. за да ги сменя и после ще
> дискутираме отново резултата ефекта.

Обезвъздушителите не могат да "улавят" въздуха. Те пропускат въздуха навън, когато налягането отвътре е по-голямо от налягането отвън!
Къде в крайна сметка ти е резширителния съд? Ако е след помпата (между помпата и котела) помпата изтласква водата в разширителния съд и се получава вакуум в радиаторите, сътответно влиза въздух през автоматичните обезвъздушители. Причината е в притварянето на термостатните глави (едната си я затворил ръчно, а другата се затваря автоматично от температурата в стаята).

Сега май ти не ми прочете личните бележки.
Какво ще ти реши проблема:
1. Термостатните глави долу.
2. Разширителя преди помпата (между радиаторите и помпата).
3. Разширителя свързан на мястото на обезвъздушител (спестяваш един автоматичен обезвъздушител).
4. Вдигни разширителния съд на височина, която помпата не може да преодолее.

Пети вариант, най-лесен за проба - намали скоростта на помпата!










Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-03-21 10:42 от 2v6.
Re: Водно подово отопление
19-03-2008 - 17:30:35
Слушайте колегата 2v6 . clap:
Re: Водно подово отопление
19-03-2008 - 17:53:27
Quote

Изпратено от: filmatoplo (IP съхранено)
Дата: March 19, 2008 05:30PM


Слушайте колегата 2v6 .


Да наистина Колегата си заслужава да го слушаш с интерес, и наистина се оказва прав. clap:
[/qu
2. Разширителя преди помпата (между радиаторите и помпата).
3. Разширителя свързан на мястото на обезвъздушител (спестяваш един автоматичен обезвъздушител).
4. Вдигни разширителния съд на височина, която помпата не може да преодолее.
ote]
този мой разширител е вдигнат почти до тавана на апартамента и дори бях го вързал първо водата от печката да отива там и поестествен път си работи като обезвузд. и после едновременно с това да работи като радиатор....може за някои това да налудничево ,не зная confused smiley но сега си е вързан в общия колектор на студената вода от които помпата дърпа(смуче )вода и бута кум печката . :ami:
Изпратено от: filmatoplo (IP съхранено)
Дата: March 19, 2008 05:30PM


Слушайте колегата 2v6 . ..... А вие какво бихте ме посъветвали Филматопло
Re: Водно подово отопление
19-03-2008 - 23:08:43
Същото като 2v6 , дори по горе дадох пример с моят дебют преди 10 години . У нас имам печка с водна риза 10 киловата , 3 броя алуминиеви радиатора , 1 лира в банята и 80 литра бойлер със серпентина . Помпата е сложена на връщащата вода , разширителния съд е вързан над лирата . Н всеки радиатор има автоматичен самообезвъздушител от тия които седят като тапа . На печката има също обезвъздушител , но всички са затворени по време на горене . По професионален навик от време на време ги отварям , появява се капка вода и ги затварям . С медни тръби е направена но това има само дълговечно значение , помпата е на първа скорост има и термометър и контактен термостат че и юпс с акумулатор от кола - всички екстри smiling smiley Всички номера които би направила една такава система се дължи на едни закони на физиката или на хидравликата на течности подложени на температура , налягане , инерция и вакум .
LKK
Re: Водно подово отопление
20-03-2008 - 18:07:22
Иска ми се да попитам специалистите за следното:
Доколкото схванах проблема при такъв тип системи, като тази на Всезнайко, и тази описана от филматопло настъпва, когато в помещенията температурата достигне необходимата стойност и термостатните вентили затворят или силно ограничат достъпа на вода през радиаторите. Тогава помпата се опитва да изсмуче останалата вода в радиаторите, създавайки понижено налягане и предпоставка за засилено отделяне на разтвореният във водата въздух.
Питането ми е възможно ли е паралелно на радиаторите да се свърже тръба с вентил, който да се отваря при достигането на определена сила на засмукване на помпата. Така при затваряне на термостатните вентили топлоносителя би преминавал паралелно на радиаторите, а падането на налягането в радиаторите би се ограничило до стойността, при която ще се отваря вентила. Та, има ли такова чудо и дали е икономически оправдано използването му?
Извинявам се, ако въпроса ми звучи глупаво, но не съм специалист и не мога да го обясня по друг начин.
Друг е въпросът, че при така описаната ситуация имаме явни признаци на прегряване на системата, но засега въпроса ми е има ли такъв вентил, как се нарича професионално и колко струва ориентировъчно.
Предварително благодаря на всички изказали се. smiling smiley
smoking smiley smoking smiley smoking smiley
Re: Водно подово отопление
21-03-2008 - 09:04:27
Има да и вентила се казва - диферинциален бай пас вентил . Само че, за да се монтират термовентили на радиаторите те трябва да се комбинират с котли с регулация на температурата (в който не влиза печка с водна риза ), помпа с електронно регулиране на дебита (при затваряне на вентилите помпата намаля своята скорост ) и този диферинциален бай пас вентил- може да струва от 40-80 лева .
Re: Водно подово отопление
21-03-2008 - 09:05:07
Моята печка няма термовентили .
2v6
Re: Водно подово отопление
21-03-2008 - 10:47:25
Quote

Fseznaiko Написал:
-------------------------------------------------------
> ...може за някои това да
> налудничево ,не зная но сега си е вързан в общия
> колектор на студената вода от които помпата
> дърпа(смуче )вода и бута кум печката ...

Какво направи? Реши ли се проблема?

LKK
Re: Водно подово отопление
21-03-2008 - 17:38:47
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Има да и вентила се казва - диферинциален бай пас
> вентил . Само че, за да се монтират термовентили
> на радиаторите те трябва да се комбинират с котли
> с регулация на температурата (в който не влиза
> печка с водна риза ), помпа с електронно
> регулиране на дебита (при затваряне на вентилите
> помпата намаля своята скорост ) и този
> диферинциален бай пас вентил- може да струва от
> 40-80 лева .
Благодаря за информацията на Филматопло, както и за допълнителните пояснения smiling smiley
Наистина системата описана от Всезнайко и тази от Филматопло нямат термовентили. Исках за себе си да си изясня някои моменти за система с буферен съд, като акумулатор на топлинна енергия.
smoking smiley smoking smiley smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход