Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
21-03-2008 - 18:50:31
Мислих да не споменавам но, днес направих тръбите на един едностаен 25 кв . Отиде 200 метра тръба . По желание на клиентката в банята оставих извод за лира и в стаята извод за вентил конвектор - това на отделни кръгове . Като цяло - фибран , скара метал с око 15 на 15 и тръба фи 16 ал .Даже метнаха замазката не можах да снимам .
Re: Водно подово отопление
21-03-2008 - 21:14:29
2v6 Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:Fseznaiko Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > ...може за някои това да
> > налудничево ,не зная но сега си е вързан в
> общия
> > колектор на студената вода от които помпата
> > дърпа(смуче )вода и бута кум печката ...
>
> Какво направи? Реши ли се проблема?
>
>
Дааа...може да се каже така .Послушах те и просто спрях помпата тогава обезвъздуших от всякъде кадето може(автом.обезв. на радиаторите и на печката)настроих единият вентил на на 3-та степен и тогава пуснах отново помпата. Този резултат не ме устрои зашото отново се появи въздух и далеч по добре работещата система отново направи мехурчета. ..това ме накара да махна единият кран (с термо главата и го подмених с две обикновенни кранчета за по 2.80 лв. и просто затворих радиатора който не ми бе нужен....и ето чудото работи без да прави въздух въпреки че ми бе много трудно с обезвъздушаването на тръбния радиатор на които имам автом. обезв.просто защото чувах как въздуха минава от време на време по тръбите .След няколко пускания и спирания на помпата и при работеща такава задържах иглата на обезв. за да излиза възду и вода но продължително време и така го изкарах накрая тоя гад дето се върти по тръбата
spinning smiley sticking its tongue out ....и въпреки това си мисля че нее това начина на работа...на теб как ти се струва2v6..... cool smiley
2v6.... какво мислиш за разширителен съд на общия "колектор" на студената вода и от там помпата да засмуква и да праща водата към печката???? confused smiley
Re: Водно подово отопление
21-03-2008 - 21:24:11
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Мислих да не споменавам но, днес направих тръбите
> на един едностаен 25 кв . Отиде 200 метра тръба .
> По желание на клиентката в банята оставих извод за
> лира и в стаята извод за вентил конвектор - това
> на отделни кръгове . Като цяло - фибран , скара
> метал с око 15 на 15 и тръба фи 16 ал .Даже
> метнаха замазката не можах да снимам .


а тази инсталация с какъв източник го затопля и ако мога искам да те помоля да споделиш нещо за цена на труда ти ....защото се интересувам за подобна но на около 56кв.м...но и да има изход за слънчев колектор като допълнение?Но все пак може и на лична да пишеш ...Благодаря за вниманието ти и отделеното време clap:
Re: Водно подово отопление
21-03-2008 - 22:18:31
Пиролизен котел Атмос , освен подовото и 2 бойлера по 500 литра за хотелска част . Труда 10 лева на кв .
Re: Водно подово отопление
05-04-2008 - 20:20:59
хъъъммммм ... аиде сега... имам проблем с проекта за подово на къща с площ 110м2, етажа е между други два-неотопляеми. Има 5 помещения -баня,тоалетна, 2 спални и огромен "кухньо-трапезарио-коридоро-хол" около 50м2, дограмата е тип френски прозорци и е доста , но е с троен пакет с К и 5 камерна ПВЦ. изолацията е от всякъде 10 см вата + ГК, пода ще е с фибран 5см, замаска около 8-10 см. Височина ще бъде 2,4м. Котлето предвиждам да е ел. около 12 кв
ТА на въпроса на какво разстояние да е тръбата на 15 или 20 см ? Пробвах с калкулатора [mora23kt.hit.bg] но нещо ме съмнява -променям някои от стоиностите ...ъ- ъъаа нещо не смета като хората (не искам да обиждам автора но.... нещо не фела тая схема)
някви идеи?? полиетилен задължително ли се слага? В банята и тоалетната не предвиждам инсталация, щот те са вътрешни и тръбите за другите стаи минават през тях. Спалните горе-долу са ясни но т'ва голямото помещениеме стряска. confused smiley
Re: Водно подово отопление
06-04-2008 - 10:10:55
Разтоянието между тръбите 15 см , разход 8 метра на квадрат тръба фи 16или17 . На кръг не повече от 100 метра или за 50 кв - четири кръга за да не ходиш ту по топло ту по студено smiling smiley Делатационни ленти около връс стаята и на всяка линия свързваща едно помещение с друго .Или викни приятел пийте по едно и я мятъйте , дори и тръба ще хартиса smiling smiley
Re: Водно подово отопление
06-04-2008 - 18:37:55
мерси smiling smiley ще се пробвам. ако ли не съм предвидил отделни тръби за "аварийни радиатори" :}
Re: Водно подово отопление
06-04-2008 - 22:25:21
Между другото имам останали парчета тръба PE-X 17x2 mm от по 20-30м. Ако има някой заинтересуван мога да му ги дам на далавера цена.


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
2v6
Re: Водно подово отопление
08-04-2008 - 17:07:49
Quote

чаро Написал:
-------------------------------------------------------
> хъъъммммм ... аиде сега... имам проблем с проекта
> за подово на къща с площ 110м2, етажа е между
> други два-неотопляеми. Има 5 помещения
> -баня,тоалетна, 2 спални и огромен
> "кухньо-трапезарио-коридоро-хол" около 50м2,
> дограмата е тип френски прозорци и е доста , но е
> с троен пакет с К и 5 камерна ПВЦ. изолацията е от
> всякъде 10 см вата + ГК, пода ще е с фибран 5см,
> замаска около 8-10 см. Височина ще бъде 2,4м.
> Котлето предвиждам да е ел. около 12 кв
> ТА на въпроса на какво разстояние да е тръбата на
> 15 или 20 см ? Пробвах с калкулатора но нещо ме
> съмнява -променям някои от стоиностите ...ъ- ъъаа
> нещо не смета като хората (не искам да обиждам
> автора но.... нещо не фела тая схема)
> някви идеи?? полиетилен задължително ли се слага?
> В банята и тоалетната не предвиждам инсталация,
> щот те са вътрешни и тръбите за другите стаи
> минават през тях. Спалните горе-долу са ясни но
> т'ва голямото помещениеме стряска.

Голямото помещение го разделяш на 5х10м2 за тръба ф22. От калкулатора слагаш разход 1л/мин, получава се около 1500 Вт мощност или за цялото помещение 7.5 кВ. Какво те съмнява?


Re: Водно подово отопление
08-04-2008 - 18:21:06
avatar
Има ли някой с водно подово отопление и паркет отгоре - нарушава ли се ефекта или не? Гледах на по-хубавите паркети специално има инструкции за употреба и ограничения при подово отопление?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход