Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

подпорни стени

Публикувано от vlastoy 
nx1
Re: подпорни стени
08-01-2009 - 17:47:05
Наистина за случая най-подходяща е стoманобетонна конструкция. Цената и зависи от вложените материали и труд и е възможно най-минимална и оправдана когато за целта се изготви проект от опитен инж. конструктор, а понягога, взависимост от конкретните теренни условия и опитен инж. хидро-геолог. Освен всичко това е и отговорно съоръжение, за сигурноста и изпълняването на предназначението му наякой трябва да носи отговорност.

www.konstruktor.bg
Re: подпорни стени
08-01-2009 - 17:51:45
МВ2316- ако разбирах нямаше да питам! Мисля, че когато коментираме нещата ще се приближим повече до истината. Аз също съм привърженик на идеятя за бетонна конструкция, но наистина ме притеснява момента с отводняването.
Освен това терена е около 35 градусов наклон / труден за работа/. Моите идеи са 2 основни- стомано-бетон, и другата е да си направя собствено бетонни плътни блокчета и да зидам с тях а помежду да има стомано-бетон колони за заздравяване.
Мисля също да направя откъм насипа хидроизолация и насипа да бъде с чакъл за да не задържа вода. В основата предвиждах някакво отводняване-това е.
Не знам обаче идеята ми дали е добра, също и технологията не ми е ясна, т.е. колко дебела стена, каква форма /сечение/ това обърнато Г ...с две думи имам нужда от различни мнения.
Re: подпорни стени
08-01-2009 - 17:59:19
Човече , аз искам да ти дам чертежа , а ти не ми обръщаш и грам внимание ! Дай си мейла за да ти пусна една схемичка , още вчера съм ти я направил .
Да ти дам една разходна норма само - около 1.1 м3 бетон отиват на всеки линеен метър от стената на височина 2.30 м , за да може да потъне 30-на см или ще се смени конфигурацията и против хлъзгане . Или 10 линейни метра - 11 м3 бетон грубо



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-08 18:05 от MB2316.
Re: подпорни стени
08-01-2009 - 18:14:00
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Човече , аз искам да ти дам чертежа , а ти не ми
> обръщаш и грам внимание ! Дай си мейла за да ти
> пусна една схемичка , още вчера съм ти я направил
> .
> Да ти дам една разходна норма само - около 1.1 м3
> бетон отиват на всеки линеен метър от стената на
> височина 2.30 м , за да може да потъне 30-на см
> или ще се смени конфигурацията и против хлъзгане .
> Или 10 линейни метра - 11 м3 бетон грубо
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 01/08/09
> 06:05PM от MB2316.
По мое мнение не е никак лошо да потъне поне на 50 см фундамента, което прави стената по-височка.
Re: подпорни стени
08-01-2009 - 18:15:59
Давам Е-маила 2-ри път- дано пристигне сега! Благодаря предварително.
vla67@abv.bg
Re: подпорни стени
08-01-2009 - 18:22:04
Re: подпорни стени
08-01-2009 - 22:06:45
avatar
nx1 е абсолютно прав. Подпорната стена е строеж първа категория и не е за подценяване въобще.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: подпорни стени
08-01-2009 - 23:48:55
Най-общо вариантите са:

-Cantilever wall-това са готови модули,пренасят се до обекта и се слагат с кран.Дива хамалогия,ама го предпочитат заради заводското леене.



-Gravity wall-това го имаше вече някъде на картинка...има различни варианти за изпълнение...стандартния е тоя с модули-железобетон или габиони,поставени под определен ъгъл спрямо налкона на това,дето трябва да носят.Нестандартния се лее.


-Различни Prefab чудеса...тук избора е огромен...габиони,траверси...общото е,че са модулни,от там нататък общо няма.Всичко е заводско или се изготвя на място.Габионите се редят като пирамида,траверсите забравих как точно се редяха,ама и там си беше хамалогия някаква.

-Каменна зидария (masonry)...изключителна рядкост,много сложно и още по-скъпо.Изглежда горе-долу като на снимката,ама го има и с трапецовидни камъни.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-08 23:49 от salvador.
Re: подпорни стени
09-01-2009 - 08:53:27
Цената на готовите качествени поцинковани габиони е доста дебела. Преди година проверявах и цената на кошницата за 1куб. м. - размери 0,5/1/2м. беше около 100лв. като сложиш и реденето на камъните, и цената на камъните и излизаше дебеличко.
Ако мислиш, че можеш да организираш производство на сносни цени, обаче задължително добре поцинковани за д може дълги години да не ръждясват , включително и заварките - действай. Ако не те е страх, че ще те подведат с качеството.
Re: подпорни стени
09-01-2009 - 09:02:02
Изобщо не са тежки за транспротиране габионите - поне тези за които аз говоря. Ето тези: [ogradi.com]
Камъните се пълнят на място, а не в склад. В сгънат вид габионът предствалява просто няколко мрежи една над друга.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-09 09:02 от 4ovek.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход