Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

подпорни стени

Публикувано от vlastoy 
Re: подпорни стени
09-01-2009 - 10:27:03
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Готово !

Колега, искам да те питам ти ли беше споменал, че се занимаваш с фотоволтаици? Някой във форума беше подхвърлил нещо ама нямам спомен точно кой беше!


Re: подпорни стени
09-01-2009 - 11:25:40
Много благодаря за изпратеното. Имам въпрос - технологичен - габионите могат ли да се поставят празни на позиция и там да се запълват ? Не ми е ясно и дали се захващат един за друг ?
Re: подпорни стени
09-01-2009 - 11:38:32
Салвадор- благодаря за изчерпателните схеми! *ok* много неща научих. При мен терена не позволява кранове и като гледам по-добра ще е технология която позволява редене на место, или зидане.
Re: подпорни стени
09-01-2009 - 12:03:19
Колега Николов, благодаря за изпратеното. Имам питане- откъде мога да си купя кошове и на какви цени ? Също и дали има спецификация за съотношение между дебелина на стената и усилието което трябва да понесе?
Re: подпорни стени
09-01-2009 - 12:36:08
Понятие "евтина подпорна стена" няма.Поне ако трябва да се изпълни качествено.Много е прав nikolof.
На габионите им дават срок на експлоатация 30-50 години.30 за най-евтините,50 и даже нагоре-за тези от най-качествен поцинкован тел,има и по-висок клас-поцинкован тел с пластмасово покритие,тефлон и т.н.Клетки за габиони с тефлоново покритие лично аз никога не съм виждал и на снимка даже,само съм чувал,че има.Укрепват с тях разни мръсни канали,шахти и т.н.,където средата е много агресивна към метала-киселини,соли...
Re: подпорни стени
09-01-2009 - 14:04:19
hrabar Написал:
-------------------------------------------------------
> MB2316 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Готово !
>
> Колега, искам да те питам ти ли беше споменал, че
> се занимаваш с фотоволтаици? Някой във форума беше
> подхвърлил нещо ама нямам спомен точно кой беше!
>
>
Занимавам се засега на теоретично ниво ! smiling smiley
Проучвания , места , слънчева радиация , фирми доставчици и изпълнители , нормативна база , ДКЕВР , ЕРП-та , договори за присъединяване , експлоатационни разходи , помощи по програми , рушвети ..... пардон Консултантски фирми и т.н. Знаеш колко е скъпа инвестицията и затова ......


Re: подпорни стени
09-01-2009 - 19:23:44
avatar
Сега вече почвам да обяснявам като повествователно, но конкретно:

1. Моите хора още не са внесли количества в БГ за да са на склад.
2. Има други фирми, които внасят всякакви такива кошове, но или цените им са над 30-40% по-скъпи , или са китайски и живота им е макс 4-5 години (което е достатъчно за един министерски мандат, ако се сещате)
3. Габионите се редят с камъни ВИНАГИ на място - транспортират се само металните изделия - кошовете, матраците или другите там неща
4. Прави се анализ на камъните от близките кариери и според анализа се излиза със становище - каква фракция, как се редят и т.н.
5. Каквато и стена да правите - неизползването на проектанти е груб хазарт, много често от вида "ва банк".

към точка 1. - подготвяме около десетина по-големи проекта и дори и само един да стане веднага се организират складове и т.н.

Относно живота на габионите - габионите случайно са открити в италия за корекцията на една отсечка от 250 м на една малка река. Всяка пролет водата отнасяла подпорната стена, независимо какво е било изпълнението. След поставянето на габионите и досега тя си стои. С някои незначителни поправки и ремонти тази система работи над 100 години.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: подпорни стени
09-01-2009 - 23:47:02
winking smiley Холандците,макар и запознати с това,че съветския слон е най-големия слон в света преградиха водите на Северно море с дига ,направена от мрежа от върбови клони и камъни :] Дали е от безпаричие,въпреки че имат 6 пъти по-голям брутен вътрешен продукт от Русия или пък имат много върби не се знае *drunk*
Re: подпорни стени
10-01-2009 - 09:32:39
идеята на габионите е да се пълнят на място
Те също се изчисляват от инженер и за твоя случай предполагам, че може да не се връзват един за друг - но това е въпрос на сметки
За да избереш най-изгодния вариант трябва да се направят сметки при различните варианти - лека подпорна стена (такава дето е с пета и армировка), тежка подпорна стена, габиони
освен това е добре ако е възможно местоположението на стената да cе избере така, че изкопите и насипите да се изравнят за да нямаш транспортиране на земни маси.
Поръчай си проект задължително, не само за да не ти падне стената, а за да ти излезе по-евтино
Re: подпорни стени
10-01-2009 - 09:49:19
Както каазва 4ovek , проекта е задължителен , особено при твоя случай !
Поправи ме ако не съм разбрал нещо !!!
Терена е наклонен много , искаш да правиш насип за изравнение и да строиш в насипа или къщата ще е на здраво , а в долната част ще е само подравняването . Това е важно , не само за изчислението , а и за баланса на земните маси .
Изчислението на стената , не е сложно в класическия случай - изчислява се против хлъзгане и преобръщане !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход