Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

подпорни стени

Публикувано от vlastoy 
Re: подпорни стени
08-01-2009 - 14:45:51
avatar
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
Това, което си
> спомням е, че такава подпорна стена се пренарежда
> на 30-50 години, дори и да не е поддала.
Сигурно
> заради запълването на фугите??? Ама и 20 да
> изкара, все е файда, по-важно е оградката да не се
> килва.

Аз не съм специалист по инфраструктурни строежи и детайли. Всичко, което съм понаучил е покрай руснаците и някои проектанти тука. Но всички са категорични че ако една система работи, то тя не се пипа. Т.е. ако стената не е поддала - не се пипа.


______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: подпорни стени
08-01-2009 - 15:39:58
Благодаря за съветите, догоре ще засипвам. Понеже мястото е стръмно и трудно се работи- незнам дали няма да се получи зидано с бетонни блокчета и изляти между тях колони?
Re: подпорни стени
08-01-2009 - 15:41:56
Пропуснах-E-mail; vla67@abv.bg
Re: подпорни стени
08-01-2009 - 15:45:18
Съжалявам, не знам какво е габиони- може ли на български...
Re: подпорни стени
08-01-2009 - 16:09:29
avatar
Виж линковете по-преди. Общо казано нещо като паралелепипедни кошове с камъни.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: подпорни стени
08-01-2009 - 16:26:53
това габиони- те са интересно хрумване, но по това което прочетох не е толкова просто за да го прави човек сам. От друга страна пък е незначително занимание за голяма фирма /погледнах руския сайт/. И друго неудобство има- след стената е съседен имот и не можем да се простираме нататък. По снимките тия неща имаха доста широка основа.
Re: подпорни стени
08-01-2009 - 16:43:28
тръбичките в кофража за отводняване мисля,че не вършат работа- наблюдавал съм десетки такива изпълнения и никъде не съм видял оставена следа от оттичане на вода. След време стената се пука от недобрия дренаж.
Re: подпорни стени
08-01-2009 - 17:06:30
Писах ти на лично съобщени е , да ти изпратя формата и армирането на стената , но явно много разбираш , след като отрече всички варианти за подпорни стени !?
Re: подпорни стени
08-01-2009 - 17:27:55
Габионите са си много добра технология...ама имат един съществен недостатък-тежат и това ги прави скъпи за превоз и монтаж.Отделно изискват между тях и почвата разни геотекстили...които хич не са евтини,понеже и те имат етикетче "ЕКО".
Re: подпорни стени
08-01-2009 - 17:39:20
vlastoy Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря за съветите, догоре ще засипвам. Понеже
> мястото е стръмно и трудно се работи- незнам дали
> няма да се получи зидано с бетонни блокчета и
> изляти между тях колони?

При необходимост от 2 м височина на стената, забрави за блокчета. Това си е сериозен натиск, който се поема за вечно само от стоманобетонова стена, армирана и изпълнена грамотно, или ако е зидана от камък, но според изискванията.
Не видях никакви пречки габионите да се изпълняват дори и от сам човек, стига да е подходящ за работата- мазохист, дето да опъва сам колкото си му е кеф...






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-08 17:42 от Liminat.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход