Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

подпорни стени

Публикувано от vlastoy 
подпорни стени
07-01-2009 - 18:44:53
търся идеи как да направя подпорна стена около 2м висока-12 дълга на наклонен терен с цел насип и изравняване.
Интересува ме технология и цена.
Re: подпорни стени
07-01-2009 - 19:44:24
"Железобетон" ти е технологията.Една такава малка стеничка...метър висока и 3м дълга съм си я правил сам...не е нещо сложно,ама е и достатъчно неотговорна,за да допуска форми на самодейност.Като например арматура "на око","бетон" бъркан в корито на двора...При теб тоя подход едва ли ще свърши работа.
Re: подпорни стени
07-01-2009 - 19:53:53
Формата е обърнато Г , за да може насипа да натисне петата на подпорната стена против преобръщане . Армировката не е сложна , но не мога да ти я обясня без да рисувам . *pardon* До горе ли ще пълниш с насип ? В смисъл след като насипеш ще остане ли видима част от стената над насипа ?
Нарисувал съм ти всичко , но дай мейл че не знам как се качват снимки тук !? sad smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-01-07 20:36 от MB2316.
Re: подпорни стени
07-01-2009 - 20:39:38
avatar
Може би габионни конструкции е технологията...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: подпорни стени
07-01-2009 - 20:41:04
Аз съм ги правил от Ст.Б , но ако има камъни бол , може и като габиони
Re: подпорни стени
07-01-2009 - 20:45:03
Струва ми се, че това нещенце "подпорна стеничка" ако наистина трябва да носи е много тънка работа и не е само бетон и арматура. Гледа се терен, почва, наклони ... сметки от специалист след проучвания и огледи на място, проект се прави ... да няма после "дай кангото че са срина"
Re: подпорни стени
07-01-2009 - 20:47:32
Ами има една армировка със специална форма на огъване в опънната зона , против прекършване на стената казано на прост език . Бетона не носи на опън , та за туй ! smiling smiley
Re: подпорни стени
07-01-2009 - 21:14:36
nikoloff...с тия камъни....усещам как пак ще се забием в разни екзотични технологии от типа на бракувани стоманобетонни ЖП траверси и т.н.,дето всичките попадат в графата "изкуство от отпадъци". *ok*
Re: подпорни стени
07-01-2009 - 21:28:07
Перфектно става с траверси ! Използвал съм , но не знам сега на какви цени са !? *ok*
Re: подпорни стени
07-01-2009 - 21:39:03
avatar
Ужассссссс......
Пак художествена самодейност.
При това за подпорна стена!?!?!
Що ли се хванах със строителство,като само самодейци в БГ бе хорааааа....????????? :-[

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход